lasnakas kirjutas:KÜS-i alusel on juhatusele antud õigus nõuda viivist 0,07% päevas.
Nõus, aga tuleb täpsustada, et
kuni 0,07% päevas.
lasnakas kirjutas:Üldkoosolek on kõrgem organ kui juhatus ja tema otsus on juhatusele täitmiseks, otsustagu viivise %-ks või 10% päevas. Põhiline, et üldkoosolek oleks kokku kutsutud seaduste ja KÜ põhikirja järgi, siis on kõik vastuvõetud otsused kehtivad.
Ei ole nõus. Seadused on kõrgemal kui KÜ üldkoosoleku otsused.
Jätsid ilmselt lugemata
MTÜS § 24'1
§ 24'1 Üldkoosoleku otsuse tühisus
(1) Üldkoosoleku otsus on tühine, kui otsuse teinud üldkoosoleku protokoll ei ole seaduses sätestatud juhul notariaalselt tõestatud või kui otsuse vastuvõtmisel rikuti üldkoosoleku kokkukutsumise korda, otsus rikub mittetulundusühingu võlausaldajate kaitseks või muu avaliku huvi tõttu kehtestatud seaduse sätet või ei vasta headele kommetele. Otsus on tühine ka seaduses sätestatud muul juhul.
(2) Otsuse tühisusele võib kohtumenetluses tugineda nii hagi kui ka vastuväite esitamisega.
Seega, KÜ üldkoosolek võib teha tühiseid otsuseid, aga kui juhatus tühisuse tõttu neid ei täida, siis võivad minu arusaamist mööda esitada KÜ liikmed kohtule hagi ja juhatus võib esitada vastuväite tuginedes tühisusele.
... aga otsuste tühisuse teema lahkamiseks peaks foorumisse eraldi teema looma.
§ 19. Üldkoosoleku pädevus
(1) Üldkoosoleku pädevusse kuulub:
muude küsimuste otsustamine, mida ei ole seaduse või põhikirjaga antud teiste organite pädevusse
Tegelikult on antud viivise nõude üle otsustamine seadusega ju juhatuse pädevusse?
§ 22. Üldkoosoleku otsus
(1) Üldkoosoleku otsus on vastu võetud, kui selle poolt hääletab üle poole koosolekus osalenud mittetulundusühingu liikmetest või nende esindajatest ja põhikirjaga ei ole ette nähtud suurema häälteenamuse nõuet.
Ja ometigi sätestab see sama seadus põhikirja muutmiseks karmima nõude -- seega ei saa teha kõiki otsuseid häälteenamusega.
§ 24. Üldkoosoleku otsuse kehtetuks tunnistamine
(1) Kohus võib mittetulundusühingu vastu esitatud hagi alusel kehtetuks tunnistada seaduse või põhikirjaga vastuolus oleva üldkoosoleku otsuse. Nõude aegumistähtaeg on kolm kuud alates otsuse vastuvõtmisest.
Hoolimata sellest, et nõude aegumistähtaeg on 3 kuud alates otsuse vastuvõtmisest ei muutu tühine otsus veel KÜ üldkoosoleku otsusega seaduslikuks. Või tahab keegi päriselt väita vastupidist? Sel juhul võiks KÜ üldkoosolek mind rootsi kunniks teha või otsustada midagi muud lahedat ja seadusega (või muude madalamate normatiivaktidega) vastuolus olevat
See on kõigest minu arvamus. Teistel võivad olla erinevad arvamused. Vastavalt PS § 146-le mõistab õigust ainult kohus.