Hädas valitsejaga
Moderaator:Heino
Tegemist majaga, kus 4 korterit - neist 3 kuuluvad ühele isikule (valitsejale) ja üks siis meile. Valitseja on kõik oma korterid välja üürinud ja ise majas ei ela. Temaga kontakti ei olegi võimalik saada kuna oma kontakte ta ei anna ning ainus võimalus on talle jätta postkasti kirju, millele ta ka ei vasta. Kas on nii, et kui temale kuulub majast 75%, siis otsustab tema häälteenamusega kõik majaga seonduvad asjad? Remondifondi summa tõstis nüüd kahekordseks ja meil eii olegi mingit õigust teada, mis selle rahaga tehakse. Aeg ajalt leiame oma postkastist teateid tehtud tööde kohta, et paigaldatud uus välisuks vms. Pealegi on meil kahtlus, et need summad küll tõele ei vasta ja et ta osa raha oma taskusse paneb...Kunagi tahtis ta ka väga odava hinna eest meie korterit ära osta ja peale keeldumist alustas oma terroriga...
Re: Hädas valitsejaga
No kontrolli õigus sul ikkagi on. Sisuliselt ta ju peab üldkoosolekuid tegema, ja selle otsuseid on sul samuti õigus teada, enamgi veel, sul on õigus koosolekul osaleda, oma arvamust avaldada, sul on õigus koosoleku protokolli vormistamisel osaleda jne.
Kui sul midagi endal karta pole, siis saad teda siiski mõnevõrra mõjutada, kasvõi sinnani, kus ta mõne vea teeb ja ssiis selle alusel teda peedistada. Pikas perspektiivis muidugi 1 kolme vastu ei saa.
Kui sul midagi endal karta pole, siis saad teda siiski mõnevõrra mõjutada, kasvõi sinnani, kus ta mõne vea teeb ja ssiis selle alusel teda peedistada. Pikas perspektiivis muidugi 1 kolme vastu ei saa.
Re: Hädas valitsejaga
Idee poolest peaks Valitseja oma kolme korteri pealt ka seda kõrgendatud remondifondi maksma. Korteriomandi seaduse § 13 lg 3 järgi peaksid tehtavad kulutused olema mõistlikud olema ehk korteriomanik ei ole kohustatud hüvitama kaasomandi eseme korrapäraseks korrashoiuks vajalikest kulutustest suuremaid kulutusi, millega ta ei ole nõustunud. Kuid kindlasti peaks kõikvõimalikud otsused, mis vastu ka võetud teerullimeetodil, olema korrektselt vormistatud. Kui üldkoosolekuid ei ole toimunud või neist teile teada antud, siis on võimalik neid otsuseid kohtus vaidlustada. Täpsemalt soovitan oma õigustest lugeda korteriomandiseaduses.
www.korteriyhistu.net - muuda ühistu tegevus läbipaistvaks! Alusta juba täna, tasuta.