1. leht 1-st
Naabrid tülis
Postitatud: 04 Nov 2014 17:49
Postitas tuhm
Probleem järgmine, Elame viiekordses kortermajas kus oli kunagi kasutusel ka prügišaht ja sellel on ka omaette mõne ruutmeetrine eraldi ruum,mis oli mõeldud kolme korteri peale kasutamiseks.Ruumis hoidsid teiste korterite elanikud ka asju. Kes ratast ,kes muud pudi padi. Nüüd on üks nendest kolmest kasutajast omavoliliselt ruumile luku ette pannud ja keeldub teistega ruumi jagamast väites ,et ta ostis ruumi koos korteriga 10 aastat tagasi.Tüli on juba üsna suureks pööranud. Küsimus targematele mida ette võtta ? Ja kas tollel omavolitsejal on üleüldse mingit reaalset õigust niiviisi toimida, minu arust on see prügišahti ruum ühiseks kasutamiseks ja võiks ka edaspidi olla teistele kaaskasutajatele ligipääsetav.
Re: Naabrid tülis
Postitatud: 04 Nov 2014 22:15
Postitas lasnakas
Kinnistusraamatus peaks kirjas olema kui see naaber osa koridorist omale ostnud on. Sealt näete palju sel naabril ruutmeetreid omandatud on.
https://kinnistusraamat.rik.ee/detailparing/Login.aspx
kui sinna sisestada aadress ja korteri number, kood, siis kuvatakse inforiba, mille lõpus on kogu registriosa info lahter - selle eest tuleb aga oma internetipanga kaudu 2 eurot maksta.
Re: Naabrid tülis
Postitatud: 05 Nov 2014 13:55
Postitas tull6
Kui kinnisturegister ei anna tulemust,siis tuleks ühistul või oli kunagi juhatuse või üldkoosoleku otsus nende ruumide kasutamiseks.
Re: Naabrid tülis
Postitatud: 06 Nov 2014 16:10
Postitas ennkippel
Kaasomandit ei saa osta ilma teiste korteriomanike nõusolekuta, selleks peaks mingi otsus olema. Otsusel kõigi ülejäänud korteriomanike(kogu maja) allkirjad. Kui seda pole, siis on ühine omand.
Re: Naabrid tülis
Postitatud: 06 Nov 2014 16:11
Postitas Kytt
Üldse on kahtlane, kuidas sai naaber osta endale ilma notariaalse 100% kaasomanike nõusolekuta üldkasutatava pinna osa? 10 aastat tagasi oli vast juba seadusandlus ka nii kaugel, et mõisted "ühisus" ja "ühistu" oleksid pidanud seda asja reguleerima. Kaldun arvama, et enne, kui tabaluku omanikul pole ette näidata juriidiliselt pädevat dokumentatsiooni oma väidete tõestuseks, siis ükskõik milline juhatuse liige võib vabalt selle luku sealt eest ära lüüa põhjendusega, et takistati üldkasutatava pinna kasutamist. Samuti võiks esitada koristustööde arve sellele isikule. Edapidiste vaidluste vältimiseks tuleks üldkoosolek kokku kutusda ning see küsimus kirjalikult lahendada.