Korteris elab korteriomaniku asotsiaalsete elukommetega sugulane.
Omanik tasub arveid korrektselt. Samas iga kord, kui elanik tekitab majas probleeme, teatab omanik, et teda ei huvita, tema on arved ära maksnud ja vaadake ise, kuidas elanikuga hakkama saate. Nüüdseks on ühistu võtnud suuna sundvõõrandamise poole, sest omanik siiski vastutab oma korteris elavate isikute tegevuste eest (ka kodukorra järgi).
Aga nüüd on uus probleem - korteris uputab. Küll wc-potist, küll korterisisestest torudest. Elanik ise pole suuteline mingit toruremonti korraldama. Omanikku jällegi ei huvita, tema ei telli mingeid töid sinna.
Kui ühistu juhatus siiski tellib sellises olukorras tööd avarii põhjuste likvideerimiseks (elanik laseb juhatuse õnneks sisse) ja remonditakse esialgu ühistu rahadega ära korterisisesed torud, siis kas omanikult kulude sissenõudmiseks piisab juhatuse otsusest või peab olema üldkoosoleku otsus?
Milline üldse peaks olema korrektne tegevuskäik, et oleks kindel, et selline "mind ei huvita" omanik oleks sunnitud oma korteris toimuva eest vastutama kasvõi rahaliselt, ning kulude sissenõudmine oleks igat pidi vett-pidav, sh ka kohtuvaidluse korral.
Uputajat/omanikku ei huvita
Moderaator:Heino
Re: Uputajat/omanikku ei huvita
Tellite remondi ja lisate remondikulud inimese arvele. Avariiremondid võib juhatus otsustada.
Re: Uputajat/omanikku ei huvita
Olge valvasad ja tehke pildid enne ja pärast. Võtke juurde tunnistajad.
Kui te ei suuda hiljem kajutekitamist tõendada, siis olete plindris
Kui te ei suuda hiljem kajutekitamist tõendada, siis olete plindris
Tark teeb alguses seda, millega rumal lõpetab (Baltasar Gracian)
Re: Uputajat/omanikku ei huvita
Pildid võib ikka teha, kuid kui inimene laseb remondimeestel asjad korda teha ja selle kinni maksab, milles siis küsimus? Kõikvõimalikud protseduurid tuleb läbida, siis kui läheb sundvõõrandamiseks. Siis läheb asi keeruliseks.