1. leht 1-st

korteri vahesein

Postitatud: 05 Juun 2006 13:54
Postitas Külaline
Probleem järgmine - koreteriühistu keelab korteris vaheseina vahelt võtta.

Sein ise on 10 cm paks ja seega ei saa olla kandevsein (või ma eksin). Pealegi on see käägi ja elutoa vahel ja seega mõtetu. Kas on korteriühistul on mingit alust seda keelata.

Igasugune tagasiside on teretulnud.

Külaline korterist.

Postitatud: 05 Juun 2006 16:38
Postitas Valge
Meie majas oli sama probleem ja ma päärdusin Linnavalitsusse selle küsimusega. Mulle vastati selgelt, et kõik mis ei ole kandevseinad ehk kui nende lõhkumine ei ohusta maja konstruktsiooni on korteriomaniku oma vastutusel ja sein kuulub isikliku vara hulka. Seinte lammutamine aga liigitatakse nn kapitaalremondi alla.
Meil on nüüd ühistus vastu võetud sisekord sellisteks juhtudeks milles on kokku lepitud reeglid. Soovitan ka teil vaadata esitaks põhikirja või muid kehtestatud dokumente

Postitatud: 06 Juun 2006 15:49
Postitas sirts
Samas peab siiski jälgima kuidas seina maha võetakse. Paneelmajas igatahes pole lubatud lõhkumine, vaid ikka lõikamine
Seinad pole siiski n.-ä eraomand, olgugi, et see pole kandev sein. Probleemile peab vaatama kompleksselt. Oleneb ka sellest, kas majas kusagil veel on seinu maha võetud. Niisama omatahtsi ei tohiks ikka seinu nihutada, vaja oleks vähemalt spetsialistilt küsida.

Postitatud: 06 Juun 2006 22:35
Postitas Heino
Nii - tuulasin natukene oma arvutis ja leidsin mingi vana artikli ümberehitustääde kohta. Lisasin selle failihaldusesse.
Dokument asub ise siin: http://www.korteriyhistuabi.com/ky/modu ... &lid=32#dl

Postitatud: 08 Juun 2006 00:00
Postitas ergon
Selliseks tääks on igal juhul vaja projekti. Paneelmaja näol on tegemist nagu "kaardimajaga". Alumistel korrustel pean olema väga ettevaatlik ja kõrgemal korrusel on natuke vabamad käed, kuid projekti vajab see nagu nii.

Uploadisin ka ühe faili : Korteri seina lammutamine

Postitatud: 22 Juun 2006 01:47
Postitas sirts
Et igasugune ümberehitus ja eriti seinte nihutamine või mahavõtmine korteris vajab projekti, on selgemast selgem.Aga ehitusjärelvalvega on meil kehvad lood. Kes tahab võtab ikka seina maha ja vilistab kõigele. Kes jõuab n endega kohut käia? Kes on käinud, teab, mis see tähendab.

Postitatud: 22 Juun 2006 13:03
Postitas Valge
Sirtsu jutt jumala õige. Sitt võib ka järeldada, et Linnavalitsus ei viitsi nende kortermajadega eriti tegeleda ja nii lokkab isetegvus :(

Postitatud: 26 Juun 2006 00:15
Postitas elly
[quote:66d19ffc9f="Valge"]Sirtsu jutt jumala õige. Sitt võib ka järeldada, et Linnavalitsus ei viitsi nende kortermajadega eriti tegeleda ja nii lokkab isetegvus :([/quote:66d19ffc9f]

ütleksin nii, et linnavalitsus viitsib küll, kui temale antakse teada. Kui aga Kõ liikmetel on algselt selline arusaam, et ei viitsita, siis ka üldkoosolekul ei võeta otsust, et Linnavalitsusse päärduda. Veel hullem, kui nii arvavad ka juhatuse liikmed.
Toon siia veel ühe näide. Ei ole küll samal teema, kuid siiski väga näitlik. Osalesin paar päeva tagasi üldkoosolekul, kus arutati küsimust, mida teha võlgnikega. Kõik olid poolt, et on vaja midagi ette võtta. Pakkusin, et kaevaks kohtusse. Inimesed hakkasid karjuma, et kohtu väikesid võlgasid ei võtagi, et kohus ei täätagi koralikult jne. Kõik lõppes jälle nii, et otsustati anda juhatusele käsk vestelda võlgnikega (sellised vestlused toimuvad juba erilise tulemuseta 5. aastat). Loo moraal - enamus inimesi ei usalda ei kohtu ega muid sarnaseid võimusid ja kui juhatus ei ole aktiivne, laguneb kõik ka edaspidi.

Postitatud: 26 Juun 2006 13:24
Postitas Valge
[quote:acc1e53b6d]ütleksin nii, et linnavalitsus viitsib küll, kui temale antakse teada. Kui aga Kõ liikmetel on algselt selline arusaam, et ei viitsita, siis ka üldkoosolekul ei võeta otsust, et Linnavalitsusse päärduda. Veel hullem, kui nii arvavad ka juhatuse liikmed. [/quote:acc1e53b6d]

Kus juures minu isiklik kogemus Linnavalitsusega on just selline, et nad ei viitsi asjasse isegi süveneda (väidavad et see kuulub kap remondi alla). Nii juhatus päärdus Linnavalitsusse ja kohalikku omavalitsusse, kui ka remonditava korteri naaber päärdus Linnavalitsusse ning ka vene keelsesse lehetoimetusse ja tulemus oli õMMARGUNE NULL

Võlglaste puhul soovitan müüa võlg lepinguga Inkasso firmale (ostetav võla % tuleb kokku leppida läbirääkimiste teel) Kui te juba 75% võlast tagasi saate, siis on see juba suur võit.

Postitatud: 27 Juun 2006 01:51
Postitas elly
[quote:601da8d44e="Valge"]

Kus juures minu isiklik kogemus Linnavalitsusega on just selline, et nad ei viitsi asjasse isegi süveneda ..[/quote:601da8d44e]

See veel kord näitab seda, et iga omavalitsus on teisest erinev. Püüdma tuleb ikka. Tegemine siinjuhul on parem, kui mittetegemine, kuna omavolilise ehitusega kahjustatakse K•IKI korteriomanike huvisid, mille eest tuleb ka juhatusel hiljem vastutada.

Postitatud: 27 Juun 2006 20:44
Postitas Valge
[quote:4615428454]Püüdma tuleb ikka. Tegemine siinjuhul on parem, kui mittetegemine, kuna omavolilise ehitusega kahjustatakse K•IKI korteriomanike huvisid, mille eest tuleb ka juhatusel hiljem vastutada.[/quote:4615428454]

elliy, palun kirjelda seda tegevust mis Sina oleksid antud juhul minu asemel teinud.

Juhatuse vastutus on siis jagatud vastutus ühistu liikmetega, kui sellest on üldkoosolekul räägitud. protokollitud ja ka tulemustest liikmeid teavitatud. Mida ikkagi juhatus tegema peab, kuid omavalitsus ja Linnavalitsus vilistab asjale ? Kohtusse, ütlete, jah võib kah, kuid kaua seal aega läheb????

Tahaks targemaks saada millised nipid minul kasutamata jäid

Postitatud: 28 Juun 2006 12:12
Postitas elly
[quote:0e28a18110="Valge"]
elliy, palun kirjelda seda tegevust mis Sina oleksid antud juhul minu asemel teinud.
[/quote:0e28a18110]

1. päärduksin Linnavalitsusse KIRJALIKU avaldusega, kusjuures paluksin teha minu koopiale märge, et nad selle avalduse kätte said.
2. 1 kuu määdudes vastust saamata helistaksin sekretärile ja küsiks, kuhu ta selle dokumendi saatis.
3. Helistaksin ametnikule, kellele anti dokument.
4. Kui ametnikku ei ole, äkki puhkusel, haigusel, ootaksin tulekut.
5. Kui tema ei oska midagi dokumendi kohta äelda, veenitab jne ütleksin, et ok, päärdun osakonnajuhataja poole. Tavaliselt mõjub seegi hästi.
6. Kui juhatajal on ka üks puha, päärduks kasvõi majandusministeeriumi sama kirjaga, kuhu on lisatud, et Linnavalitsus on ses küsumuses passiivne ja et palume ikkagi asjad klaarida. Miks majandusministeeriumi, sest seal oleas ametnikud, kes vastutavad ehitusküsimuste eest. Kui Linnavalitsusse tuleb päring ministeeriumist, reageerivad nad kindlasti.

Jõudu!

PS: valge, sain nii aru, et sa tegid ainult 1-4 sammu. Püüa ka ülejäänud proovida.

Postitatud: 28 Juun 2006 12:15
Postitas elly
[quote:db73f5cc75="Valge"]Kohtusse, ütlete, jah võib kah, kuid kaua seal aega läheb????

Tahaks targemaks saada millised nipid minul kasutamata jäid[/quote:db73f5cc75]

Halduskohtusse muidugi ka saab, kuid jah, aja ja närve võtab palju, proovi ennekõike esimest minu pakutud varianti.
Kui küsimus on nii tähtis, võiks ka kohtu poole minna....

Postitatud: 28 Juun 2006 13:26
Postitas Valge
Tänud soovituste eest :D

Postitatud: 28 Juun 2006 14:32
Postitas elly
võta heaks! :P

Postitatud: 09 Okt 2006 00:13
Postitas Margus
Mina tegin oma korteris nn. "kapitaalremondi" mille käigus eemaldasin 2 vaheseina. Küsisin eelnevalt kohaliku omavalitsuse ehitus järelvalve ametnikult igaks juhuks järgi et "Kas võib?",sealt ei äeldud mulle midagi. Korteriühistut meil aga pole,seega tee peenega ära ja pole kellegil miskit äelda.

Postitatud: 09 Okt 2006 10:08
Postitas sirts
Natuke aega saad ehk rahulikult elada, kui ülemine korter kaela ei kuku, kuid edaspidisteks ebameeldivusteks peab sul siiski paber olema. Kasvõi selleltsamalt OV ametnikult, kes "ei osanud midagi äelda".

Postitatud: 09 Okt 2006 22:53
Postitas Margus
Noo ni hull se asi ka pole ja kui ehituse kohapealt, miskit ikka jagad, pole mingit ohtu.Teiseks elan ülemisel korrusel. Mina paanikat, ei tee nende OV ja muude meiste kohalt. Teed vaikselt ära ja häda ei miskit!!

Postitatud: 09 Okt 2006 23:48
Postitas sirts
No mis sa siin siis küsid, kui ise tark oled?