1. leht 1-st

Katusealuse välja ehitamine

Postitatud: 06 Okt 2007 17:52
Postitas select
Tere,

Selline mure on, et elan 2 korruselise maja teisel korrusel, meie majas on 6 korterit ja ülemisel korrusel 3 korterit. Minu korter on majas kõige suurem ning teisel korrusel asuvad korterid on vastavalt suurusega 63 m2 - mina, naaber 38m2 ja teine naaber 25 m2. Katus on kehvas seisus ja plaan on katus uus panna, kuid kuna kõikvõimalikke remondifonde ja kulusid kannan alati oma korteri ruutudelt kõige rohkem, siis oleksin huvitaud katusealuse välja ehitsmisest- korteri üldpinna suurendamisest ühisomandis oleva katusealuse arvelt. Mõtteid on nii ja naa, kuid arutades seda nüüd teiste naabritega- kes elavad ka teisel korrusel- tuleb välja, et ,38 m2 omanik on algusest peale pidanud plaani kogu katusekorrus endale saada. Aus olles ostsingi korteri selle järgi, et ta oleks võimalikult suur ning keegi ei saaks minu kohale elama tulla- või kui siis ainult ise. Nüüd aga tahab naaber väites et mul on isegi suur korter, asuda katusekorrust endale vallutama.

Milline oleks selle koha pealt seadus ja kuidas ning millised nõuded on üldse- 2 korde maja miljööväärtuslikus piirkonnas (Tartu- Kastani tänav) katusealuse välja ehitamisel- olen kuulnud mingist imelisest kustutsusüsteemist, mis elurrumi suurenedes katuse alla- kuna on liiga tuleohtlik- tuleb paigaldada. Ning võimalikest tõketest, kuna katusekorruse välja ehitamisel tuleb leida ka parkimiskoht (seda vist siis kui sellest tuleb eraldi korter).
Igaljuhul oleksin äärmiselt tänaulik kõikvõimalik info kohta, mis on seotud katusealuste väljaehitamisega ning juriidiliste õigustega selles osas.

Super oleks muidugi kuulda (lugeda) samm sammult, ühistuste tegevuskava, mis on läbi tehtud katusekorruse välja ehitamisel.


Oleksin igasuguse info eest tänulik:)

Re: Katusealuse välja ehitamine

Postitatud: 14 Okt 2007 11:00
Postitas maasikas
Kes pööningu endale saab, käib saab otsustada vist ainult kõigi nõusolekuga (või oli seal mingi uuem seadusemuudatus, mis lubab teatud % häältega teha otsust?)
Aga ehituslikust poolest: mine telli linnavalitsusest projekteerimistingimused katusealuse väljaehitamiseks. Allkirjastama peab taotluse juhatuse esimees. See ei maksa midagi, siis näed kas üldse lubatakse katust tõsta ja kas nõutakse lisaparkimiskohta ja muud tingimused. Kui on miljööväärtuslik piirkond, ilmselt katuse kuju muuta ei lubata. Imeline kustutussüsteem on srinkler, ja seda alati ei ole vaja.

Re: Katusealuse välja ehitamine

Postitatud: 14 Okt 2007 12:05
Postitas k24
Vaata siia: http://www.korteriyhistuabi.com/ky/Foru ... .html#3387

Esmaslt soovin mõne asjaliku arhitekti või planeerijaga rääkida, kes teeb kohustuslikke nõudeid. Võid ka KOV ehitusspetsialisti juurde minna, aga siis pead iga nõude kohta § nõudma, sest tihti sunnitakse peale ka seda, mis kohustulik ei ole.

Niisama suvaliselt ei saa katusealust keegi välja ehitada. Kõigil kaasomanikel on katuselausele õigus ja kes iganes seda tegema hakkab, siis pmst saab seda teha vaid teiste kaasomanike nõusolekul (või kohtu kaudu ka 2/3 nõusolekul).

Re: Katusealuse välja ehitamine

Postitatud: 14 Okt 2007 15:07
Postitas Valge
Otsi siit foorumist korruse väljaehitamise kohta arutelusid, neid on mitmeid
http://www.korteriyhistuabi.com/ky/Foru ... t=519.html
http://www.korteriyhistuabi.com/ky/Foru ... hitus.html
jne