1. leht 1-st

Radikate vahetamine

Postitatud: 03 Mär 2007 17:00
Postitas jeletski
Tere. Kas keegi saab aidata. Tekkis niisugune probleem. Elama paneelmajas, teisel korrusel. Teeme kapitalremonti, meil on praegu vanad radikat. Tahaksime ise vahetama vanad radikat uutele, ainult meie korteris. Seda, et võime vahetada radikat ise on kõik dokumendid olemas, kuid probleem juhtub siis, kui me vahetame radikat, aga poole aasta pärast, kui meil kõik remont on tehtud, tuleb otsus, et meie Kõ tahaks vahetada kogu majas kõik radikat :!: Kas on võimalik keeluda radikate vahetamine, kui meil on juba olemas uued radikat?! :?: :?: :?:

Tean ikka seda, et üks tuttav tegi sama moodi (tegi euroremonti korteris), siis lubas ümbervahetada radikat. Radiaatorite ümbervahetamise ajal kogu tema remonditud kääk läks "halvaks", et oleks vaja temale oma käägis teha uut remondi. Kui see juhtub, kas uue remondi eest peab maksta Kõ või see on tema mure :?:

Kui keegi saab aidata, siis suur aitäh!!!

Postitatud: 03 Mär 2007 21:55
Postitas Valge
õldiselt on nii, et radikate teema on väga mitme otsaga. Siinkohal toon välja kaks olulisemat
1. Radikd kuuluvad kaasomandisse ja selles osas võtab vastu otsuse üldkoosolek.
2. Radikate vahetamine võib küttesüsteemi (eriti ühetorusüsteemi puhul) tasakaalust välja viia. See omakorda toob kaasa soojuse ebavõrdse jaotumise majas.

Uuri juhatuselt kas teie küttesüsteem on tasakaalustatud.
Kui peale radikate vahetamist on tagatud küttesüsteemi tasakaalustamine, siis miks ka mitte kohe remondi käigus neid vahetada.
Kui majas radikaid nii või naa vahetama hakatakse, siis siinkohal ütleksin "Võitma peaks terve mõistus". õhistu peaks veenduma, et teie radikad on sobivad antud küttesüsteemile ja kui need on omaniku enda ostetud, siis hoiab ühistu kokku ka ühist raha.

Kui aga läheb jamaks, siis tee ühistuga enne leping. Pane sinna punktid mis sunnivad ühistul peale radikate vahetust tagama sinu korteris endise olukorra. Pildista enne ja peale radikate vahetamist oma korterit, fikseeri kirjalikult kahjud ja siis saad nendelt nõuda ka kahjude hüvitamist.

Re: Radikate vahetamine

Postitatud: 17 Mär 2008 12:53
Postitas küttespets
Olemasolevate radikate väljavahetamisel 1-toru kütteüsteemi korral tuleks lähtuda olemasoleva küttekeha küttevõimest. Küttekeha ühendusskeem peaks võimaldama radiaatori võimsuse reguleerimist, s.t. käsireguleerventiili (s.h. termostaatventiili ) paigaldamist küttekeha ühendustorule. Tingimatta on vajalik reguleerventiili paigaldamisel monteerida enne ventiili nn. ,,otsevoolu toru.
Kui pannakse uus ,,plekkradiaator" , mille ühendusotsikud on 1/2" aga küttepüstikutoru =>3/4" oleks otsevoolutoru paigaldamine vajalik ka radiaatori ühendamisel ilma reguleerventiilita.
Nii küttekeha kui ka ühendussõlme määramiseks tuleks pöörduda asjatundja poole.

Mis puutub uue küttekeha säilitamisest küttesüsteemi uuendamisel 2-toru skeemile vastavalt hindan seda võimalust 30-80% ning see otsustatakse tavaliselt uue küttesüsteemi projekteerija ,ehituse järelvalve ja KÜ koostöös. Igal juhul tuleks arvestada uue küttesüsteemi rajamisel ,et radiaatori ühendussõlm tuleb ümber ehitada. :lol:

Re: Radikate vahetamine

Postitatud: 28 Mär 2008 10:12
Postitas leammj
Siinkohal vaidleksin vastu.Kui korteriomanik vahetab oma kuludega radikad siis sellisel juhul ei pea ta enam nende eest maksma.Ma olen selle töö juba teostanud.Korteriomanik leppis ise muidugi ehitajaga kokku.Sest KÜ ju maksab ehitajale kogu maksumuse kinni.Ta ei arvesta sealt neid radikaid välja.Miks peab korteriomanik maksma topelt.Kui need radikad sobivad ja ei vii küttesüsteemi tasakaalust välja siis on ju kõik ok.Ega radikad vähe maksa

Re: Radikate vahetamine

Postitatud: 28 Mär 2008 18:13
Postitas majaka
Probleem tekib küttesüsteemi renoveerimisel. Kõik sõltub sellest, missugune süsteem tuleb pärast renoveerimist. Kui tuleb 2-torusüsteem, siis võib kindel olla, et radiaatorid ei kõlba ja need tuleb uuesti välja vahetada. Mis muidugi tekitab suuri vaidlusi ja konflikti ühistus.
Kui jääb 1-torusüsteem, siis tuleb jälgida küttespetsi nõuannet. Aga mingi ümberehitus tuleb ikkagi.
Kuna küttesüsteem on ühistu oma, siis ei soovita korteriomanikul ise surkima hakata.
Igasugused "spetsid" räägivad küll, et korteriomanik valis õiged radikad, aga elu näitab midagi muud.