1. leht 1-st

Siug

Postitatud: 02 Dets 2009 17:36
Postitas kased
Mul selline küsimus, kes peab remontima või koguni vahetama vannitoas oleva usstoru? Ühistu juhatus väidab, et see on korteriomaniku vahetada, remontida. Aidake palun.

Ette tänades

Re: Siug

Postitatud: 02 Dets 2009 21:52
Postitas heiki22
Ussitoru ikka sinu oma , kuid reaalosana.Nii nagu radiaatoridki.Sooviatan sul vaadata KÜ põhikiri läbi ja ehk seal midagi enamat kirjas.

Re: Siug

Postitatud: 02 Dets 2009 22:10
Postitas tull6
Kui ühes korteris siugtoru lekib,siis suure tõenäosusega (ühel ajal paigaldatud) võib teistel ka sellised probleemid olla.
meie ühistus pandi teade välja. Haldur korjas andmed kokku toimus töö hinnapäring erinevatelt firmadelt töö maksis korteri omanik.

Re: Siug

Postitatud: 03 Dets 2009 01:00
Postitas kased
Suured tänud, olen jälle targem

Re: Siug

Postitatud: 03 Dets 2009 11:06
Postitas Heino
heiki22 kirjutas:Ussitoru ikka sinu oma , kuid reaalosana.Nii nagu radiaatoridki.Sooviatan sul vaadata KÜ põhikiri läbi ja ehk seal midagi enamat kirjas.
Hea heiki22! Palun seleta mulle, et miks sa arvad, et "ussitoru" ja ka teised küttekehad korteris kuuluvad korteriomanikule.

Re: Siug

Postitatud: 03 Dets 2009 11:57
Postitas ergon
KÕIK kommunikatsioonid kuuluvad ühisomandisse (seal hulgas käterätikuivati ja radiaatori). Ühisomandisse kuulub ka elektrisüsteem kuni korterikilpideni.

Palun sulajama mitte suust välja ajada ja inimesi eksitada. Keskkütte- ja tarbeveesüsteem on tervikud ja igasugune isetegevus rikub need süsteemid.

Re: Siug

Postitatud: 03 Dets 2009 12:18
Postitas kased
Kes siis ikkagi tasub käterätikuivati, või kuidas iganes seda nimetada, vahetuse paranduse jne. Põhikirjas ma midagi sellist ei leidnud, kuid maja peal räägitakse, et peab maksma korteri omanik.

Tänud

Re: Siug

Postitatud: 03 Dets 2009 12:43
Postitas Heino
Tegelikult on nii nagu ergon juba ütles. Kõik kommunikatsioonid kuuluvad ühisomandisse, kaasomandisse vms. Nende remonti peab teostama tegelikult ühistu kuludega. Mõistlik olekski need välja vahetada ühiselt, ehk kõigil ja korraga.

Re: Siug

Postitatud: 03 Dets 2009 13:29
Postitas kased
Meil on kõik ise oma kuludega vahetanud. Nüüd nõuab üks võlgnik, et tema korteris rätikuivati välja vahetada, mis tõesti lekib. Samas pean ütlema, et omanik on võlgu teenuste eest mida ta on ühistult saanud.

Tänud

Re: Siug

Postitatud: 03 Dets 2009 15:37
Postitas lasnakas
Kõik kommunikatsioonid kuuluvad ühise majandamise alla. Siugtoru, mis lekib, tuleb KÜ rahadega vahetada.
Meil hakkasid mingil ajal sagenema nende siugude lekked, KÜ maksis remondi. Koos tarbeveetorustiku vahetusega vahetati meil samaaegselt ka KÕIK siugtorud kõigis korterites KÜ remondirahade eest, välja arvatud mõnel üksikul, kes oli enesele oma raha eest midagi ekstra teistsugust muretsenud.

Re: Siug

Postitatud: 03 Dets 2009 16:57
Postitas kased
Tore, aga kuidas on siis ikkagi võlglasega? Kui korteriomanik elab ühistu kulul , kas siis ikkagi peab ühistu rahade eest remontima, maksame peale, kui tore, et meie majas on võlglane kes nõuab veel pealemaksmist.

Tänud

Re: Siug

Postitatud: 03 Dets 2009 16:59
Postitas Heino
Te ei maksa ju peale. Ühistu remondib ära lihtsalt kõigile kuuluva vara. See siugtoru ei ole selle korteriomaniku oma.

Re: Siug

Postitatud: 03 Dets 2009 18:05
Postitas ergon
Saab ju võlgniku mõjutada, et nii kui võla ära maksad, siis tehakse see ka korda. Samas kui see lekkimine on suur, siis pikemaaegsel tilkumisel on kogu maja konstruktsioonile kurvad tagajärjed.

Valik on teie.

Re: Siug

Postitatud: 06 Dets 2009 01:11
Postitas Uutma
Heino kirjutas:Tegelikult on nii nagu ergon juba ütles. Kõik kommunikatsioonid kuuluvad ühisomandisse, kaasomandisse vms.
Et täpne olla, siis kaasomandisse. Kuna korteriomandi mõttelise osa suurus ühises omandis on määratud ja asjaõigusseadus sätestab:
Asjaõigusseadus kirjutas:§ 70. Ühine omand
(1) Ühine omand on kahele või enamale isikule üheaegselt kuuluv omand.
(2) Ühine omand on kaasomand või ühisomand.
(3) Kaasomand on kahele või enamale isikule üheaegselt mõttelistes osades ühises asjas kuuluv omand.
(4) Ühisomand on kahele või enamale isikule üheaegselt kindlaksmääramata osades ühises asjas kuuluv omand.
(5) Ühine omand on kaasomand, kui seaduses ei ole sätestatud teisiti.
(6) Ühisomandile kohaldatakse kaasomandi kohta käivaid sätteid, kui ühisomandit sätestavas seaduses ei ole sätestatud teisiti.
(7) Kui õigus kuulub mitmele isikule ühiselt (ühisus), kohaldatakse sellele vastavalt ühise omandi kohta käivaid sätteid, kui seadusest ei tulene teisiti.