1. leht 1-st
trepikojas suitsetamine
Postitatud: 19 Mär 2007 19:34
Postitas kata
Meie maja trepikojas on üks vana mees, kel kombeks trepikojas suitsetada. Olen mitmel korral palunud tal oma rõdule üle kolida või õues suitsetada, kuid inimene pobiseb midagi vastuseks ning läidab kõigest hoolimata sigaretitule. Viimasel ajal on hakanud tuppa taanduma, kui märkab minu tulekut, jättes maha vänge suitsupilve.
Tahaksin teada, kas on mingi seadus, mis keelab trepikojas suitsetamise. Kas ühistu esimehega rääkimine aitaks ning mida tema ette peaks võtma?
Postitatud: 19 Mär 2007 20:19
Postitas Heino
Rõdul suitsetamine nüüd küll kõige parem lahendus pole. Viskab suitsukoni akna alla või mis kõige hullem, äkki lendab kellegi teise rõdule.
Kindlasti vaata tubakaseadust ja loe järgnevat artiklit:
http://www.korteriyhistuabi.com/ky/modu ... le&sid=186
Postitatud: 19 Mär 2007 20:58
Postitas sirts
õkski lahendus pole küllalt hea. Ka väljas trepil suitsetamine on sama, mis rõdul - kes siis konid koristab.
Meil on suitsumehed kolinud keldrisse. Tõenduseks konisid täis tuhatoos.
Seadus võib küll keelata üldkasutatavates ruumides suitsetamise, kuid võib ju katsetada politsei kutsumist. Vaevalt, et teolt tabate, kuid ehk keegi on nõus tunnistama naabri vastu.
Postitatud: 19 Mär 2007 21:24
Postitas Valge
Seaduses on punkt sees, kuid ma kardan, et politseil on vaja tegeleda suuremate paharettidega.
ega vana mehe harjumusi on ka raske ohjata ja muuta. Võib olla talle tõesti välja pakkuda mõni alternatiiv
Tubakaseadus
§ 29. Suitsetamiseks keelatud kohad
Suitsetamine on keelatud:
1) laste hoolekandeasutuse ruumides ja asutuse piiratud maa-alal;
2) koolieelse lasteasutuse, lasteaed-algkooli, algkooli, põhikooli, gümnaasiumi, kutseõppeasutuse, huvialakooli, avatud noortekeskuse või noorte- ja projektlaagri ruumides ning nende piiratud maa-alal;
3) apteegi ruumides;
4) ettevõtte tootmis- ja laoruumis;
5) kaupluse ja rändkaupluse müügisaalis;
6) toitlustusettevõttes, välja arvatud käesoleva seaduse § 31 lõikes 1 sätestatud ruumis;
7) ettevõttes, kus pakutakse kaubandustegevuse seaduse § 3 lõike 2 punktis 4 nimetatud teenuseid või muid teenuseid, klientidele avatud ruumis (välja arvatud majutusettevõttes);
8 ) sportimiseks ettenähtud ruumis;
9) riietusruumis ja tualettruumis, kui need ei ole erakasutuses;
10) ühistranspordi ootekojas, reisijate ootesaalis ja reisiterminalis;
11) sõitjateveoteenuse osutamiseks kasutatavas sõidukis, välja arvatud käesoleva seaduse § 30 lõike 2 punktis 6 nimetatud sõidukis;
12) tanklaeva, kütusemahuti või tankuri vahetus läheduses;
13) tule- või plahvatusohtlike kemikaalide läheduses, tule- või plahvatusohtlike ruumidega objektil, ohtlike veoste laadimise kohas, pealelaadimist ootavate saadetiste lähedal, seisva veoüksuse juures ja veoüksuses;
14) lõhkematerjali lao territooriumil, lõhkematerjali hoidmiskohast laeval kuni 20 meetri kaugusel, pürotehniliste toodete lao ruumides või lõhkematerjali sisaldava laskemoona läheduses;
15) kaevanduse kaeveõõntes, lambikodade ja laadimislaudade ruumides ning šahtisuudmele lähemal kui 20 meetrit;
16) padrunite laadimisel püssirohu läheduses, relvahoidlas, relvalaos või relvaruumis;
17) metsas ja muu taimestikuga kaetud alal tuleohtlikul ajal;
18 ) jalakäijate tunnelis;
[b:b818f2d8fd]19) korterelamu koridoris, trepikojas ja korterelamu muus üldkasutatavas ruumis;[/b:b818f2d8fd]
20) õigusaktis ettenähtud muus kohas.
Postitatud: 20 Mär 2007 11:25
Postitas doris
Kolm aastat tagasi puutusin kokku sama probleemiga. Kuigi korteril on kaks ust ees, immitses suitsu lõhn ikkagi korterisse. Suitsetamas käis noor abielupaar ja veel mõned noored mehed.
Panin välja suitsetamist keelevad sildid/märgis, inglise keelsed, et rahvustunne ei saaks riivatud. Suitsetamise ajal käisime kohal ja selgitasime, et suitsulõhn tuleb korterisse. Infolehes sai teema üles võetud. Tulemus oli, et hakati ajapikku trepil suitsetamas käima ja konid muidugi visati maha, aga mingi edasiminek oli seegi. Siis sai mindud uuele ringile ja manitsetud aknal ja trepil suitsetajaid, et konisi mitte murule visata, see oli nagu mudas tampimine, aga edu on märkimisväärne. Keldris suitsetamine on rangelt keeletud, siin jääb hõõguv koni maha ja ongi tulekahju käes ja see hais jääb kõikidele keldris olevatele asjadele külge. Järgmine samm oleks olnud nimelin kirjalik päärdumine juhatuse poolt viitega seadusele ja kui vaja, korjata trepikoja elanikelt allkirjad, aga seda pole vaja olnud.
Postitatud: 20 Mär 2007 20:55
Postitas sirts
Mulle tundub vahel, et selleks, et kedagi millekski kohustada, tuleb see kirjutada põhikirja. Selle kinnitab korteriomanike enamik ja seda aktsepteeritakse enam, kui kõikvõimelikke kodukordasid jms., millele annab lihtsalt vilistada. Sest ma võin ju küll viidata seadustele, kuid millekski kedagi sundida ju tegelikult ei saa.
Postitatud: 20 Mär 2007 21:58
Postitas kata
Vestlesin korteriühistu esimehega, kes teatas, et tema on mehele oma õnnistuse andnud, kuna too on väga vana ja haige ning õues ei jaksa käia. Et pool suitsu päevas ei tohiks mind häirida. Kahjuks olen ma oma kahe lapsega juhtunud alati selle pooliku suitsu ajal trepikojas käima. Minu jaoks vahet pole, kas pool või veerand suitsu, hais on siiski väljakannatamatu ja tervist rikkuv. Siin trepikojas on teisigi lapsi, kelle tervise pärast tuleks ju ikkagi muretseda.
Mulle ei mahu pähe, kuidas saab esimees leppida paljude tervise rikkumisega, kui oma korteris võiks mees ainult ise suitsuhaisu sees istuda ning selle tagajärgi kannatada. Kurb kohe.
Postitatud: 21 Mär 2007 08:47
Postitas Valge
Kogu kokku teie trepikoja elanike arvamus selle kohta ja esitage juhatusele see kirjalikult ning kui enamus on vastu,siis peab juhatus uue otsuse tegema. Või käsitlege teemat üldkoosolekul
Postitatud: 21 Mär 2007 13:49
Postitas sirts
Juhatuse otsusest on vähe, seda peab otsustama üldkoosolek.
Postitatud: 21 Mär 2007 14:28
Postitas Heino
[quote:91ca74efce]Vestlesin korteriühistu esimehega, kes teatas, et tema on mehele oma õnnistuse andnud, kuna too on väga vana ja haige ning õues ei jaksa käia.[/quote:91ca74efce]Kuidas saab juhatus olla seadusest kõrgemal?!?
Postitatud: 21 Mär 2007 15:05
Postitas kata
[quote:e3eb2a6ecb]Kuidas saab juhatus olla seadusest kõrgemal?!?[/quote:e3eb2a6ecb]
Hämmastab ka asjaolu, et vanus seaduse järgimisel rolli mängib...
Postitatud: 21 Mär 2007 20:52
Postitas Valge
Seadusele viitamine on vajalik, kuid sellegi poolest tuleb papile asja selgitada ja kokkuleppele jõuda.
Juhatus aga ilmselgelt ei mõelnud enne, kui otsuse tegi ja seadus hõõru nüüd just juhatusele nina alla.