juhatus väikses ühistus

Juhatuse liikmetest ja juhatuse liikmetele

Moderaator:Heino

Vasta
polesos
Üüriline
Üüriline
Postitusi:31
Liitunud:11 Okt 2006 03:00
juhatus väikses ühistus

Postitus Postitas polesos » 03 Jaan 2007 17:00

Head uut aastat kõigepealt!Loodetavasti saabub jälle normaalne täärütm peale aastavahetust.Meil oli ka aasta lõpupoole üldkoosolek,kus valiti juhatusse kaks uut liiget.Võimu ülemineku otsustasime teha peale uut aastat.Juhatus nagu tavaliselt 3-e liikmeline.Omaette arutledes tekkis küsimus,kas väikses majas (8 korterit) üldse on vaja 3-e juhatuse liiget?Kas muutus tuleb ikka notaris(allkirjad) kinnitada?Ise arvan,et piisaks juhatuse esimehest ja inimesest,kes vastutab raamatupidamise eest.Ahjaa revisioni tegija ja juhatuse liige tuleks ka praegu ühest perest.Kuna rahasid ülekandnud inime lahkub,kuidas anda üle pangadokumendid(paroolid jne)?Eriti kui uued liikmed on veel notaris kinnitamata.Need oleks esialgsed küsimused,äkki kellegil on häid mõtteid,soovitusi?



aasa
Revident
Revident
Postitusi:157
Liitunud:15 Okt 2006 03:00

juhatus

Postitus Postitas aasa » 03 Jaan 2007 22:51

Kusagil ei kirjuta keegi ette kui suur peab juhatus olema ja nii väikeses ühistus on võimalik väiksema juhatusega hakkama saada. Kuid see kõik on üldkoosoleku otsustada. Meie oleme kogunisti kahekesi, kunagi olime kolmekesi, aga siis lahkus üks liige ja me ei tahtnud hakata sebima uue liikme valimisega. Põhikiri näeb meil ette üks kuni kolm liiget. Siiani oleme saanud hakkama ja üldkoosolek valis meid tagasi. Mõni võib küsida, et mis siis kui hääled lähevad pooleks, aga see on teine teema kuid lahendus on.
Notariaalselt tuleb kinnitada kuid seda toimingut teevad mõnel pool linna- ja vallasekretärid. Registrisse tuleb muudatused nagunii saata, alkirjanäidised ja muu vajalik.
Revisjoni soovitan küll valida kedagi teist, eelkõige seetõttu, et ta vaataks asjadele teise pilguga. Meil on revident isegi teisest alevist, kuigi mõni jurist selle peale imelikke nägusid teeb. Kuid tegemist on selle ala täätajaga ja ta oskab korrektselt revisjoni läbi viia, mis mulle väga tähtis: Näeb puudusi ja teeb ettepanekuid. :?
Küll aga ei saa ma aru kirja lõpust, mida tahetakse äelda selle kohta kuidas anda üle paroolid jms. :?:



polesos
Üüriline
Üüriline
Postitusi:31
Liitunud:11 Okt 2006 03:00

Postitus Postitas polesos » 04 Jaan 2007 11:21

Ahjaa täpsustaks seda panga asja.õhistul on loomulikult oma arve pangas(hansapank).Maksete tasumine käib netipanga kaudu(telehansa).Vesi,üldelekter,prügivedu jne.Praegu nii,et ülekannetel kasutatav parool on ühe juhatuse liikme isiklik,pluss kooditabel samuti isiklik.Neid muidugi üle anda ei saa,tähendab pangas vaja muudatused teha.Samas juhatuse muudatus on äriregistris vormistamata.Kuidas siis toimida,millest alustada?Ehk keegi teab täpsemalt?Mäletan,et äriregister ka ei taha konsultatsioone anda vist. :?:



urmas88
Liige
Liige
Postitusi:71
Liitunud:04 Apr 2006 03:00
Asukoht:Tallinn, Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas urmas88 » 04 Jaan 2007 14:34

Kõigepealt äriregister, siis pank


Urmas Pikner
OÜ Ühistuabi
urmas@uhistuabi.ee

sirts
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1405
Liitunud:18 Veebr 2006 02:00
Asukoht:Tartumaa
Kontakt:

Postitus Postitas sirts » 04 Jaan 2007 23:44

Just. Võtate äriregistrist Bkaardi väljavõtte ja sellega lähete panka. Kõik juhatuse liikmed pääsevad panka oma koodidega. See tuleb aga pangas vormistada.



doris
Juhatuse liige
Juhatuse liige
Postitusi:313
Liitunud:14 Aug 2006 03:00

Postitus Postitas doris » 05 Jaan 2007 13:51

Meil ka suht väike maja, aga ikka rohkem kui 8 korterit. Kõigepealt ütleks, et B-kaarti pole mõtet välja võtta, see maksab vist (?) ja aegub kähku. Pank teeb ise päringu ja näeb, kes on B-kaardil, kes mitte (tasuta). Olen mitmeid volitusi muutnud ja uus muutmine on jälle ees.
Lähen lihtsalt panka, esitan oma ID kaardi ja ütlen, kellele milliseid volitusi panna. Raamatupidajale sisenemiseks volitusi tehes, taheti lihtsalt tema nime ja IK. NB! Keegi ei küsinud dokumenti, et ta ikka on raamatupidaja. Raamatupidaja pangaülekandeid ei tee. On võimalik anda ülekandeõigus ja sisenemisõigus. Ma pean vajalikuks, et ülekandeõigus oleks kahel inimesel, sest kui midagi peaks juhtuma, on segadus käes.
Nüüd teen muudatuse, et ka raamatupidaja saaks vajadusel ülekannet teha ja siiani ülekandeõigust omavalt inimeselt võtan selle ära (kodune ja ei orienteeru telhanzas, kuigi täätas tellerina)

NB! Soe soovitus:
sõlmige pangas otsekorralduslepingud (vesi, gaas, küte, elekter, prügi)võimalikult pika maksetähtajaga, tääd hoopis vähem ja ei pea pabistama, et kas kõik numbrid ikka said õiged.
Nõudke e- arveid, laekuvad kiiremini ja ligi saab nii juhatus kui raamatupidaja.



sirts
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1405
Liitunud:18 Veebr 2006 02:00
Asukoht:Tartumaa
Kontakt:

Postitus Postitas sirts » 05 Jaan 2007 18:21

Nüüd on see asi võibolla tõesti lihtsam, pool aastat tagasi küsis pank minult küll B kaardi väljatrüki eest 25 krooni. Ilma selleta mingeid lepinguid ega allkirjaõigust ei vormistata.
Uuest aastast on üldse täitsa avalik, nüüd peaksid kõik äriregistrisa päringuid teha saama.
Dorisega selles suhtes kahe käega nõus, et otsekorraldused on normaalsed , seda nii ühistu ja firmade vahel kui ka majaelanike ja ühistu vahel. Tõsi, see jälle maksab ja võibolla pole see väikese ühistu puhul otstarbekas. Meil on kolmandik majaelanikest sõlminud ühistu arvete maksmiseks.



doris
Juhatuse liige
Juhatuse liige
Postitusi:313
Liitunud:14 Aug 2006 03:00

Postitus Postitas doris » 05 Jaan 2007 19:26

Otsekorralus maksab 4 krooni toiming. On kokkuleppe küsimus, kas raamatupidaja paneb selle korteriomaniku arvele juurde või maksab ühistu. Meie läksime ühistu maksmise teele. Firmade otsekorralduse eest maksab pangale firma.



Vasta