1. leht 1-st

Mittetoimiv korteriühistu

Postitatud: 04 Nov 2006 00:50
Postitas irma111
Viimasel ühistukoosolekul valiti mind korteriühistu juhatusse. Tutvudes ühistu põhikirjaga olin hämmingus; see on ilmselt kopeeritud kusagilt internetist ja ei vasta meie korteriühistu olemusele. Näiteks on seal sätted kuidas tasuda sooja vee ja tsentraalse kütte eest; kuid meie majal puudub tsentraalne küte ja tsentraalne soe vesi. Kas sellised vead põhikirjas on tühised või peaks kiiremas korras põhikirja muutma? Millised dokumendid peab eelmine juhatus mulle üle andma? Mis teha siis kui mingid olulised dokumendid(korteriühistu aastaaruanded jm.) on puudu?

Postitatud: 04 Nov 2006 22:17
Postitas Valge
Paljud alustavad ühistud kasutavad ja kinnitavad põhikirja mille leiavad EKÜL või antud kodulehelt. See ei tähenda, et põhikiri ei sobi kui majas ei ole sooja vett ega tsentraalset kütet. Loomulikult tuleb põhikiri ikkagi vastavalt enda majale kohendada, kuid kui seda tehtud ei ole, siis see ei muuda veel põhikirja õigustühiseks. Sul on võimalus juhatguse liikmena põhikirja kohendada ja kaasajastada - vaata korda MTõSist

Kõ dokumendid tuleb kõik aga üle anda.
1. Raamatupidamise dokumendid (arved, kontoplaan, eeskiri..jne)
2. Lepingud ja pakkumised
3. Põhikiri, reglemendid, eeskirjad
4. Kirjavahetus
5. Taatlemise ja ühistu liikmete nimekirjad
6. Protokollid ja otsused
7 Kinnistu ja hoonepass
õhesõnaga kogu dokumentasioon mis ühistul olemas on

Postitatud: 04 Nov 2006 23:54
Postitas sirts
Ja üle tuleb anda vastuvõtuaktiga, kus on kõik täpselt kirjas, kes mida ja kellele üle andis, samuti need, mis puudu olid. See peab igal juhul olema kirjalikult vormistatud.

Postitatud: 05 Nov 2006 10:56
Postitas pimeloom
Seisin ise ka poolteist aastat tagasi sama fakti ees, et vana juhatus juhatuse esimehe isikus ei andnud meile kõiki dokumente üle. Uurisin asja tookord ka juristidelt, ja nende arvamus oli, et tuleb päärduda politseisse. See jäi meil tegemata. Mõtlesime nii, et uus juhatus, ehk siis meie, vastutame oma tegevuse eest. Eelmine juhatus vastutab oma tegevuse eest. Ja kui kunagi peaks mingi situatsioon tekkima, et on vaja mõnda sellist dokumenti, mida meile üle ei antud, siis päärdume politseisse. õhistu funktsioneerimiseks vajalikud dokumendid anti õnneks meile ikka üle.
õlevõtmisel koostage kindlasti akt, muidu võib hiljem lõpmatult vaielda, anti mingi dokument teile üle või mitte.
Põhikirja muutmisest loe KõS paragrahv 4.

Postitatud: 05 Nov 2006 16:29
Postitas irma111
Aitähh vastjatele. Kas nende dokumentide üleandmise ja vastuvõtmise aktil on ka mingi kindel vorm või võib selle teha vabas vormis. Kes alla peavad kirjutama; kas peavad olema ka näiteks tunnistajad?

Postitatud: 05 Nov 2006 17:10
Postitas pimeloom
Mingit kehtestatud kindlat vormi aktil küll ei ole. Alla kirjutavad keegi eelmisest juhatusest, kui üleandja ja keegi uuest juhatusest, kui vastuvõtja. Ideaalis võiksid olla kõigi juhatuste liikmete allkirjad.

Postitatud: 05 Nov 2006 20:45
Postitas Valge
Enne kui akti hakkad koostama, siis küsi kas vanal juhatusel on olemas dokumentide haldussüsteem. Sellise süsteemi olemasolul on tagatud ka kiire akti koostamise võimalus - kõik on eelnevalt kirjas, vaid kontrolli kas dokument on olemas :D
Kui aga dokumentide haldussüsteemi ei ole, siis jälgi, et akti saaksid kõik dokumentide nimetused, dokumentide väljaandmise ja sissetuleku kuupäevad, akti koostamise kuupäev ja kindlasti üleandja(te) ja vastuvõtja(te) nimi ja allkiri.
Kui ühistul on vara (muruniiduk, tääriistad, luuad, labidad, võtmed arvuti, printer...jne), siis koosta ka nende üleandmise kohta akt - märgi juurde millises seisus (rikkis/kulunud, korras) on üle antud vara. NB! pole oluline kas vara on kohe raamatupidamislikult kulusse kantud või on see põhivarana üleval. Kui vara on Kõ rahade eest soetatud, siis on see ühisomandis.