1. leht 1-st
juhatuse esimehele autokompensatsiooni maksmine
Postitatud: 04 Veebr 2011 19:55
Postitas Annemai
Üldkoosolek otsustas ühele juhatuse liikmele ehk esimehele maksta autokompensatsiooni 1000 krooni kuus ehk 63,91 eurot. Kuna juhatuse esimehel auto puudub, saab kompensatsiooni välja maksta sellele, kel on auto ehk teisele juhatuse liikmele, kes saab kompensatsiooni kahest kohast. Pärast otsuse jõustumist on tekkinud juhatuse liikmete vahel arusaamatused rahajagamise osas, kuna nüüd arvasid teised juhatuse liikmed, et neil on ka õigus sellele autokompensatsioonile. Koosolekul lepiti suusõnaliselt kokku, et juhatuse esimees on ka edaspidi ühistu hooldaja ehk majahoidja, kes kõik maja ümbrusega seonduvad tööd ära teeb (lumekoristustööd, muruniitmine, haljastustööd jne.) selle 1000 krooni eest, mis lisaks hõlmab ka halduskulusid, kuid nüüd suruti juhatuse esimehele ka raamatupidamine kaela. Kuna pole varem eriti raamatupidamist teinud, tuleb hakata teenust ilmselt sisse ostma, ja üks juhatuse liikmetest tegigi ennatlikult ilma minuga konsulteerimata ettepaneku raamatupidjale. Raamatupidaja nõustus 300 krooni eest töö ka tegema, kuid juhatuse liikme arvates pean raamatupidaja töö kinni maksma oma töötasust ehk siis autokompensatsioonist (1000 kr). Kas see on õiglane otsus?
Re: juhatuse esimehele autokompensatsiooni maksmine
Postitatud: 04 Veebr 2011 20:59
Postitas leammj
Autokompensatsiooni saab isik ainult ühest töökohast. Kui teie juhatuse liige saab veel kahest kohast. Siis peab ta pidama autolehte/teekonnalehte. Peab tõestama , et ta kasutab seda.
Kui suur on teie ühistu.?
Raamatupidaja teenus on eraldi teenus See on tore , et on nõus sellise raha eest tegema.
Kui juhatuse liige teeb juhatuse tööd ja ka majahoidja tööd. Usun , et 1000 kr.või siis 64 eurot(.See summa on ametlik. Mitte 63.91) .peaks olema normaalne tasu. Kuigi ma ei tea maja suurust.
Re: juhatuse esimehele autokompensatsiooni maksmine
Postitatud: 04 Veebr 2011 21:09
Postitas Annemai
Ühistus 12 korterit:)
Re: juhatuse esimehele autokompensatsiooni maksmine
Postitatud: 06 Veebr 2011 01:13
Postitas MargusT
Annemai kirjutas:Üldkoosolek otsustas ühele juhatuse liikmele ehk esimehele maksta autokompensatsiooni 1000 krooni kuus .......Koosolekul lepiti suusõnaliselt kokku, et juhatuse esimees on ka edaspidi ühistu hooldaja ehk majahoidja, kes kõik maja ümbrusega seonduvad tööd ära teeb (lumekoristustööd, muruniitmine, haljastustööd jne.) selle 1000 krooni eest, ......kuid juhatuse liikme arvates pean raamatupidaja töö kinni maksma oma töötasust ehk siis autokompensatsioonist (1000 kr). Kas see on õiglane otsus?
Hea Annemai
Ei soovita teie juhatuse liikmetel ega kü-l skeemitada. Varem või hiljem tekib kellelgi tahtmine maksuametit sellest teavitada ja siis ... tuleb osalejatel tõsiselt kahetseda. Ja mille-kelle nimel? Mõelge ennem sügavalt järgi kui sellele libedale teele astute.
Re: juhatuse esimehele autokompensatsiooni maksmine
Postitatud: 06 Veebr 2011 11:52
Postitas Roland66
Sina, kui juhatuse liige teed majalenikele head hoides kokku majaelanike raha. Probleemide tekkes maksuametiga ei mäleta sinu heategusid mitte keegi ja kõik süüdistavad sind ning tulenevalt seadusest on õigus nõuda kahjud sisse süüdi olevalt juhatuse liikmelt e. sinult. Maksad kogu maja eest täiega omast taskust. Soovitan teha kõik ametlikult või üldkoosolekul otustades võtta hääletuslehele allkirjad autokompensatsiooni hääletamise suhtes, mis kuulub autokompensatsiooni sisse ja kes on selle poolt. Hiljem sind süüdistades, saad võtta paberi välja ja tuletada neile meelde, kes kuida shääletas. Elu on kahjuks näidanud, et kõige tulisemad autokompensatsiooni pooldajad on hiljem kõige suurmad vastased, jamade tekkides maksuametiga sinu kõige suuremad süüdistajad. Usu mind, selline on elu.
TSÜS § 89
(1) Näilik on tehing, mille puhul pooled on kokku leppinud, et tehingu tegemisel tehtud tahteavaldustel ei ole avaldatud tahtele vastavaid õiguslikke tagajärgi, sest pooled tahavad jätta mulje tehingu olemasolust või varjata tehingut, mida nad tegelikult teha tahavad.
(2) Näilik tehing on tühine.
(3) Kui näiliku tehinguga varjatakse teist tehingut, kohaldatakse varjatud tehingule selle tehingu kohta sätestatut.
Autokompensatsiooni puhul saab ilmselt rakendada seda seadusesätet.
Re: juhatuse esimehele autokompensatsiooni maksmine
Postitatud: 06 Veebr 2011 12:42
Postitas Annemai
Siirad tänud vastamast, olen ühe kuu eest saanud autokompensatsiooni ja juba ongi inimesed oma rahulolematust ülesnäidanud. Küll ei lükka ma teed piisavalt lumest puhtaks, isegi kritiseeritakse minu käitumismaneere.
Ja tagatipuks juhatuse liige, kes tegi raamatupidamist tasuta ja kelle nimele vormistati siis autokompensatsioon, loobus pärast autokomp. kehtestamist oma tööst, et nüüdsest teen seda mina. Kuna minu töökoormus on ootamatult suurenenud (raamatupidamine, haldus-hooldustööd, ühistu juhtimine), otsustan tagasiastuda, sest ma ei taha ise ka sellist skeemitamist ja tahan, et kõik oleks juriidiliselt korrektne. Ei suuda lihtsalt tuuleveskitega võidelda enam!
Re: juhatuse esimehele autokompensatsiooni maksmine
Postitatud: 06 Veebr 2011 16:00
Postitas leammj
Kui rahvas ei saa aru, siis tuleb sul teha juhatuse +koristaja leping.Ühendada kaks erinevat lepingut kokku Kuid näitad ära enne juhatuse kohustused käsundilepinguna ja lisad majahoidja kui töölepingu osa..Kuid kõik tee läbi õldkoosoleku. Ühes ühistus on selline leping olemas. Kõik toimib. Seda ühistut kontrollis audiitor. Vormistuses pretensioone ei olnud.
Autokompensatsioon on rahvale aurusaamatu liik. Arvavad , et sõidad kuus maha 64 eurot. Ühes ühistus ütles korteriomanik , et selle eest saab sõita Tallinnast Narvani mitu korda. 12 korteriga juhatuse teenustasu võiks olla vähemalt 34 eurot. Majahoidja töötasu sama suur ja raamatupidamine vähemalt 20 eurot Kokku oleks 88-90 eurot. Sa olid nõus seda tegema 64 euro eest.
Kõige raskem ongi hallata väikseid maju.Töö on sama , mis suures majas.Kuid tasu tunduvalt väiksem.
Re: juhatuse esimehele autokompensatsiooni maksmine
Postitatud: 06 Veebr 2011 17:01
Postitas MargusT
leammj kirjutas:Kui rahvas ei saa aru, siis tuleb sul teha juhatuse +koristaja leping.Ühendada kaks erinevat lepingut kokku
Hea "Leammj"
Minu arvates on käsunduslepingu ja töölepingu ühendamine sama, mis hiire ja elevandi ristamine. Neid lihtsalt ei saa ühendada. Käsundusleping aluseks on võlaõigusseadus ja töölepingu aluseks töölepingu seadus. Arusaamatuste vältimiseks on lihtsam sõlmida kaks erinevat lepingut.
Re: juhatuse esimehele autokompensatsiooni maksmine
Postitatud: 06 Veebr 2011 17:07
Postitas pimeloom
MargusT kirjutas: Minu arvates on käsunduslepingu ja töölepingu ühendamine sama, mis hiire ja elevandi ristamine. Neid lihtsalt ei saa ühendada. Käsundusleping aluseks on võlaõigusseadus ja töölepingu aluseks töölepingu seadus. Arusaamatuste vältimiseks on lihtsam sõlmida kaks erinevat lepingut.
Sul on loomulikult õigus.
Re: juhatuse esimehele autokompensatsiooni maksmine
Postitatud: 06 Veebr 2011 17:44
Postitas leammj
Kui on väike ühistu , siis sotsmaksu arvestus on palgamääralt 4350.00 kr või nüüd 278.02 euro.-lt. Olgu see palgafond mis tahes suuruses. Sotsmaks on 91.75 eur. Muidugi kui muud tööd ei ole kui see on põhikohaks.Ühendades teentasu ja majahoidja leping. Sellega hoiab ühistu kulutusi kokku. Muidugi , kui juhatuse liige on pensinäär siis arvestused on teised. Aga , kui see on juhatuse liikmele ainuke töökoht, siis tuleks mõelda , kuidas hoida kokku ühistu kulutusi.
Kui kogu palgafond on 88 eurot siis sotsmaks on 91.75 eur. Nii, et kogu palk,teenus kokku on selles ühistus väiksem , kui sotsmaks.
Muidugi parem , kui kõik lepingud on eraldi. Siis igalt lepingult võetakse sotsmaks maha. Siin oleneb kõik sellest , kas see on juhatuse liikme ainuke töökoht või ta omab veel kusagil midagi.
Lepingute ühendamine ei ole seaduse rikkumine.
Sellest on ka kirjutatud Korteriühistu infolehes. Ei mäleta , mis nr.
Re: juhatuse esimehele autokompensatsiooni maksmine
Postitatud: 06 Veebr 2011 19:14
Postitas pimeloom
leammj kirjutas: Ühendades teentasu ja majahoidja leping. Sellega hoiab ühistu kulutusi kokku.
Parandage mind, raamatupidamine on mu nõrgim külg, aga ma kohe mitte ei suuda uskuda, et kui keegi töötab kusagil kahe lepinguga, siis mõlema lepingu pealt tuleb sotsmaksu vähemalt miinimumpalgalt maksta.
Re: juhatuse esimehele autokompensatsiooni maksmine
Postitatud: 06 Veebr 2011 20:01
Postitas MargusT
leammj kirjutas:Kui on väike ühistu , siis sotsmaksu arvestus on palgamääralt 4350.00 kr või nüüd 278.02 euro.-lt. Olgu see palgafond mis tahes suuruses. ..........Ühendades teentasu ja majahoidja leping. Sellega hoiab ühistu kulutusi kokku. ..................Aga , kui see on juhatuse liikmele ainuke töökoht, siis tuleks mõelda , kuidas hoida kokku ühistu kulutusi................Kui kogu palgafond on 88 eurot siis sotsmaks on 91.75 eur. ................Nii, et kogu palk,teenus kokku on selles ühistus väiksem , kui sotsmaks. ................Siis igalt lepingult võetakse sotsmaks maha. .................Lepingute ühendamine ei ole seaduse rikkumine. ..............Sellest on ka kirjutatud Korteriühistu infolehes. Ei mäleta , mis nr.
Hea "leammj"
Olen tähele pannud, et oled siin foorumis aktiivne arvamuse avaldaja. Oled igal vähegi võimalikul juhul oma isiklikku arvamust avaldanud. Aktiivsus on alati teretulnud ja tänuväärne tegevus. Aga nii nagu mina, usun, et nii ka teised, oleme huvitatud siinses tõsiselt võetavas foorumis asjatundlikust infost ega pole huvitatud aega kulutamast Sinu "lahmimiste" "silumisele". Soovin Sulle ennem 9 korda uurida, et siis 1 kord kirjutada. Parimat soovides
Re: juhatuse esimehele autokompensatsiooni maksmine
Postitatud: 06 Veebr 2011 20:51
Postitas Roland66
Juhatuse liikmega sõlmitakse kaks lepingut, esimene leping on juhatuse liikme leping e, käsundusleping, teine leping on kojameha muude tööülesannete täimiseks. Käsundudlepingu puhul ei arvestata töötuskindlustust, töölepingu puhul arvestatakse, maksu deklaratsioonides on juhatuse liikme tasude kohta eraldi lahter lisa kaks, kui ma ei eksi. Kui juhatuse liige jääb töötuks, siis töötu abiraha saab ta ainult nendelt tasudelt, milledelt on makstud töötuskindlustusmaksed.
Kogu küsimus on kas soovitakse kasutada tulumaksuvaba miinimumi või mitte, ükski seadus ei sunni maksma makse miinimumi pealt. Sotsmaks arvestatakse miinimumilt sel juhul, kui soovitakse kasutada tulumaksuvaba miinimumi, sõltumata kas makstakse miinimum välja või mitte. Tulumaksuvaba miinimumi mitte kasutamisel maksustatakse sots- ja tulumaksuga alates nullist vastavalt väljamaksele.