1. leht 1-st

Ühistu liikmete tagasiastumine

Postitatud: 19 Veebr 2010 17:39
Postitas millu87
Tervist selline mure siis,et ühistu esinaine tahab astuda oma kohalt tagasi kuna ta ei ela enam Eestis ja nüüd tahavad ka teised kaks liiget välja astuda.Korteriühistu pole moodustanud põhikirja ja nüüd tahakski teada saada kas nad võivad üldkoosolekul teha avalduse ja enamuse otsutamisel lahkuda kõik.Jama aga ka selles,et keegi ei taha üle võtta ja kui mina 4 aastat tagasi korteri ostsin siis endine omanik oli ühistu liige ja on siiani b kaardil kuid ma lugesin sedusest välja,mina oleks pidanud tema asemel minema ja küsimus ka sellest et kui nüüd tema ennast sealt välja võtab kas ma lähen automaatselt b kaardile.
Tänan juba kõiki vastajaid ette. :wink:

Re: Ühistu liikmete tagasiastumine

Postitatud: 19 Veebr 2010 18:20
Postitas pimeloom
Korteriühistuseadust ei ole sa ilmselgelt lugenud. Loe.
Sa ajad totaalselt segamini ühistu liikme ja juhatuse liikme nimetused ja rollid.
Seda, et registreeritud korteriühistul puudub põhikiri, keeldub minu mõistus uskumast.

Automaatselt juhtub asju ainult automaatides.

Re: Ühistu liikmete tagasiastumine

Postitatud: 19 Veebr 2010 19:17
Postitas millu87
Neid on kokku kolm üks ühistuesinaine ja teised kaks tema abid kes ka b kaardil Vabandust et abi küsisin mulle ainult nähvati selge siit poel eriti abi loota

Re: Ühistu liikmete tagasiastumine

Postitatud: 19 Veebr 2010 19:23
Postitas pimeloom
millu87 kirjutas:Neid on kokku kolm üks ühistuesinaine ja teised kaks tema abid kes ka b kaardil Vabandust et abi küsisin mulle ainult nähvati selge siit poel eriti abi loota
No anna andeks, aga ei ole ju mõtet hakata taaskord seadust ette lugema. Loe läbi korteriühistuseadus ja mittetulundusühingute seadus. Lingid leiad siitsamast portaalist paremalt poolt.
Kui oled seadused läbi lugenud, siis saad aru kes on ühistu liige ja misasi on juhatus. Sul on praegult ju need mõisted totaalselt segamini.

Re: Ühistu liikmete tagasiastumine

Postitatud: 19 Veebr 2010 19:29
Postitas millu87
https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=13235602 siit olen terve sedause ära lugenud mis moodi ma pole kursis ma lihtsalt ei lugenud sealt välja kas nad võivad niisama välja astuda ja seal ka kirjas et kui minu korteri omanik oli korteriühistu liige ja ta mulle müüb korteri siis mina automaatselt olen korteriühistu liige ja küsisin nõu aga tuli ainult neg komentaar.

Re: Ühistu liikmete tagasiastumine

Postitatud: 19 Veebr 2010 20:45
Postitas pimeloom
millu87 kirjutas:https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=13235602 siit olen terve sedause ära lugenud mis moodi ma pole kursis ma lihtsalt ei lugenud sealt välja kas nad võivad niisama välja astuda ja seal ka kirjas et kui minu korteri omanik oli korteriühistu liige ja ta mulle müüb korteri siis mina automaatselt olen korteriühistu liige ja küsisin nõu aga tuli ainult neg komentaar.
Kirjavahemärkidest oled midagi kuulnud?

Re: Ühistu liikmete tagasiastumine

Postitatud: 19 Veebr 2010 21:58
Postitas Roland66
To pimeloom
Tere !
Kui sa ei saa aidata, parem üldse ei kirjuta midagi. Mis abi see on , vaata sinna, vaata siia.Kui tead, siis vasta, kui ei tea, parem mine mööda.
Millu 87
Kutsuge üldkoosolek, kutsuge tagasi sellised inimesed, kes on praegu teie juhatus, valige uued ja koosoleku protokoll viige üle E-Riik Äriregistrisse. Probleem on lahendanud. Jõudu Teile.

Re: Ühistu liikmete tagasiastumine

Postitatud: 19 Veebr 2010 22:02
Postitas pimeloom
to: Roland66
Tänan soovitamast.

Arvad sa, et sinu kahest reast millu87-le mingit kasu oli? Mina julgen kahelda.

Re: Ühistu liikmete tagasiastumine

Postitatud: 26 Veebr 2010 17:09
Postitas kylli12
www.riigiteataja.ee/er...d=13235602 siit olen terve sedause ära lugenud mis moodi ma pole kursis ma lihtsalt ei lugenud sealt välja kas nad võivad niisama välja astuda ja seal ka kirjas et kui minu korteri omanik oli korteriühistu liige ja ta mulle müüb korteri siis mina automaatselt olen korteriühistu liige ja küsisin nõu aga tuli ainult neg komentaar.
.
Loomulikult oled sa automaatselt korteriühistu liige, see kandub edasi õigusjärglasele, ehk siis sinule kui uuele korteriomanikule. Põhimõtteliselt peaksid kõik korteriomaikud olema ühistu liikmed, see on sinu edu. See tagab sulle võimaluse hääletada koososlekul korteriühistut puudutuvate otsuste tegemisel, ehk siis näiteks remondi või muu asja osas. Kes pole ühistu liige, see hääletada ei saa. Ühistu liikme staatusest loobuda ei maksa mingil juhul. Samuti on sul õigus kandideerida ühistu juhtorganitesse, ehk siis juhatusse. Aga automaatselt ei saa keegi sind kohustada juhatuse liige olema. Juhatuse liikme andmed on b-kaardil, ühistu liikme andmed mitte. Ühistu juhatuse liikmed valitakse ühistu üldkoosolekul ühistu liimete poolt ja mitte mingil muul moel. Ühistu juhatuse liikme staatusest võib loobuda, tagasiastuda ja siis lihtsalt üldkoosolek peab valima uue liikme. Nii et ära muretse ja ühistu liige ole ikka edasi. Loodetavasti said oma küsimusele vastuse ja asjad selgemaks.

Re: Ühistu liikmete tagasiastumine

Postitatud: 27 Veebr 2010 17:29
Postitas lasnakas
millu87 kirjutas:Korteriühistu pole moodustanud põhikirja ja nüüd tahakski teada saada kas nad võivad üldkoosolekul teha avalduse ja enamuse otsutamisel lahkuda kõik.Jama aga ka selles,et keegi ei taha üle võtta ja kui mina 4 aastat tagasi korteri ostsin siis endine omanik oli ühistu liige ja on siiani b kaardil kuid ma lugesin sedusest välja,mina oleks pidanud tema asemel minema ja küsimus ka sellest et kui nüüd tema ennast sealt välja võtab kas ma lähen automaatselt b kaardile.
Tänan juba kõiki vastajaid ette. :wink:
Kui KÜ on moodustatud, siis kõik omanikud on seal KÜ liikmed, tahad või ei taha. Ilma põhikirjata KÜ-d ei registreerita. Võimalik, et e-äriregistris pole põhikirja. Vaatasin just järele, et meie KÜ põhikiri on sinna skänneeritud alles eelmisel aastal, kuigi uuenduse kuupäev sellel on 5 aastat varasem. Äriregistrist kohapeal saab tasuta nii põhikirja kui omanike nimekirja.
Juhatuse liikme staatus ei kandu vanalt korteriomanikult uuele - seda pole võimalik ühestki seadusest välja lugeda.
Äriregistri teave https://ariregister.rik.ee/lihtparing.py
Sealt saab nii B-kaardi ajaloo kui ka põhikirja.
Juhatuse liige või esimees võib olla ka väljaspoolt maja mõni tegus inimene.

Re: Ühistu liikmete tagasiastumine

Postitatud: 14 Juun 2010 10:28
Postitas nooruse4a
Mul sarnane situatsioon, et üks juhatuse liige esitas tagasiastumiseks avalduse, kuid maja väike 8 in, keegi ei soovi uueks liikmeks hakata ja üldkoosolek ei vali kedagi välja kedagi. Mis võimalused sel puhul on? Avaldus tagasiastumisest on olemas.

Re: Ühistu liikmete tagasiastumine

Postitatud: 14 Juun 2010 15:44
Postitas pimeloom
nooruse4a kirjutas:Mul sarnane situatsioon, et üks juhatuse liige esitas tagasiastumiseks avalduse, kuid maja väike 8 in, keegi ei soovi uueks liikmeks hakata ja üldkoosolek ei vali kedagi välja kedagi. Mis võimalused sel puhul on? Avaldus tagasiastumisest on olemas.
Siin foorumis on seda teemat palju kirjutatud. On kaks võimalust. Kutsute kokku üldkoosoleku ja siis koosolek vabastab juhatuse liikme ja valib uue. Või kui koosolek sellega hakkama ei saa, tuleb alustada ühistu likvideerimist. Vägisi kedagi juhatuses olema sundida ei saa.

Re: Ühistu liikmete tagasiastumine

Postitatud: 14 Juun 2010 16:12
Postitas maire
Juhatuses võivad olla minu teada ka inimesed väljastpoolt. Olen sama probleemi ees, et tahame juhatusega tagasi astuda ( olen sellega tegelenud juba 8 aastat ja sisuliselt üksi ), aga tean, et keegi maja elanikest ei ole nõus ühistuga tegelema. Suuremates linnades osutatakse nn. juhtimise teenust, s.t juhatus on palgaline ( palgalised ) väljastpoolt, kõik teenused- raamatupidamisne, haldus, juhtimine jms. ostetakse sisse. See aga tähendab elanike jaoks kulutuste tõsist kasvu, mis kindlasti ka ei sobi inimestele -tahaks kõike tasuta saada ja ise mitte midagi teha. Ühistu likvideerimine on halvim variant, seda enam kui ühistul on laen peal.est sisuliselt tähendaks see seda, et tuleks kõik võlgnevused sisse nõuda ja võlad ära maksta. Laenuga ühistul ei ole aga sellist vaba raha, et kogu laen korraga ära maksta. Tõsi, laenu tagastiseks on tavaliselt liikmete nõuded

Re: Ühistu liikmete tagasiastumine

Postitatud: 14 Juun 2010 17:44
Postitas pimeloom
maire kirjutas:Juhatuses võivad olla minu teada ka inimesed väljastpoolt.

Mittetulundusühingute seaduses on kenasti kirjas kes võivad juhatusse kuuluda.
Olen sama probleemi ees, et tahame juhatusega tagasi astuda ( olen sellega tegelenud juba 8 aastat ja sisuliselt üksi )
Teatavasti valitakse juhatus tähtajaliselt ja tähtaeg on määratud ühistu põhikirjas. Kui juhatuse tähtaeg saab läbi, peab juhatus kokku kutsuma üldkoosoleku uue juhatuse valimiseks. Mingit tagasiastumist ei ole vaja.
Suuremates linnades osutatakse nn. juhtimise teenust, s.t juhatus on palgaline ( palgalised ) väljastpoolt, kõik teenused- raamatupidamisne, haldus, juhtimine jms. ostetakse sisse.
Ostatakse sisse haldusteenust. Juhatus ei pea sugugi palgaline olema.

Re: Ühistu liikmete tagasiastumine

Postitatud: 14 Juun 2010 22:19
Postitas nooruse4a
onto pimeloom:
Teatavasti valitakse juhatus tähtajaliselt ja tähtaeg on määratud ühistu põhikirjas. Kui juhatuse tähtaeg saab läbi, peab juhatus kokku kutsuma üldkoosoleku uue juhatuse valimiseks. Mingit tagasiastumist ei ole vaja.

Seda ma juba avastasin, et tähaeg on hea asi põhikirjas, aga kas äämus ongi KÜ likvideerimine ....ja mis siis edasi?

Re: Ühistu liikmete tagasiastumine

Postitatud: 14 Juun 2010 22:39
Postitas Roland66
Kui KÜ likvideerite ja ühisust ei loo, ei ole teenuste tarnijatel kellegagi lepingut sõlmida. Kui äärmusesse minna, siis keeravad kraanid kinni, kuniks ühisus loodud.

Kas koosolek otsustab valida uue juhatuse või pikendatakse vana juhatuse volitusi, on koosoleku otsustada. Koosolek tuleks kokku kutsuda enneb juhatuse volituste lõppemist. No palju teil neid juhatuse liikmeid seal majas on, pole majagi õieti ollagi.

Re: Ühistu liikmete tagasiastumine

Postitatud: 15 Juun 2010 15:44
Postitas pimeloom
nooruse4a kirjutas:
aga kas äämus ongi KÜ likvideerimine ....ja mis siis edasi?
Edasi elate siis nagu õndsal nõukogude ajal - keegi millegi eest ei vastuta ja miski pole kellegi mure.

Re: Ühistu liikmete tagasiastumine

Postitatud: 15 Juun 2010 20:02
Postitas Roland66
Edasi juhtub see, mis juhtus majadega Kohtla-Järvel Uus 1A ja Olevi 20... ja muresid jätkub kauaks

Re: Ühistu liikmete tagasiastumine

Postitatud: 15 Juun 2010 22:03
Postitas nooruse4a
Tänud vastuse eest, see likvideerimine on ikka kõige viimasem variant.
Aga mul seose sellega tekkis uus küsimus. Lugesin siit foorumist, et ühistu juhatus võib olla ka ühe liikmeline. Meil 2 liiget, üks soovib tagasiastuda, üldkoosolek ei vali kedagi uut, sest pole oma majast kedagi valida (väljast ei taheta). Kas see tähendab seda, et võib protokollis fikseerida x-kodanik astub kohalt tagasi ja asemele ei valita kedagi? Ja ongi juhatus 1-liikmeline?

Re: Ühistu liikmete tagasiastumine

Postitatud: 15 Juun 2010 22:26
Postitas Roland66
Jah, nii ongi. Vaata, mis on teil kirjutatud põhikirjas. Kas KÜ juhatuses on kaks liiget või kuni kaks. Viimase variandi puhul võib ka üks juhtuse liige olla, ei mingeid takistusi. Jõudu!