1. leht 1-st

Juhatuse liikme lahkumine poole ametiaja pealt

Postitatud: 09 Aug 2009 19:26
Postitas Chirz
:D

Re: Juhatuse liikme lahkumine poole ametiaja pealt

Postitatud: 09 Aug 2009 20:08
Postitas JanekK
Vastu inimese tahtmist ei ole võimalik teda juhatuse liikmeks valida/hääletada...või tuli loobumis mõte hiljem kui nägid kuhu olid ennast mässinud :P (nagu minul)
Loobuda on alati võimalik ka poole aja pealt aga uut liiget ei saa enne valida kui üldkoosolek on kinnitanud sinu lahkumise.

Mis puutub selle korteri müüki võlgade katteks, siis isiklikul mulle on meelde jäänud eelnevatest postitustest,et selleks peab võlg ikka vähe suurem olema kui 20k EEK (kui ei eksi siis võlg=korterihind)

Re: Juhatuse liikme lahkumine poole ametiaja pealt

Postitatud: 10 Aug 2009 07:04
Postitas pimeloom
Juhatuse liikmeid valib üldkoosolek. Seega selleks, et sa loobuda saaksid, tuleb kokku kutsuda üldkoosolek ja päevakorras peab olema juhatuse liikme vabastamine (sinu siis) ja uue liikme valimine.

Aga sinu lause "olen kodus ja lapsehoolduspuhkusel ning ei leia aega enam juhatuses olla" on mõistetamatu. Tööl käimise kõrvalt jõuaksid olla ja kodus olemise kõrvalt ei jõua? Uskumatu.

Maksekäsu kiirmenetlus ei ole mingi imeasi, mis võla kohe ja kiirelt tagasi tooks. Aga loomulikult tuleb võlgnikud kohtusse anda.

Sundmüüki paneb korteri ka kohtutäitur, kui võlga muud moodi kätte ei saa. Oleneb ka võla suurusest loomulikult. Kui tahate ise sundmüüki algatada, siis peate loomulikult hagiga kohtusse pöörduma.

Re: Juhatuse liikme lahkumine poole ametiaja pealt

Postitatud: 10 Aug 2009 08:03
Postitas Chirz
pimeloom kirjutas:Aga sinu lause "olen kodus ja lapsehoolduspuhkusel ning ei leia aega enam juhatuses olla" on mõistetamatu. Tööl käimise kõrvalt jõuaksid olla ja kodus olemise kõrvalt ei jõua? Uskumatu.
Kui ma olen lapsehoolduspuhkusel, siis ma tõesti ei taha oma närve selliste lolluste peale raisata. Tunnen end seal suht mõttetuna, kuna esimes käseb poob ja laseb ning ei ole eriti hea tunne, kui kellegile miskit ei meeldi, tuleb minu ukse taha asju klaarima, kui ma just last magama panen. Samuti minu ettepanekud laidetakse maha. Sinu jaoks võib see tõesti olla "uskumatu" kuid kui sa tegelikku olukorda ei tea, siis pole mõtet ka ahhetada!

Re: Juhatuse liikme lahkumine poole ametiaja pealt

Postitatud: 10 Aug 2009 15:51
Postitas lasnakas
Juhatuse liikmed vastutavad võrdselt. Juhatuse esimees on valitud juhatuse endi poolt ja ükski teine instants ei tea, kes teil esimees.
Tahad, et võlglasi oleks vähem ja te talveks kütteraha olemas, siis tee ise see kiirmenetluse korraldus - ise juhatuse liige, kes sul keelab votrmistada. Seda enam, et korter müügis ja keegi seal ei ela ega sentigi ei maksa. Senine omanik võib oma head ostjat ootama jäädagi. Selle aja peale tuleb aga talv ja lumi ning olete oma küttearvetega võlas.
Ära oma pead liigselt murra. Tee asi ise ära ja sellega klaar. Kõigepealt kohtusse ja seejärel pärast otsust kohe, kui lubatud, otsus edasi kohtutäituri kätte. Praegusel suvisel ajal seda kõige õigem teha, sügisel on kindlasti juba pikad järjekorrad kõikjal.

Re: Juhatuse liikme lahkumine poole ametiaja pealt

Postitatud: 10 Aug 2009 16:00
Postitas pimeloom
Chirz kirjutas: Kui ma olen lapsehoolduspuhkusel, siis ma tõesti ei taha oma närve selliste lolluste peale raisata
Kui sa leiad, et ühistu juhtimine on lollus, siis on tõepoolest parem kui sa juhatusse ei kuulu.
Tunnen end seal suht mõttetuna, kuna esimes käseb poob ja laseb


Ise te olete omale sellise esimehe valinud. Kui praegune ei meeldi, eks siis valige uus. Puhtalt juhatuse sisene küsimus.

Re: Juhatuse liikme lahkumine poole ametiaja pealt

Postitatud: 16 Jaan 2010 14:13
Postitas Hele
See ongi suur mure, et igal pool vastatakse probleemide kohta "ISE OLETE VALINUD...", see ei lahenda ju midagi. Meil selline probleem, et ei ole ise valinud ja ei saa ka. Majas on pooled inimesed uued aga ühistu esimees on juba kuus aastat üksi omapäi tegutsenud ja keegi temast enam jagu ei saa. Põhikirjas seisab, et esimees kinnitatakse igal aasta järel uuesti aga 6 aastat pole siin majas keegi ühtegi koosolekut teinud ja kellelegi pole ühtegi paberit näidatud. Tahtsime kogu majarahvaga uut juhatust valida, kuid ei oska seda ennetähtaegselt teha. Koosolekule tuli kogu majarahvas, peale esimehe, kõik valisid ükshäälselt uue juhatuse aga seadusi järgida ei suuda ja kogu koosolek oli tühine. EKÜL-s öeldi, et enne tuleb tõestada, mis vana esimees valesti on teinud või tegemata jätnud, kui uut valima hakatakse. Kõik teavad, et rahaasjad on väga korrast ära ja esimees on suli aga esimees ongi selle peal väljas, et majas ei ela ühtegi inimest, kes temast jagu saaks, sest audiitorit ei jõua keegi omast taskust palgata. Korralist üldkoosolekut ka kokku ei saa kutsuda, sest seda peab ju juhatus tegema aga ei ole nõus tegema. Kas tõesti ei ole mingit võimalust juhatust välja vahetada ilma suuri summasid maksmata - esimehega rääkimine ei tule kõne allagi, sest ta alati ainult naerab näkku? Mida teha?

Re: Juhatuse liikme lahkumine poole ametiaja pealt

Postitatud: 16 Jaan 2010 17:09
Postitas meelismih
Tahtsime kogu majarahvaga uut juhatust valida, kuid ei oska seda ennetähtaegselt teha. Koosolekule tuli kogu majarahvas, peale esimehe, kõik valisid ükshäälselt uue juhatuse aga seadusi järgida ei suuda ja kogu koosolek oli tühine.
Mis jutt see nüüd on? Korrupeerunud juhatuse väljahääletamiseks ei ole vaja tähtaegu. See ei ole loogiline, kui juhatus sõna otseses mõttes raha varastab ning ühistu liikmed peavad ootama aasta või isegi mõnel juhul mitu selle nimel, et juhatust maha hääletada. Loomulikult saab, võib ning sellisel juhul PEAB üldkoosoleku kokku kutsuma ning probleemi lahendama ... selle jaoks ei ole tähtaegu ette nähtud.

Üks lõik MTÜ seadusest (pea meeles, et KÜ-l ei ole ainult korteriühistuseadus, vaid ka MTÜ-u ning kõik muud seadused.):
§20. Üldkoosoleku kokkukutsumine

(1) Üldkoosoleku kutsub kokku juhatus.

(2) Juhatus peab üldkoosoleku kokku kutsuma seaduses või põhikirjaga ettenähtud juhtudel ja korras, samuti siis, kui ühingu huvid seda nõuavad.

(3) Juhatus peab üldkoosoleku kokku kutsuma, kui seda nõuab kirjalikult ja põhjust ära näidates vähemalt 1/10 mittetulundusühingu liikmetest ja põhikirjaga ei ole ette nähtud väiksema esindatuse nõuet.

(4) Kui juhatus ei kutsu üldkoosolekut käesoleva paragrahvi lõikes 3 nimetatud asjaoludel kokku, võivad taotlejad üldkoosoleku ise kokku kutsuda samas korras juhatusega.


(5) Üldkoosoleku kokkukutsumisest peab ette teatama vähemalt seitse päeva, kui põhikirjaga ei ole ette nähtud pikemat tähtaega.
Saate kenasti üldkoosoleku kokkukutsumise nõude juhatusele esitada ning juhatus peab selle käiku laskma. Ehk siis koosoleku kokku kutsuma. See, et tema ei taha või ei viitsi, pole mingi argument, sest juhatus teenib liikmete huve ning peab seda tegema vastavalt seadustele.

Samuti sätestab see seadus, et kui juhatus koosolekut ei kutsu kokku, saate selle ise püsti ajada ning siis kehtivad kõik õigused, mis on põhikirja järgi (ja seaduse järgi, sest põhikiri peab olema seadusega kooskõlas) üldkoosolekule antud.
§19. Üldkoosoleku pädevus

Üldkoosoleku pädevusse kuulub:
1) põhikirja muutmine;
2) eesmärgi muutmine;
3) juhatuse liikmete määramine, kui põhikirjas ei ole ette nähtud teisiti;
4) muude põhikirjaga ettenähtud organite (§ 31) liikmete valimine, kui põhikirjas ei ole ette nähtud teisiti;
5) juhatuse või muu organi liikmega tehingu tegemise või tema vastu nõude esitamise otsustamine ja selles tehingus või nõudes mittetulundusühingu esindaja määramine;
6) muude küsimuste otsustamine, mida ei ole seaduse või põhikirjaga antud teiste organite pädevusse.
Valite uue juhatuse esimehe, protokollite, täidate vajalikud ankeedid/dokumendid ning asi ametlik ning vana juhatuse esimees peab vastavalt seadustele andma uuele juhatusele kõik ühistu dokumendid ja materjalid üle. Vastutab aga kogu jama eest ise isegi siis, kui enam juhatuses ei ole. Uus juhatus vana juhatuse jama eest ei vastuta.
§22. Üldkoosoleku otsus
/***/
(6) Mittetulundusühingu liige, kes on ka juhatuse või muu organi liige, ei või hääletada mittetulundusühingu poolt tema vastu nõude esitamise otsustamisel. Käesolevas lõikes nimetatud mittetulundusühingu liikmete hääli ei arvestata esindatuse määramisel.
Soovitan uuesti vastavalt seadustele asi käiku lasta ning kindlasti täitke kõik paberimajandus ja protokollid. Nii on teil tagala kindlustatud, kui asi peaks minema üldkoosolekust tugevamate ametite juurde.

Kui soovite audiitorit peale saata, siis raha saab alati koguda eraisikuliselt. Samuti mis seis on teil revisjoniga? On nad aktiivsed või kardavad samuti kurja juhatuse esimeest?

MTÜ seadus :
http://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=834167
KÜ seadus:
http://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=12769852

P.S Kui asi on ametlik, notariaalselt kinnitatud (allkirjade ja templite jms.), siis saab uus juhatus rõõmsalt panka marssida, vana juhatusel blokeerida ligipääsu ning endale ligipääsud luua. Selle info kohta kahjuks 100% kinnitust anda ei saa, sest pole sellist karmi teekonda pidanud ise läbiba. Küll aga olen kuulnud, et midagi säärast on tehtud. Ehk mõni tarkgem saab siinkohal mind parandada. :)

Re: Juhatuse liikme lahkumine poole ametiaja pealt

Postitatud: 16 Jaan 2010 17:55
Postitas pimeloom
meelismih kirjutas:
Soovitan uuesti vastavalt seadustele asi käiku lasta ning kindlasti täitke kõik paberimajandus ja protokollid. Nii on teil tagala kindlustatud, kui asi peaks minema üldkoosolekust tugevamate ametite juurde.
Täiendaks veidi meelismihi muidu väga asjalikku kirjutist.
Üldkoosolekust tugevamaid ameteid ei ole. Ainuke tugevam instants on kohus.
P.S Kui asi on ametlik, notariaalselt kinnitatud (allkirjade ja templite jms.), siis saab uus juhatus rõõmsalt panka marssida, vana juhatusel blokeerida ligipääsu ning endale ligipääsud luua.
Seda saab teha ikka ja ainult siis, kui uus juhatus on kantud Mittetulundusühingute- ja sihtasutuste registrisse ehk siis nn B-kaardile.

Re: Juhatuse liikme lahkumine poole ametiaja pealt

Postitatud: 16 Jaan 2010 18:07
Postitas pimeloom
Hele kirjutas: Põhikirjas seisab, et esimees kinnitatakse igal aasta järel uuesti


Kõigepealt peaks vist selgitama seda, et ühistul on juhatus ja juhatusel on esimees. Juhatuse esimehe valimine ei puutu mingilgi määral üldkoosolekusse. Juhatuse esimehe valib juhatus. Üldkoosolek valib juhatuse. Kui juhatus koosneb vaid ühest liikmest, siis on teine tera.
aga 6 aastat pole siin majas keegi ühtegi koosolekut teinud ja kellelegi pole ühtegi paberit näidatud. Tahtsime kogu majarahvaga uut juhatust valida, kuid ei oska seda ennetähtaegselt teha.
Kui teie ühistu põhikirjas on kirjas, et juhatus valitakse üheks aastaks ja ta on praeguseks ametis olnud kuus aastat, siis mis ennetähtaegsest siin juttu saab olla.
Koosolekule tuli kogu majarahvas, peale esimehe, kõik valisid ükshäälselt uue juhatuse aga seadusi järgida ei suuda ja kogu koosolek oli tühine.


Ühistus ei ole mitte ühtegi inimest, kes suudaks kaks seadust läbi lugeda? Siis tuleb teil selline inimene väljastpoolt ühistut leida, kes teid aitaks.

EKÜL-s öeldi, et enne tuleb tõestada, mis vana esimees valesti on teinud või tegemata jätnud, kui uut valima hakatakse.


Selle jutu kohta ei oska küll muud öelda, kui kasutada Lennutaadu sõnu: Tule taevas appi!

Re: Juhatuse liikme lahkumine poole ametiaja pealt

Postitatud: 16 Jaan 2010 21:37
Postitas leammj
Ma vahest loen siin ja tõesti imestan.
Juhatusse nii väga kippuvad aktivistid.Üldkoosolekul valetatakse , et omavad kõrgharidust, kes omab firmat olles haiglas sanitarina või siis nimetatakse end raamatupidajana.. Kuid tegelik olukord on teine. Kõrgharidust omav isik omab ainult eri keskharisust,mis ei ole kuidagi seotud haldamisega Firmajuht on Klementi kutseka õmbleja ja raamatupidaja on olnud poes tava müüja.. Muidugi siis sellised siin kirjutavad ja kõsivad nõu.
Sellepärast ka Kinnisvara firmad püüavad saada enda valdusesse ühistuid .Muidugi ei taha ma kuidagi teha EKÜL -le teklaami. Kuid ikkagi võiksid minna nendele kursustele juhatuse liikmed ja enda teadmisi seal täiendada.
Ja kui tõesti juhatusse kandideerivad kompententsed juhatuse liikmed. neid katsutakse igati ignoreerida. Võibolla see lapsehoolduspuhkusel olev juhtuse liige on enam vähem teadlik juhtimisest. Siis ega iga kell ikkagi ei saa ju tema juurde minna ja teda tülitada. Tuleb arvestada tema olukorraga. Sellepärast võibolla ta tahabki juhatusest lahkuda. Tema isiklik elu on temale kallim.
Ja kui EKÜL teile on õeldud , et tuleb tõestada , mis tegi eelmine juhatus valesti.See on teile õeldud õieti. Tuleb kontrollida kogu dokumentatsioon. Kontrollida juhatuse protokollid ja üldkoosoleku protokollid.Sest hea on süüdistada. Kuid , mis on tegelikkuses.

Re: Juhatuse liikme lahkumine poole ametiaja pealt

Postitatud: 16 Jaan 2010 21:47
Postitas JanekK
pimeloom kirjutas:
meelismih kirjutas:
Soovitan uuesti vastavalt seadustele asi käiku lasta ning kindlasti täitke kõik paberimajandus ja protokollid. Nii on teil tagala kindlustatud, kui asi peaks minema üldkoosolekust tugevamate ametite juurde.
Täiendaks veidi meelismihi muidu väga asjalikku kirjutist.
Üldkoosolekust tugevamaid ameteid ei ole. Ainuke tugevam instants on kohus.
P.S Kui asi on ametlik, notariaalselt kinnitatud (allkirjade ja templite jms.), siis saab uus juhatus rõõmsalt panka marssida, vana juhatusel blokeerida ligipääsu ning endale ligipääsud luua.
Seda saab teha ikka ja ainult siis, kui uus juhatus on kantud Mittetulundusühingute- ja sihtasutuste registrisse ehk siis nn B-kaardile.
Meie uus juhatus ei ole kantud B-kaardile kuid panka sai viidud avaldus+üldkoosoleku protokoll +registreerimise lehed+uute liikmete isikukoodid ja sellest piisas,et Swedpank blokeeris vana juhatuse ligipääsu. Nüüd saame teha ainult kom. makseid ja seda saab ka teha ainult see kes avalduse esitas panka.

Re: Juhatuse liikme lahkumine poole ametiaja pealt

Postitatud: 16 Jaan 2010 22:02
Postitas sirts
No minu arvates pole vaja midagi selgitada. Kui majaelanike enamus nõuab juhatuse väljavahetamist ja nii otsustab, siis pole üldse oluline, millised on põhjendused. Loogiline, et keegi koosolekul ikka küsib, miks välja vahetatakse ja nii ka protokollitakse. Võimalik, et juhatuse liige soovib ka ise enda kaitseks midagi öelda ja osa inimesi võivad selle toel oma arvamust muuta ehk siis hinnata, kes midagi valesti on teinud. Kõik see protokollitakse ja otsus formuleeritakse ja hääletatakse, poolt ja vastu nhääled pannakse kirja nagu ikka. See otsus koos protokolliga esitatakse muudatuse tegemiseks registrisse, kus need muudatused kantakse Bkaardile ja Bkaardi väljavõttega seatakse asjad korda pangas, ehk siis määratakse, kellel on õigus tehinguid teha jne.
Peale uue juhatuse valimist oleks igal juhul kasulik teha revisjon või tellida audiitor, et teada, mille sisse end oled vedanud ja siis saaks eelmise juhatuse suhtes võtta seisukoha. Kui leitakse seaduserikkumisi, või avastatakse oluline rahaline puudujääk, siis on võimalik algatada soovi korral kohtuhagi. Enamasti saavad aga uued juhatuse liikmed asja korda, võlad makstakse ära ja mingit kohtuskäiku ei tule.
Aga entusiastlikel juhatuse välja vahetajatel peab olema kindlus, et nad ise saavad hakkama, et üldse on, keda juhatusse valida. Muidu võib tõesti selguda, et alles oma jah sõna andes avastad, millise supi sisse oled sattunud. Juhatusse pürgijaile ütleks, et ennekõike tuleb endale selgeks teha, kas ollakse valmis võtma vastutust ühistu edaspidise parema käekäigu nimel või loodetakse juhatuses olemisest omale materiaalset tulu kasvavat. Viimasel juhul ei tasu tõesti hakata oma aga ja närve rikkuma.
Aga see mõte, et ise te ju valisite sellise juhatuse, mis te siis nüüd virisete, mulle ka väga ei meeldi, kuigi see peab KÜ puhul rohkem paika kui näiteks OV või riigikogu valimistel.

Re: Juhatuse liikme lahkumine poole ametiaja pealt

Postitatud: 17 Jaan 2010 07:08
Postitas pimeloom
JanekK kirjutas: Meie uus juhatus ei ole kantud B-kaardile kuid panka sai viidud avaldus+üldkoosoleku protokoll +registreerimise lehed+uute liikmete isikukoodid ja sellest piisas,et Swedpank blokeeris vana juhatuse ligipääsu. Nüüd saame teha ainult kom. makseid ja seda saab ka teha ainult see kes avalduse esitas panka.
Tänud JanekK, jälle sain(me) targemaks. Kiire ja ajutise lahendusena igati väärt võimalus.

Re: Juhatuse liikme lahkumine poole ametiaja pealt

Postitatud: 17 Jaan 2010 09:17
Postitas Heino
pimeloom kirjutas:
JanekK kirjutas: Meie uus juhatus ei ole kantud B-kaardile kuid panka sai viidud avaldus+üldkoosoleku protokoll +registreerimise lehed+uute liikmete isikukoodid ja sellest piisas,et Swedpank blokeeris vana juhatuse ligipääsu. Nüüd saame teha ainult kom. makseid ja seda saab ka teha ainult see kes avalduse esitas panka.
Tänud JanekK, jälle sain(me) targemaks. Kiire ja ajutise lahendusena igati väärt võimalus.
Et siis ma nüüd teen ühe avalduse+ük protokolli+reg.lehe+uued juhatuse liikme isikukoodid ja teen kellegi arve tühjaks? :?

Re: Juhatuse liikme lahkumine poole ametiaja pealt

Postitatud: 17 Jaan 2010 09:32
Postitas JanekK
Heino kirjutas:
pimeloom kirjutas:
JanekK kirjutas: Meie uus juhatus ei ole kantud B-kaardile kuid panka sai viidud avaldus+üldkoosoleku protokoll +registreerimise lehed+uute liikmete isikukoodid ja sellest piisas,et Swedpank blokeeris vana juhatuse ligipääsu. Nüüd saame teha ainult kom. makseid ja seda saab ka teha ainult see kes avalduse esitas panka.
Tänud JanekK, jälle sain(me) targemaks. Kiire ja ajutise lahendusena igati väärt võimalus.
Et siis ma nüüd teen ühe avalduse+ük protokolli+reg.lehe+uued juhatuse liikme isikukoodid ja teen kellegi arve tühjaks? :?
Palun loe lause lõpuni....
"Nüüd saame teha ainult kom. makseid ja seda saab ka teha ainult see kes avalduse esitas panka".
P.S. võid ju proovida ja siis meile jagada kogemust,et kas selline asi ka töötab :roll: Kuid arvesta,et Prokuratuur alustab sellise asja kohta kriminaalmenetluse :D (kui ma ei eksi siis karistus oli kuni 3 aastat või raha trahv)

Re: Juhatuse liikme lahkumine poole ametiaja pealt

Postitatud: 17 Jaan 2010 10:20
Postitas meelismih
Palun loe lause lõpuni....
"Nüüd saame teha ainult kom. makseid ja seda saab ka teha ainult see kes avalduse esitas panka".
P.S. võid ju proovida ja siis meile jagada kogemust,et kas selline asi ka töötab :roll: Kuid arvesta,et Prokuratuur alustab sellise asja kohta kriminaalmenetluse :D (kui ma ei eksi siis karistus oli kuni 3 aastat või raha trahv)
Kas teie ühistu puhul alustati samuti kriminaalmenetlus? Kui jah, siis kas midagi on juba toimunud ka ... mingid edusammud vms. ?

Re: Juhatuse liikme lahkumine poole ametiaja pealt

Postitatud: 17 Jaan 2010 11:32
Postitas JanekK
meelismih kirjutas:
Palun loe lause lõpuni....
"Nüüd saame teha ainult kom. makseid ja seda saab ka teha ainult see kes avalduse esitas panka".
P.S. võid ju proovida ja siis meile jagada kogemust,et kas selline asi ka töötab :roll: Kuid arvesta,et Prokuratuur alustab sellise asja kohta kriminaalmenetluse :D (kui ma ei eksi siis karistus oli kuni 3 aastat või raha trahv)
Kas teie ühistu puhul alustati samuti kriminaalmenetlus? Kui jah, siis kas midagi on juba toimunud ka ... mingid edusammud vms. ?
Hetkel käib kaks kriminaalasja juhatuse tegevuse uurimiseks. Lisaks üritame panna kokku veel ühte krimpkat +tsiviil ;) Üsna raske on seda teha kui pole saanud vanast juhatusest lahti (ja ei saa nende käest dokumente kätte+ise ei saa ka ühegi dok. juurde ligi) kuid kui piisavalt uurida nende tegevust ja kasutada internetti + suhelda inimestega võib asi lõpuks ka ennast ära tasuda.(kahjuks mitte ilma juristita või siis tuttava politseita) Muidu on nii,et teed avalduse ära ja saad sellise viisaka copy/paste vastuse,et ise te nad ju valisite-valige uus juhatus või,et meie KÜ-dega ei tegele see teie "pere" tüli/asija ise lahendage või esitage konkreetseid dokumente...(neid ju pole-vähemalt meil pole)

Re: Juhatuse liikme lahkumine poole ametiaja pealt

Postitatud: 17 Jaan 2010 12:26
Postitas Hele
on Meie põhikiri on mul juba pähe õpitud, jant kestab juba pool aastat. Igal pool antakse erinevaid soovitusi. Kui majja kolisime(2,5a tagasi), hakkas esimees ilma mingite paberiteta meilt suvalisi summasid välja pressima, nii hakkasin suhtlema juristidega ja see andis juba märgi, et esimees on suli(raha sundis ta kandma oma põhja läinud vana oü kontole). See ajendas kontrollima, ega Avotermi katlamajale võlgu ei olda ja sealt tuli vastuseks päris suur võlg, millest ükski majaelanik teadlik polnud. Järgnevalt teavitasin sellest kogu majarahvast ja siis tahtsid juba kõik teada, mis toimub. Siis hakkas esimees juba elanikke vältima, meilidele ei vasta ja telefoni ei võta. Avoterm soovitas politseisse avaldus teha, ekül aga ütles, et pol. sellega ei tegele - vastuolu kahest asutusest. Kuid, kui liiga kaua seadustega venitama hakata, lükatakse enne küte välja - täielik peavalu.

Re: Juhatuse liikme lahkumine poole ametiaja pealt

Postitatud: 17 Jaan 2010 17:47
Postitas leammj
Kuid ikkagi nii see nüüd nii ka ei ole. Asi on selles, et uus juhatus tegi pangale kirja uue üldkoosoleku otsusega. See on õige, Kuid uus juhatus nüüd selle avaldusega mingeid tehinguid teha ei saa. Selleks on vaja B-kaardi .Selle avaldusega te ainult blokeerisite vana juhatuse tegevuse ja juurdepääsu pangale.. Ja selle avalduse põhjal teeb pank otsekorralduse ja kom. maksete tehnguid.

Re: Juhatuse liikme lahkumine poole ametiaja pealt

Postitatud: 17 Jaan 2010 22:10
Postitas JanekK
leammj kirjutas:Kuid ikkagi nii see nüüd nii ka ei ole. Asi on selles, et uus juhatus tegi pangale kirja uue üldkoosoleku otsusega. See on õige, Kuid uus juhatus nüüd selle avaldusega mingeid tehinguid teha ei saa. Selleks on vaja B-kaardi .Selle avaldusega te ainult blokeerisite vana juhatuse tegevuse ja juurdepääsu pangale.. Ja selle avalduse põhjal teeb pank otsekorralduse ja kom. maksete tehnguid.
Täpselt nii ;)