Tänan juba kõiki vastajaid ette.
![Wink :wink:](./images/smilies/icon_wink.gif)
Moderaator:Heino
No anna andeks, aga ei ole ju mõtet hakata taaskord seadust ette lugema. Loe läbi korteriühistuseadus ja mittetulundusühingute seadus. Lingid leiad siitsamast portaalist paremalt poolt.millu87 kirjutas:Neid on kokku kolm üks ühistuesinaine ja teised kaks tema abid kes ka b kaardil Vabandust et abi küsisin mulle ainult nähvati selge siit poel eriti abi loota
Kirjavahemärkidest oled midagi kuulnud?millu87 kirjutas:https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=13235602 siit olen terve sedause ära lugenud mis moodi ma pole kursis ma lihtsalt ei lugenud sealt välja kas nad võivad niisama välja astuda ja seal ka kirjas et kui minu korteri omanik oli korteriühistu liige ja ta mulle müüb korteri siis mina automaatselt olen korteriühistu liige ja küsisin nõu aga tuli ainult neg komentaar.
Kui KÜ on moodustatud, siis kõik omanikud on seal KÜ liikmed, tahad või ei taha. Ilma põhikirjata KÜ-d ei registreerita. Võimalik, et e-äriregistris pole põhikirja. Vaatasin just järele, et meie KÜ põhikiri on sinna skänneeritud alles eelmisel aastal, kuigi uuenduse kuupäev sellel on 5 aastat varasem. Äriregistrist kohapeal saab tasuta nii põhikirja kui omanike nimekirja.millu87 kirjutas:Korteriühistu pole moodustanud põhikirja ja nüüd tahakski teada saada kas nad võivad üldkoosolekul teha avalduse ja enamuse otsutamisel lahkuda kõik.Jama aga ka selles,et keegi ei taha üle võtta ja kui mina 4 aastat tagasi korteri ostsin siis endine omanik oli ühistu liige ja on siiani b kaardil kuid ma lugesin sedusest välja,mina oleks pidanud tema asemel minema ja küsimus ka sellest et kui nüüd tema ennast sealt välja võtab kas ma lähen automaatselt b kaardile.
Tänan juba kõiki vastajaid ette.
Siin foorumis on seda teemat palju kirjutatud. On kaks võimalust. Kutsute kokku üldkoosoleku ja siis koosolek vabastab juhatuse liikme ja valib uue. Või kui koosolek sellega hakkama ei saa, tuleb alustada ühistu likvideerimist. Vägisi kedagi juhatuses olema sundida ei saa.nooruse4a kirjutas:Mul sarnane situatsioon, et üks juhatuse liige esitas tagasiastumiseks avalduse, kuid maja väike 8 in, keegi ei soovi uueks liikmeks hakata ja üldkoosolek ei vali kedagi välja kedagi. Mis võimalused sel puhul on? Avaldus tagasiastumisest on olemas.
maire kirjutas:Juhatuses võivad olla minu teada ka inimesed väljastpoolt.
Teatavasti valitakse juhatus tähtajaliselt ja tähtaeg on määratud ühistu põhikirjas. Kui juhatuse tähtaeg saab läbi, peab juhatus kokku kutsuma üldkoosoleku uue juhatuse valimiseks. Mingit tagasiastumist ei ole vaja.Olen sama probleemi ees, et tahame juhatusega tagasi astuda ( olen sellega tegelenud juba 8 aastat ja sisuliselt üksi )
Ostatakse sisse haldusteenust. Juhatus ei pea sugugi palgaline olema.Suuremates linnades osutatakse nn. juhtimise teenust, s.t juhatus on palgaline ( palgalised ) väljastpoolt, kõik teenused- raamatupidamisne, haldus, juhtimine jms. ostetakse sisse.
Edasi elate siis nagu õndsal nõukogude ajal - keegi millegi eest ei vastuta ja miski pole kellegi mure.nooruse4a kirjutas:
aga kas äämus ongi KÜ likvideerimine ....ja mis siis edasi?