1. leht 1-st

Kaasomandi kasutuskord

Postitatud: 02 Mär 2007 02:15
Postitas k24
Oleks soov määrata ära ühistu ümber parkimiskohad ja keldri kasutamisek kord. Keldris on mõte maksustada ja huvilistele (vaid maja seest) välja rentida osad pinnad ja teiseks igale korterile määrata parkimiskoht.

Lihtne-loogiline mõte, aga asi tundub mulle juriidilise poole pealt suht arusaamatu. Kaasomani kasutuskorda saab seada vaid kõgi kaasomanike kokkuleppel ja eelistatult notaris lepinguga. Samas võib kaasomanik igal ajal lepingust loobuda ja asi kaotab mõtte. Ka omaniku vahetusel tuleb uus leping teha. Seega tundub selline korraldus jama, aga kuidas seda asja korrektselt ja mõistlikult ajada, et seaduse silmis kah kõik korras oleks ?

Postitatud: 02 Mär 2007 02:54
Postitas sirts
Ei usu, et oleks vaja mingit notariaalselt kinnitatud korda. Piisab üldkoosoleku otsusest.

Postitatud: 02 Mär 2007 18:48
Postitas Valge
Iga omanik dikteerib ikka ise kuida reaalosa ja kuidas kaasomandit kasutada. Sa pead mõtlema kindlasti sellele, et omanikud vahetuvad ja kuidas uue omanikuga kokkulepe saavutatakse.
Soovitan sul kokkuleppe sõlmimisel juriidilst abi paluda

Postitatud: 03 Mär 2007 19:01
Postitas k24
[quote:ba73972cdf="Valge"]Iga omanik dikteerib ikka ise kuida reaalosa ja kuidas kaasomandit kasutada. Sa pead mõtlema kindlasti sellele, et omanikud vahetuvad ja kuidas uue omanikuga kokkulepe saavutatakse.
Soovitan sul kokkuleppe sõlmimisel juriidilst abi paluda[/quote:ba73972cdf] õks variant on muidugi lihtsalt seda ajs teha - põhikirja ja kodukorda vastavad punktid sisse ja kõik. Selge on, et juriidiliselt korrektne see tegevus pole, aga kui palju tavakodanik viitsib seadust uurida ?

Tuleb vist juristi jutule minna, aga äkki oskate mõnd head juristi soovitada ? EKÜL omad on nii hõivatud, et sinna ma parem ei päärduks.

Postitatud: 03 Mär 2007 22:02
Postitas Valge
[quote:b9f5add0c1] Selge on, et juriidiliselt korrektne see tegevus pole, aga kui palju tavakodanik viitsib seadust uurida ? [/quote:b9f5add0c1]

Sellega on nii, et kui jamaks kisub, siis uurib või laseb uurida seadust ka laiskvorst või võhik. Tema huvid on ju siinkohal mängus

Head juristi ma hetkel soovitada ei oska :(

Sellega on tavaliselt nii, et päärdutakse ikka oma tuttavate poole.

Re: Kaasomandi kasutuskord

Postitatud: 22 Apr 2007 23:35
Postitas Metsakooli
Jällegi ääretult lihtne ja levinud asi. Seatakse igakordne kasutusõigus sissekandega kinnistusraamatusse. See tagab, et ka korteri müügi korral on uuel omanikul sellele panipaigale/parkimiskohale/ruumile kasutusõigus. Selle kohta oskab Teile nõu anda iga notar kelle juurde Te seda vormistama lähete.

Re: Kaasomandi kasutuskord

Postitatud: 23 Apr 2007 10:24
Postitas k24
Metsakooli kirjutas:Jällegi ääretult lihtne ja levinud asi. Seatakse igakordne kasutusõigus sissekandega kinnistusraamatusse. ....
Parkimiskohtade küsimuse see lahendab, sest need jääks nö püsivalt korteriga seotuks. Keldri ruumide välja rentimine sedasi oleks tülikas, kuna rentnikud vahetuks võibolla aasta-paari tagant.

Re: Kaasomandi kasutuskord

Postitatud: 23 Apr 2007 10:40
Postitas Metsakooli
Ma pidasin silmas ikka korteriomanikele igakordsesse kasutusse andmist mitte üürimist. Üürimiseks on olemas ju üürilepingud ja kaasomandi üürile andmist otsustab koosolek.

Re: Kaasomandi kasutuskord

Postitatud: 23 Apr 2007 11:35
Postitas k24
Metsakooli kirjutas:Ma pidasin silmas ikka korteriomanikele igakordsesse kasutusse andmist mitte üürimist. Üürimiseks on olemas ju üürilepingud ja kaasomandi üürile andmist otsustab koosolek.
Kas üürile/rendile andmist ei otsusta mitte omanikud st igaüks ise. Ühistu üldkoosoolekul pole selle kohta vist midagi ütelda ja kui üks omanika vastu, siis jääb ära

Re: Kaasomandi kasutuskord

Postitatud: 23 Apr 2007 11:40
Postitas Metsakooli
Ühistu on teatavasti moodustatud korteriomandite eseme osaks olevate ehitiste ja maatüki mõtteliste osade ühiseks majandamiseks ja korteriühistu liikmete ühiste huvide esindamiseks. Kõike mis puudutab kaasomandi majandamist otsustab üldkoosolek häälteenamuse alusel. Ainult võõrandamist otsustavad omanikud. Üürimine ei ole võõrandamine.