1. leht 1-st
radika vahetus
Postitatud: 31 Jaan 2007 12:12
Postitas elly
Sooviks teada teiste arvamusi järgmise olukorra kohta:
Korteris hakkas ribade vahelt lekkima malmradiaator. •nneks olid juba radiaatori ette paigaldatud sulgventiilid ja neid pandigi siis kinni. Ehk sisuliselt radikas praegu ei tääta, tuba seisab soojendamata. Juhatus keeldub radika vahetamast, ütleb, et elanik peab seda tegema ise. Kutsuti isegi üldkoosolek kokku, mis kvoorumi puudumise tõttu jäi läbiviimata. Otsust ei võetudki.
Nüüd juba nädala aega see tuba jääbki soojendamata. Mida oleks elanikul võimalik selles olukorras teha? Uut radikat oma raha eest tal osta ei ole võimalik ja tahet ka pole.
Soovitasin kirjutada talle kiri juhatusele, kus ta palub nt. nädala aja jooksul radikas ära vahetada, selle tegemata jätmisel kasutab ta olukorrale vastavaid meetmeid (täpsustamata konkreetsemalt). Ent siis plaanis on päärduda kohtusse KOõ seaduse rikkumise pärast, ehk Kõ peab ise hoidma tääkorras kõiki teh. süsteeme.
Kuidas talitaksite teie ja kas on minu soovitus sellele isikule õige olnud?
Postitatud: 31 Jaan 2007 12:30
Postitas doris
No ma ei tea, kui juba ühes korteris vahetada majaelanike raha eest, siis miks mitte ka teistes. Mina pakuksin välja, et ühistu maksab radika kinni ja see summa jaotatakse teatud kuude peale ja lisatakse kuu arvele.
Postitatud: 31 Jaan 2007 13:13
Postitas elly
miks mitte ka niiviisi. Point os selles, et juhatus korduskoosoleku ei kutsu, midagi teist ka ette ei võta.
Postitatud: 31 Jaan 2007 15:30
Postitas doris
õhe radika pärast suht veider koosolekut kokku kutsuda.
Postitatud: 31 Jaan 2007 16:07
Postitas Valge
Meie majas sama olukord ehk radikas lekib, kuid sulgeda pole võimalik. Soovitasin päärduda juhatuse poole ja võtta kirjalik luba radikate (kogu korter) vahetamiseks. Kui luba ei anta, siis tuleks see ka kirjalikult fikseerida (tõendusmaterjalide tarvis)
Seal korteriomanik ise finantseerib ja otsib ka oma torumehe. Juhatus peab küttesüsteemi välja lülitama ja ilmselgelt need püstakud tühjaks laskma millega on radiaatorid ühendatud.
Kui radiaatorid maksab välja omanik (kokkuleppel), siis ülejäänud tää eest peab ühistu tasuma.
Kui aga juhatus keeldub, siis ilmselgelt on vaja jalge alla võtta kohtutee. Ma küll ei kujuta ette seda, sest siis on ka korteriomanike varaline kahju hüvitamine päevakorras. a) veekahjustused b) külmakahjustused
Postitatud: 13 Veebr 2007 20:26
Postitas Eve
NB! radiaatorid ja küttesüsteem on kaasomandis, seega ei tohi te iseseisvalt midagi teha. Saatke juhatusele tähitud kiri kus nõuate tää teostamist (andke kindlasti mingi tähtaeg) ja kirjutage et, tähtaja määdudes tellite selle tää mõnest firmast ja esitate nõude Kõ-le. Lisaks nõudke küttekulude vähendamist. Soovitan paigaldada võimaluse korral terasplaat radiaatori mitte malmi (loe küttemaailm.ee-st).
Kõ-le võite äelda lisaks veel, et sealt kohast kus tuleb vett välja imeb küttesüsteem õhku sisse ja nii jäävad ka teised korterid külmaks, mis omakorda nõub pidevat küttesüsteemi õhutamist ja täitmist. Kui radiaator väga hullusti ei leki siis tehke lahti, küll siis ka teised krt. omanikud hakkavad juhatust "peksma".
Postitatud: 14 Veebr 2007 20:59
Postitas Valge
Tähitud kiri ei ole kohustuslik, kuid kindlasti võimalus. Fakt kirjaliku päärdumise/probleemi vastuvõtmise kohta peaks igal juhul olema taasesitatav. Lisa võimalused on;
1. Kirjalik päärdumine kahes eksemplaris, millest ühele kirjutab peale omakäeliselt kirja saaja - kuupäev, nimi ja allkiri
2. e-post, kuid siin on aga. Kindlasti peab kirja saaja vastama omakorda e-posti teel sellele, siis on see fakt dokumentaalselt tõendatav.
3 Kõige lahjem võimalus, kuid kohtus nibin nabin arvestatav - telefonikõnede väljavõte mis tõendab korduvat päärdumist juhatuse liikme poole.
Re: radika vahetus
Postitatud: 30 Nov 2010 08:41
Postitas call911
aga kui korteri omanik ise on radiks ära lõhkunud,kas siis peab korteriühistu selle kinni maksma.Ja kas võib radika külge paigaldada õhutus kraanid 2-korrusele.meie majas nõuavad varsti kõik ühistu poolt õhutus kraanide pajgaldust.mida teha.
Re: radika vahetus
Postitatud: 30 Nov 2010 12:01
Postitas ergon
Keskküte on kaasomandis ja see on ühistu vastutada. Teie kõik olete ju ühistu liikmed. Kuidas saab ise radiaatorit ära lõhkuda? Õhutusventiil peab olema iga püstiku kõige kõrgemal korrusel. Alla pole neid vaja.
Re: radika vahetus
Postitatud: 30 Nov 2010 15:16
Postitas call911
mina ka ei tea kuidas suutis korteriomanik torusse mõra teha ja nüüd soovib et kü vahetaks välja.kas sain õieti aru et võib panna õhutusventiili kui tahab,ja kas peab siis ühistu selle kinni maksma.
Re: radika vahetus
Postitatud: 04 Dets 2010 00:29
Postitas MonteKrishna
To call911
Kas mõni hea santehnik on seda raadikut näinud ning ütles, et selline vigastus ei saa iseenesest tekkida?
Kui oled kindel, et see mõra ei saanud ise tikkida, siis las KÜ vahetab raadikas, aga kulud lisab korteri arvele. Säilitage see raadikas kuskil ning kui hiljem tekkivad mingid kohtuvaidlused, teil on tõendusmaterjal olemas.
Päris kindel ei ole, aga mu meelest kõikidel uutel raadikutel õhutusventiil on nagunii olemas. Raadikas tuleb ju nagunii vahetada, seega ventiil seal tekkib. Spetsiaalselt paigaldada ventiilid kõikidele raadikutele ühistu ei pea, sest küttsüsteem seda ei nõua. Loogiline järeldus, et ka ventiilide paigaldus ei pea ühistu kinni maksta.
Minu jaoks aga mõistatus miks peaksid need õhutusventiilid kõikidele korteriomanikele nii ahvatlevat olla?
Re: radika vahetus
Postitatud: 08 Dets 2010 11:05
Postitas ergon
Õhtusventiil peab olema ainult küttepüstiku kõige kõrgemal korteril. All ei ole seda vaja.
Re: radika vahetus
Postitatud: 02 Jaan 2011 15:23
Postitas call911
sain ära lahedntatud selle probleemi,vaidlust oli kuuaega aga lahenes.aitäh teile.