1. leht 1-st

Prügi?

Postitatud: 23 Dets 2015 16:56
Postitas jassi
Tere.Probleem selline:Ühistus 24korterit ja prügi arvestus käib selle järgi palju korteris elanikke.Aga majas on korter,milles asus kunagi kauplus,aga praegusel hetkel enam kauplust ei ole ja korter on tühi ja omanik ütleb,et see on mitte eluruum ja äriettevõte ja nemad ei ole kohustatud prügi eest tasuma.Aga majas teised tühjad korterid maksavad prügi ikka 1 inimese pealt,nii nagu põhikirjas kirjas.Mis loeb siin mitteeluruum?Mis loeb siin äriettevõte?(kuigi korter on kinnistusregistri järgi eraisiku nimel,mitte mingi firma nimel,kuigi kirjas,kui M1).Kas tegutsen õigesti,kui ei vabasta seda korterit prügi eest maksmisest?On selleks ka mingi seadus?Tänan.

Re: Prügi?

Postitatud: 23 Dets 2015 17:11
Postitas tull6
Tahtis on see kellele kuulub pind registri järgi.Kuidas on põhikirjas ainult see on toimetamise aluseks. Kui kauplus tegutses mis oli ühistu ja kaupluse vahelises lepingus? kuigi see ei tohiks midagi tähendada aga minetea, minetea.

Re: Prügi?

Postitatud: 23 Dets 2015 18:22
Postitas anne47
Muutke põhikirja: iga korteriomanik tasub prügi eest vastavalt elanike arvule korteris, kuid mitte vähem kui ühe elaniku eest.

Prügikasti läheb ilmselt ka see prügi, mis kojamees korjab maja ümbert kokku? See on põhjuseks, miks prügi eest peavad tasuma kõik korteriomanikud, ka nende korterite omanikud, milles elanikke pole.

Re: Prügi?

Postitatud: 23 Dets 2015 19:12
Postitas tull6
Suures osas prügi arvestatakse m2 kohta.
Kui inimesi arvestatakse kuidas on siis kord kontrooli üle: iga aasta käite korterid läbi või keegi passib akna peal !

Re: Prügi?

Postitatud: 23 Dets 2015 22:11
Postitas jassi
Meil käib ikka inimeste järgi,küll naaber ikka naabri eest hoolitseb,nii et lugeda pole vaja.Ruutmeetri järgi ei saa,prügi ikka tekib inimeste järgi.Mõnes väikses korteris 5 inimest ja suuremas 1 inimene,siis ju ruutmeeter pole õiglane.

Re: Prügi?

Postitatud: 24 Dets 2015 12:01
Postitas anne47
Kui põhikirjas poleks kirjas, et elanike järgi, tulekski m2 järgi arvestada.
Kui põhikirja panna elanike järgi, teha seda selliselt, et kõik midagi maksma peaksid.

Re: Prügi?

Postitatud: 25 Dets 2015 13:06
Postitas rewa2
Kahetoalises korteris, kus elab 2 elanikku> pole suurt vahet, kuidas arvestus käib, kas elanike või m2 järgi.
Raamatupidajal on parem m2 põhine arvestus, siis pole vaja elanike arvu teada. Inimesed pole ausad, panevad kirja ühe elaniku ja ütlevad ühejäänud tema külalised..:)

Re: Prügi?

Postitatud: 26 Dets 2015 18:16
Postitas ennkippel
Kas rewa ütleb ka elanikele, et nad ei ole ausad? Lahendus on erineva suurusega majadel erinev. Kui on kuni 30 korterit, on võimalik elanike arvu kontrollida. Suurtel majadel aga keeruline. Mõistlik on majaelanike registrit ikka pidada, meil on kirjas kodukorras kohustus teatada elanike muudatustest ja inimesed kes elavad majas rohkem kui 2 nädalat, loetakse majaelanikeks kodukorra järgi. Mõne inimese lahkumisel on korteriomanik juba ise huvitatud sellest teatada.

Re: Prügi?

Postitatud: 28 Dets 2015 11:43
Postitas lasnakas
Keegi peaks prügikonteineri kõrval ööpäevaringselt valvet pidama ja kõigi inimeste prügikotid üle kaaluma. Kes rohkem tarbib, see rohkem maksab, kilo pealt - nii oleks ehk kõige õiglasem :roll:
Samas, prügiautot ei ole enam vist kusagil võimalik tellida siis, kui konteiner täis saab, vaid auto käib kindlatel kuupäevadel olenemata sellest kas konteiner pooltühi või triiki täis. Nii et konteineri ja prügiveo enese olemasolu pealt peaksid maksma igakuiselt erandita kõik olenemata sellest kas nad sel kuul teenust tarbisid või mitte.
Korteriühistuseaduse järgi arvestatakse-makstakse prügiveo eest korteri ruutmeetri pealt, kui konkreetse KÜ põhkirjas ei ole muudmoodi sätestatud.

Re: Prügi?

Postitatud: 28 Dets 2015 20:02
Postitas ennkippel
Nagu ma ütlesin, on erinevatel majadel lahendused erinevad ja prügivedu on mõningates majades kirgi üles kütnud, tean seda omast käest. Kuid lahendus on ikkagi konkreetse maja korteriomanike käes, nemad otsustavad põhikirjas kajastatu üle. Juhatuse ülesanne peaks olema juriidiline pool otsustamises, et kajastatu oleks seadustega kooskõlas. Kui korteriomanik, pooldan mina isiklikult elaniku pealt arvestamist, kuigi jah 100 korteriga majas pean seda võimatuks tegevuseks. Toon näite: kui 2 toalises korteris elab 5 elanikku ja 4 toalises 2, siis kes maksab teise prügi kinni m2 põhise arvestusega? Sama kehtib ka üldelektri kohta tegelikult mõningatel juhtudel, sellepärast võiksid väiksemad majad ka seda endale sobivamalt kajastada. Meil näiteks korteri kohta, mis on täiesti lubatud(põhikirjas ka nii).
Nii et kellele sobib ema, kellele aga tütar - mõlemad head.