1. leht 1-st
Volitus.
Postitatud: 21 Okt 2015 09:30
Postitas jassi
Tere.Kas volitus koosolekul kedagi esindada võib olla tähtajatu? SELGITUSEKS!Sest iga koosoleku jaoks pole ju mõtet volitust uuesti teha , kuna korterites ei ela mitte omanikud,vaid nende pereliikmed(ema , isa või keegi muu sugulane aga mitte omanik).Kas neil mitte omanikel on ikka volitust vaja?
Tänan.
Re: Volitus.
Postitatud: 21 Okt 2015 10:59
Postitas anne47
Volitus võib olla tähtajatu.
Kui koosolekule tuleb isik, kes ise pole ühistu liige, siis peab volitus olema sõltumata sellest, kas tegemist sugulase, tuttava või nt üürilisega.
Re: Volitus.
Postitatud: 21 Okt 2015 19:44
Postitas ennkippel
Veel volituste kohta infoks: korteriomanikke võib ka korteri kaasomanike kaudu olla mitu (näiteks abikaasad (minul endal on selline olukord)), korteriühistu liikmeks olen ainult mina, sest seaduse järgi võib ühel korteril olla 1 liige ja minu abikaasa on kirjutanud volituse selle kohta korteriühistule. Ehk siis korteri kaasomanikud lepivad kokku, kes esindab korteriühistus korterit. Kõik teised peale minu aga peavad korterit esindades ühistu koosolekule esitama tähtajalise või tähtajatu volituse.
Re: Volitus.
Postitatud: 04 Nov 2015 20:44
Postitas rewa2
Üldkoosolekul võib osaleda Ühistu liige või lihtvolikirjaga teine KÜ liige või pereliige, abikaasa, täiskasvanud laps ja vanemad. Elukaaslast ei saa volitada, ta pole pereliige. Vaata AS& 10
Volikirjad kuulub Üldkoosoleku protokolli juurde.
Re: Volitus.
Postitatud: 05 Nov 2015 10:46
Postitas anne47
Mis asi on AS& 10?
Kehtiv Korteriühistuseadus:
Üldkoosolekul võib osaleda ja hääletada korteriühistu liige või tema esindaja, kellele on antud lihtkirjalik volikiri. Põhikirjaga ei või piirata korteriühistu liikme õigust esindaja määramiseks. Põhikirjaga võib määrata sama isiku poolt esindatavate korteriühistu liikmete ülemmäära.
Re: Volitus.
Postitatud: 05 Nov 2015 18:16
Postitas ennkippel
Mis jura rewa, tänapäeval võid volitada keda tahes. Põhikirjaga võib piirata ainult 1 isikule antud volituste ülemmäära, nagu Anne kirjutas. Rewa, sul on igivana info.
Re: Volitus.
Postitatud: 08 Nov 2015 21:45
Postitas vello12
Täpsustuseks,
anne47 21 oktoober vastuses on pisuke ebatäpsus: koosolekule TULEKUKS ei pea olema volitust, osalemiseks (milleks on hääletamine) aga peab olema volitus. Nii mõnigi kord saadetakse teadlikult valesti informeeritud üürnik üldkoosolekule lärmama jmt. Kaasomanikud, kasutage omaabi paragrahvi Asjaõigusseadusest ja tõstke füüsilise jõuga need tegelased ukse taha.
ennkippel 21 oktoober vastuses: ei anta abikaasale volitus vaid kaks isikut sõlmivad omavahel kokkuleppe (kirjalikult, juriidiline erinevus). Volitus tuleb ka abikaasale teha ja seda igakordselt. Viimast annab vältida vast notari abil (aga miks? eluohtlik haigus?).
Re: Volitus.
Postitatud: 17 Nov 2015 17:43
Postitas rewa2
anne47 kirjutas:Volitus võib olla tähtajatu.
Kui koosolekule tuleb isik, kes ise pole ühistu liige, siis peab volitus olema sõltumata sellest, kas tegemist sugulase, tuttava või nt üürilisega.
Kui korteriühistu üldkoosolekule tulevad volikirjadega üürilised ja KÜ liikmete tuttavad... kas on see seaduspärane?
Naabrimajas korjasid 3 aktiivset naist maja pealt 29 volikirja ja kui läks hääletuseks, hääletati majaotsa soojustus maha!
Re: Volitus.
Postitatud: 17 Nov 2015 18:22
Postitas anne47
Tuleb siis põhikirja muuta, et kolmel naisel ei saaks olla 29 volikirja, vaid igal neist ainult 3 näiteks.
Re: Volitus.
Postitatud: 18 Nov 2015 11:48
Postitas ennkippel
Vello, ei pea tegema iga kord volitust ja notari juurde ei pea ka eraldi minema. Lihtsalt üks korteri kaasomanik volitab olema ühistu liikmeks teist korteri kaasomanikku(ühel korteril saab ju üks liige olla) ja registrisse see nii ka läheb asutamisel, seda teeb ju nagunii notar. Ilmselt rääkisime teineteisest lihtsalt mööda.