1. leht 1-st
küttekulude arvestamine
Postitatud: 13 Apr 2015 17:19
Postitas criss
Probleem siis järgmine: korter on 67,8 m2 aga kommunaal arvetel esitatakse summad (küte; küttefirma tegevuskulu ja veel küttesüsteemi amortisatsioon) 88,14 m2 kohta ja väidetakse, et üldpinda on palju ehk siis pannakse juurde trepikoja ja keldri pinda. Trepikoja kütmist ei saa ju ometi kokku panna korteri m2-tega. Kuidas oleks õige edasi toimida või mis ma antud olukorras tegema peaks? Rääkimine arve koostajaga ja ühistu esimehega pole siiani midagi muutnud.
Re: küttekulude arvestamine
Postitatud: 13 Apr 2015 17:27
Postitas vello12
Kas Te trepikoda koos selle soojusega siis ei kasuta (ronite redeliga aknast sisse)?
Loogilisena ... võetakse kinnistusraamatust köetava pinna ruutmeetrid ja laekunud arve jagatakse vastavalt korterite köetavate pindade suuruste proportsioonile. Kuidas on aga Teie KÜ põhikirjas kokku lepitud, ei tea, Teie ise ehk teate.
Re: küttekulude arvestamine
Postitatud: 13 Apr 2015 17:44
Postitas criss
Ma ei mõelnudki, et ma ei peaks trepikoja kütmise eest maksma aga kas on õige, et need m2 on lihtsalt kokku liidetud või peaks arvel kajastuma eraldi reana? Olen näinud erinevate ühistute esitatavaid arveid ja ühelgi neist ei ole lihtsalt korteri ruutmeetreid suurendatud sedasi.
Re: küttekulude arvestamine
Postitatud: 13 Apr 2015 19:39
Postitas vello12
Formaaljuriidiliselt võttes ... kui ei kasutata kinnistusraaamatus esitatud köetava pinna ruutmeetreid siis ... järgmisena vaataks KÜ põhikirja koos kaasomanike kokkulepetega (mis on kinnistusraamatus esitatud). Kuna kahte viimast meie siin ei tea siis ... meie siin lähtume minu esimesest hüpoteesistErinevate ühistute arvete võrdlemine ei pruugi olla mõistlik: Te ei tea ju, kuidas on erinevad KÜ-d oma põhikirjas kokku leppinud.
Re: küttekulude arvestamine
Postitatud: 14 Apr 2015 08:41
Postitas anne47
See 88,14 m2 on ilmselt mõttelise osa suurus (reaalosa pluss sellele vastav mõttelise osa hoonest).
Kui selliselt jagatakse kõikidel korteritel, pole midagi katki.
Lihtsalt kütte m2 hind paistab odavam, summa on ikka sama.
Siiski peaks sellise arvestuse aluseks olema mingi dokument - põhikiri, ÜK otsus, kuna seaduse järgi tuleb kulud jagada eluruumi m2 alusel, mitte mõttelise osa m2 alusel. Seadus aga lubab põhikirjaga seda jaotust muuta.
Re: küttekulude arvestamine
Postitatud: 21 Mai 2015 18:54
Postitas kortermajaelanik
Milleks vaja arvestada üldpinna, köetavat pinna või veel millegi suurust? Kui korterites soojusmõõtjaid ei ole, siis kogu maja küttekulu (eur) peaks jagama korterite pindaladega (m2) ja saabki kütte hinna eur/m2, kõige õigem.
Re: küttekulude arvestamine
Postitatud: 22 Mai 2015 12:59
Postitas ennkippel
Kui on vaja esitada andmeid kellegile(näiteks Kredex toetuse puhul), siis peab seda tegema vastavalt ühtsetele nõuetele ja standartselt. Eestis on ka kehtivad üle Euroopalised standardid.