1. leht 1-st
Prügimajandus
Postitatud: 03 Apr 2014 10:21
Postitas Natali
Kuidas oleks võimalik prügifirma lepingu üleminekul eraisikult korteriühistule üle kanda ka võlad ja ette makstud raha? No ettemakstuga on suhteliselt lihtne, aga mis saab võlgnikest, kes pole tükk aega prügiteenuse eest maksta suvatsenud? Kas on üldse võimalik kuidagi seda võlga anda üle ühistule?
Veidi eellugu.
Enne kui polnud ühistut oli prügileping lihtsalt ühe füüsilise isiku nimel ja kogu vastutus tema nimel. Majandamine toimub kolme maja peale, aga nüüd kui ühel on ühistu, tegin ka lepingud selle ühistu nimele. Prügimajandus jääb ikka kolme maja peale, ühistu lihtsalt vahendab teenust.
Re: Prügimajandus
Postitatud: 03 Apr 2014 11:18
Postitas tull6
Kindlasti tuleb sõlmida kahepoolne allkirjastatud leping , mis peab sisaldama probleemse olukorra lahendamist, milles pooled kokkulepivad.
Re: Prügimajandus
Postitatud: 03 Apr 2014 11:31
Postitas ennkippel
Meil oli KÜ asutamiskoosoleku otsusega paika pandud ühisuse raha ülekandmine KÜ arvele(detailid ka paigas, kes kannab,millal kannab). Ühisuse raamatupidamine,kus jäägid näha,ka juures. Soovitan ühisuse lõpparuanne teha, seal ka võlgnikud näha.Korteriomandiseaduses on punkt,mis sätestab võlgnevuse üleminekut KÜ-le (§ 8.(1.)1(§8all) ,vaadake 23.03.2014 jõustunud varianti,vanemas ei ole).
Re: Prügimajandus
Postitatud: 03 Apr 2014 18:00
Postitas Natali
Mu mure just selles oligi, et antud juhul polnud ju otseselt ka ühisusega mingit pistmist. Jutt oli, et konteiner on meil kolme maja peale, lisaks veel üks eramu.Pealegi võlgnikud ei kuulu sellesse majja, kus ühistu sai moodustatud.
Ühisuse enda rahad said veidi teisiti ühistusse kantud, mis oleks pikk ja keeruline jutt.
Ja veel see, et leping lepinguks, aga kas üldse on mingit seaduslikku alust eraisikult võla üleminekuks ühistule. Võlgnikud võivad ju kukele asja saata, nemad ütleks, et on alles ühistu moodustamise päevast prügimaksjad. Eraisikul ju pole midagi nõuda, kui just kohtusse ei lähe, aga no see oleks antud summade puhul natuke naeruväärne.
Re: Prügimajandus
Postitatud: 03 Apr 2014 20:02
Postitas ennkippel
Kui enne oli leping teie ühisuse liikmel ja KÜ võttis üle kogu kompoti(mingi otsus ju peab selle kohta olema), kui aga vastavat paberit pole,siis ?????. Juristi juurde ilmselt.
Re: Prügimajandus
Postitatud: 03 Apr 2014 22:26
Postitas Natali
Juristi juures käimine läheb kallimaks kui võlg ise, pealegi arved ju ilusti alati maksnud ja ega keegi otseselt mulle võlgu polegi, sest ega kui ei maksnud siis ei maksnud, teised maksid ka võlgnike osa kinni. Lihtsalt lootsin, et äkki oleks ühistul võimalik midagi välja nõuda, aga ega jah, tundub, et tagantjärele midagi teha ei saa.
Re: Prügimajandus
Postitatud: 03 Apr 2014 22:34
Postitas vello12
nagu ennkippel ütles, ilma paberita on raske. Aga mitte võimatu.
Meite seadus nimelt nõuab prügimajandust (nagu ka muid seadusega pandud hoolsuskohustusi: näiteks lifti hooldus, gaasikatlamaja, ATS, ... Ilmselt ühisuse ajal keegi maksis (teie!) ja prügifirmal on siiski kohustus KOV teada anda, millise KÜ, ühisuse või piirkonna eest raha saadi (leping on sõlmitud). Seega kui kolme, kahe, ühe, vmt maja omanikud otsustasid nüüd ühistu asutada siis teie poolt varasemalt sõlmitud lepingu alusel on kohustatud niikuinii järglane prügimajanduse üle võtma või siis nimetame teisiti: samal aadressil hakkab prügivedu toimuma teise isiku lepingu kohaselt, kahe lepingu kohaselt seda teha ei saa.