1. leht 1-st
Põhikiri,asutamiskuupäev või registreerimiskuupäev
Postitatud: 26 Okt 2013 15:01
Postitas ennkippel
Korteriühistus majandamise algus on põhikirjas 01.01.2014a. Registreeritud on 23.10.2013a.Millisest hetkest tuleb raamatupidamist alustada ja kas ülekannet ehitusloa taotlemiseks näiteks võib enne esimest jaanuari kuupäeva teha?
Re: Põhikiri,asutamiskuupäev või registreerimiskuupäev
Postitatud: 28 Okt 2013 07:00
Postitas lasnakas
Raamatupidamise, aastaaruannete jmt.
algkuupäevaks on registris registreerimise kuupäev. See, et te majandama hakkate alates 01.01.14 ei mängi siin mingit rolli.
Teil võis olla kulutusi tulevasele KÜ-le tehtud ka enne selle registreerimist. Ka need kulud tasutakse edaspidi laekuvatest summadest aruandvale isikule.
Samamoodi võite koheselt maksta ehitusloa taotlemise eest. Raamatupidamises jääb see summa üles kui
ettemakstud remondikulud (jääb ootama järgneval aastal remondirahade laekumist korteriomanikelt).
Kust raha KÜ pangakontole saab enne majandustegevuse tegelikku algust? Osamaksud laekuvad või juhatuse liige kui aruandev isik maksab ise selle varemalt tekkinud kulu kinni. Ega elu seisma jääda või. Raha liikumine on üks asi, raamatupidamisarvestus teine.
Soovitan soojalt võtta koheselt kasutusele
http://www.korteriyhistu.net/ programm, mis hinnalt ja kvaliteedilt võrreldamatu millegi muuga. Algus võib tunduda keeruline nagu iga uue asjaga, kuid üüriarvestuse poolega saab hakkama iga vähegi mõelda oskav inimene.
Re: Põhikiri,asutamiskuupäev või registreerimiskuupäev
Postitatud: 28 Okt 2013 18:48
Postitas ennkippel
Tänan lasnakas,arvasin ka ise nii aga polnud kindel.Raha meil on,kuna ka ühisus tegutses tõhusalt.Ilmselt pean raha sulas KÜ arvele panema,vähemalt pangas arvati nii.Või võib ka eraisiku arvelt ühisuse jäägi KÜ arvele kanda?
Re: Põhikiri,asutamiskuupäev või registreerimiskuupäev
Postitatud: 28 Okt 2013 20:33
Postitas lasnakas
ennkippel kirjutas:Tänan lasnakas,arvasin ka ise nii aga polnud kindel.Raha meil on,kuna ka ühisus tegutses tõhusalt.Ilmselt pean raha sulas KÜ arvele panema,vähemalt pangas arvati nii.Või võib ka eraisiku arvelt ühisuse jäägi KÜ arvele kanda?
Usu sa panga juttu! Sularaha arvele panek vist maksab midagi, oma kontolt ülekanne on odavam. Vahet ju pole kuidas olemasolev jääk KÜ pangakontole saab. See ei ole üldse panga asi. Teed oma kontolt ülekande KÜ kontole ja kirjutad selgitusse: korteriühisuse saldo.
Eks te ise tea paremini mida see saldo endast kujutab, kas hoolduseks või remondiks kogutud vahendid - neil tuleb KÜ puhul vahet tegema hakata, raamatupidamine paneb asja paika.