1. leht 1-st
Keldri üldkasutatava osa "omastamine"
Postitatud: 08 Sept 2011 01:01
Postitas marius
Mure järgmine:
Ühe korteriomaniku poeg on pähe võtnud, et täiesti normaalne on keldrikoridorides pidada remonditöökoda. Koos sõpradega käib varahommikuni oma võrride ja mopeedide remontimine, kelder on täis veetud varuosasid, aknaääred täis tööriistu ja muud jama. Suitsukonidest ei räägi.... Teistel korteriomanikel oma boksi pääsemine suht võimatuks tehtud.
Tüüpi on siiani ainult paar korda suuliselt hoiatatud, lubadustest see jama likvideerida ta kinni ei pea.
Kuidas teie edasi läheks?
1. Suuline hoiatus->kirjalik hoiatus->konteineri tellimine? Kui tõenäoline on, et asjade ühistupoolne äravedu pööratakse nõudeks ühistu vastu?
2. Suuline hoiatus->kirjalik hoiatus->päästeameti kutsumine? Apelleerida tuleohutusele, küsida ametilt trahvi ning selle tasumine panna korteri kohustuseks? Jälle küsimus seaduslikkuses....
3. Mõni muu variant?
Korteri omanik ise Soomes, kellele siis kiri vormistada? Talle või poisile?
Re: Keldri üldkasutatava osa "omastamine"
Postitatud: 09 Sept 2011 23:26
Postitas Kytt
Mingid hoiatused kategooriate kaupa (suuline-kirjalik-eriti range suuline-veel rangem kirjalik-esimese astme rangusega kirjalik jne jne) on täiesti mõttetud. Mina teeks nii:
1. Kutsuge kokku juhatuse koosolek, protokollige probleem ning võtke vastu otsus, et selleks ja selleks kuupäevaks peavad kõik elanikud oma isiklikud asjad üldkasutatavatest ruumidest eemaldama või maksma kinni tellitud konteineri ning prügikoristustööd.
2. Pane trepikodadesse ülesse vastavad teated, juhatuse ostus jõustub 10 päeva (sõltuvalt põhikirjast) jooksul alates selle teatavakstegemisest
3. Kümme päeva pärast on otsus jõus ning teie poolt määratud kuupäevale järgneval päeval võite südamerahuga tellida kohale prügikoristusfirma.
Tasumine. Esitage koristustööde arve võrri omanikule. Kui ta keeldub maksmast, on teil kaks võimalust: a) hakata temaga jantima b) lasta arve maksta (demonstratiivsel eesmärgil) kinni kõikidel majaelanikel võrdselt, selgitades sealjuures, et tegemist on selle ja tolle isiku prahiga. Siis jääb üle ainult jälgida inimeste reaktsiooni... ja erakorralise üldkoosoleku kokkukutsusmist, kus see isik sunnitakse see omast taskust kinni maksma.
Re: Keldri üldkasutatava osa "omastamine"
Postitatud: 11 Sept 2011 22:25
Postitas Roland66
Tegemist on tuleohtlike materjalidega ning nende ladustamisega keldris, mis on tuleohutusnõuete väga jäme rikkumine. Soovitan pöörduda päästeameti poole ja koos nende abiga leiate lahenduse. Päästeamet võib teha ettekirjutuse tuleohtlike ainete ja materjalide kohese ladustamise lõpetamiseks. Jõudu!
Re: Keldri üldkasutatava osa "omastamine"
Postitatud: 14 Sept 2011 18:15
Postitas marius
aitäh Roland, see oli ka minu esimene mõte.
Kytt, on sul kogemusi juriidilisest seisukohast, kui tellida konteiner. Asi ju selles, et tavaliselt veetakse keldritest ära saasta, mille inimesed on sinna selles lootuses viinud. Teine asi on aga asjade koristamine, mida kasutatakse. Milline on tõenäosus, et asjade omanik hakkab hiljem ühistult kahjutasu nõudma?
Re: Keldri üldkasutatava osa "omastamine"
Postitatud: 15 Sept 2011 08:35
Postitas meelismih
marius kirjutas:aitäh Roland, see oli ka minu esimene mõte.
Kytt, on sul kogemusi juriidilisest seisukohast, kui tellida konteiner. Asi ju selles, et tavaliselt veetakse keldritest ära saasta, mille inimesed on sinna selles lootuses viinud. Teine asi on aga asjade koristamine, mida kasutatakse. Milline on tõenäosus, et asjade omanik hakkab hiljem ühistult kahjutasu nõudma?
Minu isiklik praktika on näidanud, et kui inimest on teavitatud, et tema kasutatavad vahendid vedelevad ühisomandis ning rikuvad nii kodukorda kui ka ohutusnõudeid, siis konteineriga ähvardamine paneb nad üldjoones liigutama. (tassitakse isiklikule pinnale või viiakse ise minema)
Kui ei liiguta, siis uus hoiatus koos hinnakirjaga ning seejärel juba reaalselt konteiner hoovil.
Muidugi tasuks hoiatuskirjad anda kätte allkirja vastu, mis hiljem siis aitab kõvasti kaasa, kui ta peaks midagi nõudma hakkama.
Allkiri näitab, et ta on dokumendi kätte saanud ja sellest ka ühtlasi aru saanud.
Minul isiklikult asi pole siiani veel konteineri kohaletoomiseni jõudnud. Tavaliselt kaks hoiatuskirja koos allkirjaga on probleemi lahendanud
Re: Keldri üldkasutatava osa "omastamine"
Postitatud: 13 Okt 2011 14:35
Postitas Kytt
Kui üldkoosolek on midagi enamuse korras otsustanud, siis see on KÜ-s seaduseks. "Saasta" ja "mittesaasta" vahel vahet tegemine on väga tinglik. Sinu keldris vedelev ja teisi koperdama panev võrr on sinu arvates "isiklik omand", üldkoosoleku otsuse kohaselt kuulub see "vedeleva saasta" kategooriasse üldkasutataval pinnal.
Võid kaks korda arvata, mida ütleb suvaline instants sinu avalduse peale "isikliku vara" osas, kui KÜ lööb lauale endapoolsed juriidiliselt korrektselt vormistatud paberid.
Ma isegi ei vaevuks võtma mingeid allkirju jms. Selle jaoks on olemas infotahvel. Põhikirjas on sätestatud, et üldkoosoleku otsused jõustuvad nende vastuvõtmise hetkel. Peale nende teatavakstegemist (infotahvlil) on asi seaduslik. Kui tahad, võid infotahvlist selle teatega pilti teha, iga pildi EXIF-andmetest saab kätte pildi tegemise kuupäeva ja kellaaja sekundilise täpsusega, tõestagu huvitatud osapooled ise, et sa eksid vms.