1. leht 1-st

Pärand ja korteriomand

Postitatud: 07 Apr 2006 12:35
Postitas Valge
Korteris elanud korteriomanik sureb ja korteril on seadusejärgsed pärijad (abikaasa ja tütar), kuid tegemata on testamenti või pärimisleping. Pärandi avanemine võtab aga vastavalt Pärimisseadusele kuni kuus kuud (minu teada). Kes maksab arveid, kellel on õigus üldkoosolekul hääletada?
Saan aru nii, et seadusest tulenevalt lähevad pärijale üle kõik korteriomandiga seotud õigused ja kohustused, Seal on üks aga – need muutuvad konkreetse isiku suhtes kohustuslikuks alles pärandi avanemisel. Mida aga sinna maani teha ja kuidas käituda? Kas kellegi on olnud praktikat selles küsimuses ehk kuidas olukorda lahendada? Palun jagage kogemusi.

Re: Pärand ja korteriomand

Postitatud: 07 Apr 2006 13:09
Postitas Heino
Enda majas oli sama probleem vahepeal. Ega ausaltäeldes, erilist lahendust siin ei olnudki. Arveid tuleb edasi esitada ja kui huvitatud osapooled on ikkagi olemas, küll nemad ka siis arveid maksavad. Ja kui nad veel reaalselt ka sees elavad, küll nad siis asjast aru saavad, et nad peavad ka maksma.

õldkoosolekul pole jah kellegil osaleda, kuna korteromanik on ikkagi surnud isik.

Re: Pärand ja korteriomand

Postitatud: 07 Apr 2006 13:34
Postitas Valge
Kurb selle teema juures ongi see, et korter on kui tondiloss ja seal ei elata ning seoses sellega jäävad ka pahatihti arved tasumata. Koosolekul on aga tütar sõjaks sõnavõtja. Ma tahangi olla kindel, kas nüüd kus tal pole volitust ja korteriomanik on surnud, on tütrel võimalik hääletada. Maksmata arvetega aga ilmselt saab teha nii, et anda kohtusse pärijad nii palju kui neid siis on????

Surnutega on asjad keerulisemad :(

Re: Pärand ja korteriomand

Postitatud: 07 Apr 2006 13:40
Postitas Heino
Kohtusse neid ikkagi anda vist ei saa, kuna nad pole pärandit vastu võtnud võivad nad ka sellest keelduda.

Ka üldkoosolekul on osalemine tütrel raskendatud:
[quote:ffc595744b]§ 101. Osalemine üldkoosolekul
õldkoosolekul võib osaleda ja hääletada korteriühistu liige või tema esindaja, kellele on antud lihtkirjalik volikiri. Esindajaks võib olla korteriomaniku abikaasa, täisealine perekonnaliige, korteri kaasomanik või teine ühistu liige.[/quote:ffc595744b]

Võib-olla on korteriühistu võimalus hakata pärandi hooldajaks.

Postitatud: 18 Juul 2006 15:04
Postitas peepar
kõige lihtsam, kui võlg käib korteriga kaasas, ja küll uus omanik, kes iganes selleks ka saab tulevikus, ta kunagi ikka peab võla ära maksma.