1. leht 1-st

Keskküttesüsteemist seaduslikult väljalülitumine?

Postitatud: 05 Juun 2009 11:09
Postitas Liiisi
:?: Soovin välja lülituda keskküttesüsteemist ja paigaldada kütmiseks õhksoojuspumpa (lisaks on korteris kamin).

Püstakut jagavad naabrid soovivad samuti õhksoojuspumbale üle minna- seega pole probleemi sellega, et ülemistele naabritele soojus ei jõua või kuidas korterit läbivaid torusid isoleerida. Lõikaks radikad ja torud maha. Samas sooviks, et vannituppa jääks S-toru (selle eest maksaks tasu, nagu ka trepikodade kütmise eest).

Kuuldavasti on nii mõnelgi ühisest küttesüsteemist õhksoojuspumbale üleminejatel hilisemaid probleeme tekkinud, eelkõige sellega, et on teinud isetegevust ja jätnud paberid korda ajamata. Maksavad hiljem 30% ja rohkemgi keskkütte maksumusest ja seega jama kui palju.

Kuidas seda teha nii, et juriidiliselt oleks kõik korrektne? Osa kortereid juba kasutab õhksoojuspumpa (omavoliline paigaldus? vähemalt mina pole ühtegi allkirja andnud) ja osa korterites on hoopis muu küttesüsteem. Leian, et 64 ruutmeetrise korteri küttearve 2000.- (jaanuar, ilma trepikodade kütteta) on ikka üle mõistuse. Kas piisab ühistu juhatuse ja majaelanike(omanike) kirjalikust loast või on vaja veel mingeid kooskõlastusi? Kohalikult omavalitsuselt? Meie ühistul pole otseselt ühtegi ettekirjutust, mida sellisel juhul täpselt tegema peab. Ühistu esimees (nagu ka osa korteriomanikke) ütles lihtsalt: „Tehke ära.“ Samas tahaks teha kõik kohe nii, et hilisemaid probleeme ei tekiks.

Kas ühistuga on vaja mingit kokkulepet või peaks koostama mingisuguse nõusolekulepingu kõikide korteriomanikega, kuhu kõik täpselt kirja panna (nt: neil ei ole hilisemaid pretensioone lisatasu nõudmisega või tagasi küttesüsteemi ühendamisega; mina tagan et korteris oleks alati vähemalt 19 (või 20) kraadi sooja ning võimaldan seda etteteatamata kontrollida; mina maksan jätkuvalt trepikodade ja vannitoa torude kütte eest jne)? Mis siis saab, kui ühistu koosseis/ korteriomanikud muutuvad ja protesteerima hakkavad?

Aitäh, kes oskab aidata. :)

Re: Keskküttesüsteemist seaduslikult väljalülitumine?

Postitatud: 05 Juun 2009 13:17
Postitas pimeloom

Re: Keskküttesüsteemist seaduslikult väljalülitumine?

Postitatud: 12 Juun 2009 10:51
Postitas Ruuler
Samas sooviks, et vannituppa jääks S-toru (selle eest maksaks tasu, nagu ka trepikodade kütmise eest).

See S toru peaks olema tegelikult sooja tarbevee ringluses. St. kui sa sooja vee eest jääd ikka maksma, siis selle eest eraldi raha ei küsita.