Veemõõdikute vahetus ja plommimine

Tahad kurta oma head või halba saatust või on mingi muu probleem? Aga palun.

Moderaator:Heino

Vasta
eremmer
Üüriline
Üüriline
Postitusi:2
Liitunud:19 Jaan 2014 23:41
Asukoht:Tallinn
Veemõõdikute vahetus ja plommimine

Postitus Postitas eremmer » 19 Jaan 2014 23:56

Tere

Tuli ühistust teade, et vaja vahetada veemõõtjad. Ja lisatud ka kontakt, kes vahetab. Helistasin, aegu pole, mitu nädalat ütleb, et helista nädala pärast.

See selleks, googeldasin, leidsin firma, kes vahetas ja plommis ja nüüd ühistu esinaisele ei sobi nende antud paber. Ütleb, et pean helistama ja kutsuma plommima "nende" mehe.
Jälle sama jama, aegu pole.

Eesti keelest ka ühistu esinaine põhimõtteliselt midagi aru ei saa ja mina ei oska vene keelt.

Kas on mingi seadus või asi, mille saaksin välja printida ja talle viia, et PEAB sobima ka mujalt firmast tellitud plommimine ja vahetus?



Kasutaja avatar
anne47
Juhatuse liige
Juhatuse liige
Postitusi:347
Liitunud:16 Jaan 2012 15:45
Asukoht:Tartu

Re: Veemõõdikute vahetus ja plommimine

Postitus Postitas anne47 » 20 Jaan 2014 09:10

Esimene "seadus", mille peaks esitama hoopis juhatuse liige, on üldkoosoleku otsus, millega on valitud kindel ettevõte mõõtjate vahetuseks ja plommijaks (ja selle otsuse aluseks peaks olema see, et ettevõte pakkus ühistule parimat hinda vms).

Hetkel on võibolla tegemist juhatuse liikme lellepojaga, kellele kliente saadetakse?
Kui sinu mõõtjad vahetanud ettevõttel on olemas õigus paigaldada plomme, siis pole mingit selget põhjust, miks see ei sobi, v.a üldkoosoleku otsus.



vello12
Liige
Liige
Postitusi:139
Liitunud:23 Mär 2011 19:30
Asukoht:Tallinn

Re: Veemõõdikute vahetus ja plommimine

Postitus Postitas vello12 » 21 Jaan 2014 09:58

Mul selline jama, et põhikirjas kokku lepitud, et vee eest tasumine käib kauglugemissüsteemi näidu järgi, mitte korteris asuvas mõõdusõlmes oleva näidu järgi.
Seega ma saan aru, et oma korteris asuvas mõõdusõlmes veemõõtjaseadet vahetama ei pea (5a möödas). Samas aga kauglugemissüsteem saab signaali ju just korteris asuvast mõõdusõlmest.



eremmer
Üüriline
Üüriline
Postitusi:2
Liitunud:19 Jaan 2014 23:41
Asukoht:Tallinn

Re: Veemõõdikute vahetus ja plommimine

Postitus Postitas eremmer » 27 Jaan 2014 09:44

Selline küsimus veel. Ühistu esinaisel on täna vastuvõtu aeg, lähen küsin mingit sellist dokumenti näha(samas nädal tagasi panin paberi ühistu postkasti, et palun mulle esitada selline dokument, siiani ei midagi) et on selline otsus vastu võetud..
Aga kui tal ei ole mingit paberit selle kohta ja ei ole nõus aktsepteerima ikka minu tellitud firmat?

Mis mul siis teha, kuhu pöörduda?



Kasutaja avatar
anne47
Juhatuse liige
Juhatuse liige
Postitusi:347
Liitunud:16 Jaan 2012 15:45
Asukoht:Tartu

Re: Veemõõdikute vahetus ja plommimine

Postitus Postitas anne47 » 27 Jaan 2014 11:15

Pöördud üldkoosoleku poole ehk siis kui juhatus keeldub sinu näitusid arvestamast, lähed selle küsimusega üldkoosolekule.
Ühistu juhatusi aitab vahel korrale kutsuda ka Korteriühistute liidu juristiga konsulteerimine, kes omakorda juhatuse liikmega ühendust võtab ja "mängureegleid" tutvustab.
Juhatuse vastuvõtul võid öelda, et järgmise sammuna pöördud juristi poole, kuna koosolek ilmselt on alles paari kuu pärast.



Vasta