1. leht 1-st

Eriarvamus KÜ üldkoosolekul.

Postitatud: 22 Mär 2013 08:19
Postitas ennkippel
Esindasin volitusega KÜ liiget üldkoosolekul.Päevakorrapunktidega oli kõik korras ja koosolek viidi läbi korrektselt.Esitasin lisaküsimuse KÜ juhatusele seoses ühe korteri el.küttega kütmise kohta,et kuidas on see reguleeritud.Vastus jahmatas:kuna KÜ moodustati peale korteri el.küttesse minekut,siis kodurahu huvides jääbki see nii ja mingeid lisarahasi sellet korterilt ei küsita.See huvitav fakt tähendab ju,et 8 korterises majas maksavad 7 korterit osaliselt 1 korteri küttearveid.Majas tehti ka energiaaudit ja juhatus loodab ilmselt peale renoveerimist probleemide kadumisele.Esitan siis eriarvamuse selle tasuta lõuna kohta,aga küsimus targematele:kuna toimub selge nöörimine(seda on näha küttearvetest võrreldes teiste samasuguste majadega),mida selle eriarvamusega on võimalik teha olukorra parandamiseks???

Re: Eriarvamus KÜ üldkoosolekul.

Postitatud: 22 Mär 2013 08:52
Postitas tull6
Sellisel korteril on ju v peaks olema omaette el arvesti. Kuidas sa tead et seda ei ole?

Re: Eriarvamus KÜ üldkoosolekul.

Postitatud: 22 Mär 2013 09:48
Postitas anne47
Küsimus pole selles, kas tal on el.arvesti või mitte, vaid ilmselt on tegemist ebaseadusliku küttesüsteemist eraldumise juhtumiga.
Kui ümberehituseks pole omal ajal küsitud kõigi nõusolekut, tehtud projekti jne, siis on see el.küttele minek ebaseaduslik ja ei anna mingit alust küttearvete mitte tasumiseks.

Kui üldkoosolek ei otsusta, et el.küttega korteril tuleb tasuda kasvõi mingi osa keskküttearvest, siis polegi ju midagi teha. ÜK-l on selles juhtumis kogu võim. Kui lepitakse olukorraga, on sellele antud vaikimisi heakskiit.

Meie majas otsustas ÜK el.kütjatele 30% keskküttearvest peale panna, kuna küttepüstikud läksid neist korteritest jätkuvalt läbi.
Peale küttesüsteemi renoveerimist tulid nad kõik keskküttesüsteemi tagasi, kuna nii sai soodsam neile elektri hinda arvestades.

Re: Eriarvamus KÜ üldkoosolekul.

Postitatud: 22 Mär 2013 10:41
Postitas ennkippel
Häda ongi selles,et maksu pole peale pandud ja makstakse tema toasoe kinni osaliselt.Inimene,kes sellega nõus pole (juhuse tahtel haldab ka ise teisi kortermaju,juhatuse liige MTÜ-s) ei saa midagi ette võtta.Tema kortermaja teised elanikud pole ka rahul kõrge küttega(eraviisilisel vestlusel),aga koosolekul jääb juhatus peale oma tahtmisega.Kas sellisel juhul on võimalik tõestada läbi kohtu kasvõi,et elanikele tekitatakse materjaalset kahju.Selle protsendi kindlaks tegemisega ju raskusi,iseasi kui koosolek ise otsustaks protsendi suuruse.

Re: Eriarvamus KÜ üldkoosolekul.

Postitatud: 22 Mär 2013 11:09
Postitas anne47
Kui juhatuse liikmed on ka KÜ liikmed, siis on ju absurdne antud juhul, et nad ise on endale kahjuliku otsuse/olukorra läbi surunud üldkoosolekul.

Tegelikult peaks juhatus andma el.kütjale tähtaja oma ümberehituse seadustamiseks, vastasel juhul hakata talle uuesti 100% küttearvet arvestama. Las el.kütja läheb kohtusse.

Võibolla üritada juhatuse meelt siiski muuta?

Äkki näidata neile seda artiklit:
http://wwx.tarbija24.ee/300708/esileht/ ... 339775.php

Re: Eriarvamus KÜ üldkoosolekul.

Postitatud: 27 Apr 2013 14:36
Postitas Kytt
Meie majas oli samasugune juhtum ning täpselt samamoodi oli küsimus aastaid lahendamata. Asi lahenes minu jaoks selles mõttes õnnelikult, et peale juhatusse valimist oli minu esimeseks ülesandeks tegeleda hoone renoveerimisega (sh keskküttega), selle tõttu ma sain el.küttega korteri omanikuga rääkides lihtsalt käsi laiutada ning ütelda "aga projekt näeb nii ette ja mul ei ole volitusi seda eirata", mingit suurt vaidlust ei tekkinud.

Aga kui poleks renoveerimist olnud, siis oleks tõesti olnud päris keeruline - elektriküte oli pandud ammu enne ühistu asutamist ning mitte ükski juhatus ei olnud kogu KÜ eksisteerimise aja jooksul julgenud/ tahtnud selle küsimusega tegeleda.