1. leht 1-st

Kõ Põhikirja muutmine

Postitatud: 20 Nov 2006 16:39
Postitas skorpion
Kui soovin muuta Kõ Põhikirja, siis pean tegema üldkoosoleku ja kui enamus liikmeid on otsusega nõus, siis läheb otsus läbi. Tahaks veel teada põhikirja muutmisest, kas tuleb iga uue otsuse korral põhikirja ümber kirjutada või piisab koosoleku protokolli lisamisest põhikirjale? Nimelt tahame vastu võtta selline otsus: kui keegi majast müüb oma korterit, siis peab enamus Kü liikmeid olema päri uue naabriga (elame väikses maakohas ja kõik tunnevad kõiki). Selleks peab korteri müüa kirjutama vastava lepingu (ma ei tea kas sellist kuskilt saab, või peab ise välja mõtlema) ja tegema üldkoosoleku ning nõusolijad kirjutavad alla. Kui enamus ei ole uue naabriga nõus, siis jääb tehing katki. Samas, kuidas saaks sellisel puhul osta Kõ korteri endale ja siis müüa või üürida edasi Kõ liikmete nõusolekul. Kas selleks saab maja taotleda pangast laenu? Kaua selline protseduur aega võtab?

Postitatud: 20 Nov 2006 17:05
Postitas doris
Põhikirja muudatused protokollitakse ja üldkoosoleku protokoll viiakse notarile, seal, või mujal ??? viiaksega põhikirja ka parandused sisse ja parandatud põhikirja saab kätte kohturegistrist.

Karm värk. Kui ikka sobivat inimest ei leia, siis muutub inimene "sunnismaiseks"????

Ei mäleta täpselt, kust lugesin, kui leian, annan viite, aga korteriühistu loodi maja haldamiseks ja kortereid oma majas osta ei tohi.

Postitatud: 20 Nov 2006 18:02
Postitas urmas88
Pole mõtet kirjutada põhikirja asju millega mittemidagi peale pole hakata. Korteriühistu ei saa kohe kuidagi takistada kellegi omandi valdamist/kasutamist/käsutamist. Samuti ei saa korteriühistu oma liikmele ette kirjutada kellele ja kas ta üldse enda omandit müüa tohib.

Kui te ka sellise põhikirja vastu võtate ja keegi müüb oma korteri ilma ühistu loata, mis te siis teete? Lõpptulemusena on korteriühistu see, kes lolli olukorda jääb.

idee

Postitatud: 20 Nov 2006 22:27
Postitas aasa
iseenesest on idee hea, aga tõepoolest ei saa omanikku sundima või kohustama müüma teie soovide järgi. See on ju sama, et naaber otsustaks millise naise peab võtma.
Olles kah väikese koha elanik võib teie murest aru saada. õhistute suurim probleem ongi see, et ei saa valida naabreid ja üks "vale" naaber võib rikkuda kogu ühistu hea koosluse.
Kuid samas saab ühistu ise korterit osta küll, see pole keelatud. Võtle või KõS § 5 lõige 4, mis ütleb: [i:6db3b94ae5]Kui korteriühistu omandab korteriomandi, mille eseme mõtteliste osade majandamiseks ta on asutatud, ei loeta teda korteriühistu liikmeks[/i:6db3b94ae5]
Küll aga ei saa ühistu olla eelisostja, aga saab "mõjutada" omanikku korterit ühistule müüma :). Ja omanikuna on teil õigus valida uut ostjat.
Meil kunagi müüs vald (tegelikult andis pea ilma rahata) ühistutele kortereid, et mitte maksta kulusid ja nüüd aastaid hiljem said ühistud sellest päris head hinda, mis kulub maja remondiks :D