1. leht 1-st

Võlgnik surnud ja pärija pole KÜ-le teada

Postitatud: 03 Dets 2012 09:21
Postitas arnike
Korteriomanik suri 2012 suvel. Korteril on võlg ja tahaks alustada võla kättesaamise toiminguid aga ei tea kes on pärija. Kinnistusraamatus on omanikuks ikka surnud inimene ja ametlikud teadaanded ei anna ka mingisugust vastust pärimisasja alustamise kohta. Kas KÜ juhatusel on õigus alustada pärimistoiminguid pärija välja selgitamiseks?

Re: Võlgnik surnud ja pärija pole KÜ-le teada

Postitatud: 03 Dets 2012 13:40
Postitas leammj
Mine notari juurde ja alusta pärandvara vormistamist. Notar ise otsib üles pärijad. Nii toimisin ja sain kõik võlgnevuse kätte
Ühistutega tegeleb Anne Saaber . E-post: anne.saaber@notar.ee, info@saaber.net , telefon Telefon: 666 2010
Ja saab tegeleda juhatuse liige , kes on B-kaardil

Edu

Re: Võlgnik surnud ja pärija pole KÜ-le teada

Postitatud: 03 Dets 2012 13:47
Postitas arnike
Suured tänud!!!

Re: Võlgnik surnud ja pärija pole KÜ-le teada

Postitatud: 04 Apr 2013 10:26
Postitas arnike
Alustasin notaris pärandvara vormistamist detsember 2012 siia maani ei ole pärijad pärandist ei loobunud ega seda ka vastu võtnud (pole vormistatud pärimistunnistust). Palun nõu mida peaksin edasi tegema?

Re: Võlgnik surnud ja pärija pole KÜ-le teada

Postitatud: 04 Apr 2013 11:05
Postitas Roland66
Kui pärijad kolme kuujooksul pärandist ei loobu, on pärand vastuvõetud. Kõik muu kirjutan mailile. Peamine, et pärijatel ikka seda rahanatukest oleks ja korteri võlad ei ületaks turuväärtust.

Re: Võlgnik surnud ja pärija pole KÜ-le teada

Postitatud: 04 Apr 2013 12:15
Postitas elektrik
Aga mida ütleb sulle notar.
Et siin ongi see , et pärandavara hooldamise määramine. Kõik tee edasi selle sama notariga. Juhindu notari nõuannetest. Pole vaha siia teistel sekkuda.
Roland las teeb kõik läbi notari. Ära sekku siia . On kortereid , kus pärandit pole võetud vastu oma 10 aastat. Hiljem läks sundmüüki ja ühistu sai kõik oma raha kätte . Kohtutäitur müüski võlgade katteks selle korteri maha.Põrija jäi kõigest ilma.Kuigi ta ikka selle pärandi lõpuks võttis vastu. Jäi tänavale Kahju , kuid pole midagi parata. Elu on karm
Pärandi vastuvõtmisel on omad tähtajad.
Tegutse ainult ühe sama notariga. Kui on Anne Saaber. Ta on staažikas notar ja tunneb oma ametit hästi.

Re: Võlgnik surnud ja pärija pole KÜ-le teada

Postitatud: 06 Apr 2013 12:59
Postitas suisse
arnike kirjutas:Alustasin notaris pärandvara vormistamist detsember 2012 siia maani ei ole pärijad pärandist ei loobunud ega seda ka vastu võtnud (pole vormistatud pärimistunnistust). Palun nõu mida peaksin edasi tegema?
Pärimisprotsess võib kesta ka rohkem kui aasta (kui esimeses järjekorras pärijad loobuvad, siis oleneb suguvõsa suurusest), täpse info saad asja kulgemisest ikka notarilt.

Re: Võlgnik surnud ja pärija pole KÜ-le teada

Postitatud: 28 Okt 2013 22:41
Postitas Roland66
Natukene informatsiooni pärimismenetlusest. Minu hallata on KÜ, kus on väga suured probleemid kadunud pärijatega ja seda sellel põhjusel, et korterite turuväärtus on ca 500 eur. Pärimisprotsess ja müügiperiood on ca aasta, siis pärimismenetlusea kulutused ja korteri ülalpidamisekulud kipuvad ületama korteri turuväärtust. On pärijaid, kes loobuvad pärandist, aga on ka pärijaid, kes lihtsalt kaovad ära, korterid lõhutakse ära, kõik väärtuslik viiakse minema. Seal majas on nelj erinevat lugu, millest tahan Teile kirjutada.

Variant 1
Korteriomanikul oli kaks last, ühe lapse järeltulijad ütlesid pärandist ära, teine laps elab Venemaal ja pärandist ta ei loobunud, kadus emakesele Venemaale ja korter seisab kaks aastat. KÜ esitas kohtusse avalduse pärandvara hoiumeetmete suhtes, millega taotletakse kohtult luba korter müüa. Kaks kuud on möödas, edasiminekuid ei ole.

Variant 2
Omanik suri, lapsed viisid korterist kõik väärtusliku, korter jäi seisma ja seisab seni. Otsisin sugulased üles, kirjeldasin olukorda, põrija saatis pikalt. Saatsime Inkassost kirjad teistele pärijatele, hakkasid asjad liikuma. Pärija, kellele helistasin, võttis ise ühendust ja li väga tige, et kuidas me julgesime inkassosse anda. Lubas pärandi vormistada, tasuda võlad ja loobuda korterist KÜ kasuks. Aga põrija mõtles, et on jube kaval ja müüs korteri elukohata inimesele, kes pidavat võla KÜ ees tasuma. Võlgu ei ole tasutud. Esitasime hagiavalduse kohtusse solidarselt uue ja endise omaniku suhtes, seadsime kohtuliku hüpoteegi võlgniku kinnisvarale. Pärija arvates on KÜ poolt võlgade sissenõudmine äärmine jultumus ja ähvardamine. Kostja vastust ei ole veel saanud.

Variant 3
Korteriomanik sui ära, sugulasi ei ole, läheb KOV-le üle. Endise haldaja viga oli selles, et ei osanud too eesti keelt ega teadnud pärimisõigusest midagi. Venitas teine asjaga, mille tulemusena on võlgnevus kasvas asjatult. Oleks pidanud kohe alustama pärimismenetlusega ja korteri välja üürima.

Variant 4
Korteriomanik suri ära, korteril on hüpoteek ja võlad, olemas ema, kes pärandist ei loobunud. Esitasime kohtusse avalduse pärandvara hoiumeetmete suhtes (korteri välja üürimine) ja saime kohtult loa, mille kohaselt on KÜ pärandvara valitseja. KÜ esitas hagiavalduse pärija suhtes kohtusse võlgnevuse nõudes. Riik määras emale advokaadi, kes hakkas musta valgeks rääkima. Vaene KÜ, kes on võlgades, vaadaku ise, kuidas hakkama saab. Korteri üürimiseks on vaja teha kulutusi, leida üürija jne. Kusjuures KÜ peab veel tõendama iga kulu olemasolu jne, täpsemalt vastuse leidad Forums/viewtopic/p=18794.html#18794

Moraal on selline, et kui korteril on väärtust küll, siis leiavad sugulased kõik üles, kui väärtust ei ole, on see kadunukese naabrite mure. Kui sureb inimene, äge häbenege sugulastelt küsida, mida nad korteriga teeevad, uppuja päästmine on uppuja asi.

Kui kohtud lõpevad peaks kostjate vastused siia foorumisse üles panema. Menetluse käigus ei ole ilus materjale lekitada.

Re: Võlgnik surnud ja pärija pole KÜ-le teada

Postitatud: 29 Okt 2013 20:15
Postitas arnike
Meil kestis pärijate vormistamine 9 kuud aga asi sai lõpuks korda ja surnu ei ole enam omanik.