1. leht 1-st

Inkasso

Postitatud: 05 Mai 2010 10:19
Postitas gerryxx
Tere!

Kui KÜ kasutab inkasso teenust, kas see on KÜ enda kulu ja oma probleem ,kui seda teenust kasutab või peab selle teenuse kinni maksma vastav korter, kelle andmed anti inkasso firmale?


Ette tänades

Re: Inkasso

Postitatud: 05 Mai 2010 11:11
Postitas t33liblikas
Selle küsimuse peaksite esitama inakssole.
Aga minu teada inkasso esitab selle nõudesumma koos inkassotasuga võlglasele. Seega KÜ kulusid ei kanna.

Re: Inkasso

Postitatud: 05 Mai 2010 11:12
Postitas t33liblikas
Unustasin veel mainida, et soovitan kiirmenetlust läbi e-toimiku (kui võlglase elukoht on teada). Inkasso kaudu ei pruugi raha kätte saada, kuid kohtu kaudu on see reaalsem.

Re: Inkasso

Postitatud: 06 Mai 2010 10:05
Postitas affins
Inkasso mõikab ainult nõrganärvilistele. Tavaliselt on pahatahtlikel ja kroonilistel võlglastel veel kordades suuremad kohustused pankade ees ning KÜ on küll järjekorras viimane, kes midagi tagasi saada võib. Ikka kohtusse, sundmüüki ja kui peale müüki midagi tagasi ei saa, siis uuelt omanikult sisse kasseerida sest kohustused lähevad uuele omanikule üle.

§ 51. Korteriühistu liikme õiguste ja kohustuste üleminek

Korteriühistu olemasolul lähevad korteriomandi võõrandamisel või pärimisel korteriomandi võõrandajale või pärandajale kuuluvad korteriühistu liikme õigused ja kohustused üle korteriomandi omandajale korteriomandi ülemineku hetkest.

Re: Inkasso

Postitatud: 06 Mai 2010 16:05
Postitas leammj
Ma ei kasutaks inkasso teenuseid.
Kohus on kindlam. Teil peab olema tehtud otsus ja seda teavitatud võlglast, et kõik kulud seotud kohtuga kannab omanik. Kui te seda ei teavita. Siis ma ei tea. Nii nagu kohus otsustab. Ma pole pole veel kohtusse pöördunud. Seega pole kursis

Re: Inkasso

Postitatud: 08 Mai 2010 10:50
Postitas riivitst
Reeglina paneb inkasso kõik KÜ kantavad õigusabi kulud võlglase kanda. Seda ka kohtulikusmenetluses. KÜ'l ei pea tingimata olema oma liikmetega sellekohane kokkulepe kulude hüvitamiseks. Hea tava järgi mõistagi võiks võlglast teavitada, et pöördutakse inkasso või kohtu poole ja täiendavad kulud jäävad võlglase kanda. Kuid kohustust pole samas.

Õigusabiga tekitatud kahju (s.t. kohtuväliselt) saab sissenõuda VÕS prg. 115 lg 1. alusel : Kui võlgnik rikub kohustust, võib võlausaldaja koos kohustuse täitmisega või selle asemel nõuda võlgnikult kohustuse rikkumisega tekitatud kahju hüvitamist,välja arvatud juhul, kui võlgnik kohustuse rikkumise eest ei vastuta või kui kahju ei kuulu seadusest tulenevalt muul põhjusel hüvitamisele.

Kohtusse pöördumisel nõuate menetluskulude hüvitamist võlglaselt. Tavaliselt kohus ikkagi rahuldab need mõistlikus ulatuses. Mis on mõistlik ? Kui kohus on asjas lahendi teinud ilma istungita, siis minu kogemusest õigusabikulusid tavaliselt üle 3000 kr naljalt ei rahuldata.
NB ! Äärmiselt erinev on olukord, kui teete võlglasega kompromissi. Sellisel juhul jäävad poolte kulud endi kanda, tagasi saate vaid 50% tasutud riigilõivust.