1. leht 1-st

Probleem Raamatupidajaga

Postitatud: 20 Mai 2009 10:59
Postitas raixike
Teema selline et raamatupidaja ei tee oma tööd,Tal on probleeme koguaeg igakuiste üüriarvete esitamistega.Nüüd juba 2007 a novembrist pole saanud ühtegi kommunaalmaksete arvet ja seega pole tasunud ka.Raamatupidaja suhtumine selline et kanna iga kuu 500 kr KÜ arvele.Mina sellega nõus ei olnud,nõudsin paberit mille järgi maksta.Täna siis ilmus 18 kuu kommunaalide arved postkasti:Naljas on see et igakuu on ühesugused summad ja sama pastakaga kirjutatud.MIDA PEAKS ETTE VÕTMA JA MILLISESSE ASUTUSSE PÖÖRDUMA

Re: Probleem Raamatupidajaga

Postitatud: 20 Mai 2009 12:21
Postitas pimeloom
Esimesena tuleb lausa loomulikult pöörduda ühistu juhatuse poole. Raamatupidaja allub juhatusele.

Re: Probleem Raamatupidajaga

Postitatud: 20 Mai 2009 18:00
Postitas tull6
Kas 2007 ja 2008 aastaaruanded on tehtud ja maksuametile esitatud. Igal liikmel on õigus nõuda aruandeid.
Võib ehk olla nii,et mõista seda tööd. Kanditaate on oi kui palju,miks ei ole juba uut võetud?

Re: Probleem Raamatupidajaga

Postitatud: 21 Mai 2009 09:07
Postitas raixike
Asi ongi selles et Ühistu esimees on sama jobu nagu raamatupidaja.Mitte midagi nad ei oska öelda,kui küsid neilt midagi,langetavad pea alla norgu ja ütlevad ja-jah ja-jah.Enamus korteromanikel on nn külm suhumine.Tahaksingi kui noor inimene võtta selle asja käsile ja kaasata ka teised korteriomanikud.Aga ei oska kuhugi poole pöörduda,ühistu juhatuse poole pole mõtet pöörduda,sellega ei muutu miski.Kuidas nende audiitoritega Ühendust saada ja millega nad täpselt tegelevad

Re: Probleem Raamatupidajaga

Postitatud: 21 Mai 2009 10:00
Postitas lasnakas
raixike kirjutas:Kuidas nende audiitoritega Ühendust saada ja millega nad täpselt tegelevad
Eesti audiitorid http://www.audiitorkogu.ee/?p=27&sd=abb ... edde15d0bf
Audiitorid kontrollivad seda, mida kontrollida on. Nemad ei hakka KÜ raamatupidamist tegema ega tegevust kontrollima. Mõttetu kulu teie jaoks.
Võite lasta juhatusel üldkoosoleku kokku kutsuda uue juhatuse valimiseks ning ise juhatuse liikmeks kandideerida. Eelarve tegemisel peate arvestama kõigi kuludega ja laskma majanduskulude eelarve üldkoosolekul kinnitada. Juhatus vastutab raamatupidamise eest. Raamatupidamise võib teha ükskõik milline haritud raamatupidaja konkreetse kuutasuga käsunduslepingu alusel. Ilma tasu saamata ei taha keegi eriti kaua teisi orjata. Miskipärast arvavad paljud korteriomanikud, et juhtimine ja raamatupidamine peaksid KÜ-s olema praktiliselt tasuta, kuid ei, töö eest tuleb tasu maksta.
Mis tasuta, see kasuta :)

Re: Probleem Raamatupidajaga

Postitatud: 21 Mai 2009 18:42
Postitas tull6
Põhikirjas või MTÜ seaduses kuskil on kirjas,et ühistu liikmed võivad üldkoosoleku kokkukutsuda. Valmistage korralikult ette päevakord ja vastavalt seaduslikule korrale hakake tegutsema.
Dokumendid: müügi-, hankijate arved, pangaväljavõtted jm aastate kaupa komplekteerige ja otsige pädev raamatupidaja, kes teeb tagant järgi ära kuni aastaaruandeni. Ei ole hullu midagi möödunud aasta tegin umbes sarnasel ühistul 4 aastat tagant järgi.

Re: Probleem Raamatupidajaga

Postitatud: 01 Mai 2010 23:31
Postitas bluevelvet
Meie KÜ üldkoosolek otsustas 2010 aasta majanduskavas vähendada kulu raamatupidamise teenusele. Raamatupidaja FIE - sama KÜ liige ei olnud sellega nõus, kuid ütles üldkoosolekul et on siiski nõus ja soovib teha raamatupidamise teenust oma majale. 2 päeva hiljem (protokoll juba käes) hakkab e-kirju saatma: "Minu käest ei küsinud keegi kas mina olen nõus või ei. Minu arvates andsin ma küllalt selgelt mõista, et ma ei ole nõus raamatupidaja töökoormuse ja palga suuruse suhtega." Nüüd on õige aeg tööettevõtulepingu lõpetada. Antud lepingus mis oli sõlmitud 2002. a kirjutatud: "lepingu lõpetamisest teatavad mõlemad pooled 3 kuud ette". KÜSIMUS: kas peame talle nüüd 3 kuud andma ja vanaviisi maksma teenuse osutamise tasu.

Re: Probleem Raamatupidajaga

Postitatud: 02 Mai 2010 08:41
Postitas pimeloom
bluevelvet kirjutas: Antud lepingus mis oli sõlmitud 2002. a kirjutatud: "lepingu lõpetamisest teatavad mõlemad pooled 3 kuud ette". KÜSIMUS: kas peame talle nüüd 3 kuud andma ja vanaviisi maksma teenuse osutamise tasu.
Jah, loomulikult. Lepigu muutmine ja/või lõpetamine peab käima ikka nii nagu lepingus ja võlaõigusseaduses kirjas.

Re: Probleem Raamatupidajaga

Postitatud: 02 Mai 2010 08:57
Postitas lasnakas
Loomulik, et kokku tuleb hoida, kuid sama loomulik on arvestada kõiki kehtivaid lepinguid ja nende tingimusi. KÜ üldkoosoleku otsused peavad olema hoolikalt läbimõeldud ja täidetavad. Mille alusel te rp. kulude vähendamise otsustasite? Eeltöö oli tegemata? KÜ raamatupidamise hinnad on seinast-seina, väga odavalt väga head on keeruline leida.
Saan aru, et üldkoosolekul ei otsustanud te nimeliselt, et praeguse raamatupidaja tasu vähendate? Kui te senise raamatupidajaga kokkuleppele (lepingu muutmine kirjalikult) ei jõua, siis otsite kiiresti uue ja üldkoosolekule sobiva hinnaga teenusepakkuja ning teatate senisele 3 kuud ette lepingu lõpetamisest nagu lepingus kirjas. Need 3 kuud maksate talle tema töö eest vanaviisi. Üldkoosoleku otsused on täitmiseks!

Re: Probleem Raamatupidajaga

Postitatud: 02 Mai 2010 11:18
Postitas bluevelvet
pimeloom ja lasnakas, tänud teile!

Re: Probleem Raamatupidajaga

Postitatud: 21 Veebr 2011 15:12
Postitas call911
kas üürisedelil peab olema raamatupidaja või majavanema alkiri all.

Re: Probleem Raamatupidajaga

Postitatud: 21 Veebr 2011 16:17
Postitas lasnakas
call911 kirjutas:kas üürisedelil peab olema raamatupidaja või majavanema alkiri all.
Ei see ega teine. See, kes arve saab, seega korteriomanik, kes selle arve aktsepteerib, võib sellele arvele ise oma kauni käekirjaga allkirja kirjutada. :wink:

Re: Probleem Raamatupidajaga

Postitatud: 21 Veebr 2011 22:26
Postitas MargusT
lasnakas kirjutas: Raamatupidamise võib teha ükskõik milline haritud raamatupidaja konkreetse kuutasuga käsunduslepingu alusel
Hea „lasnakas“
Käsunduslepingut kasutatakse reeglina juhatuse liikmega lepingulisse suhtesse astumise puhul. Raamatupidajale töötasu maksmise korral sõlmitakse tööleping ja kui sõlmite raamatupidamise teenuse tellimiseks lepingu, siis nimelt töövõtulepingu.

Re: Probleem Raamatupidajaga

Postitatud: 22 Veebr 2011 08:29
Postitas lasnakas
Hea MargusT, vaidlen Sulle vastu ja täiega.
KÜ puhul, kus raamatupidajal on tööd maksimaalselt vaid kaheks päevaks kuus, on äärmiselt mõttetu sõlmida raamatupidajaga tööleping töölepingu seaduse alusel koos kõigi sellest seadusest tulenevate nõuetega (tööajatabel, puhkused, hüvitised jmt). Tööleping raamatupidajaga on korteriomanike raha mõttetu raiskamine, eriti kui see oleks raamatupidajale nö põhitöökoht ja sotsiaalmaksu peaks maksma alampalgalt.
Töövõtulepingut kasutatakse põhiliselt ühe konkreetse töö tegemiseks ja kogu lugu.
Käsundusleping on kõige mõistlikum, kuna töö on samalaadne ja pikaajaline - antakse käsund ja raamatupidaja täidab selle igakuiselt kindlaks kuupäevaks. Kuidas ta seda teeb, on tema enda asi, peaasi et tehtud oleks.
Ettevõtja portaalis www.aktiva.ee on isegi eraldi dokumendinäidis käsunduslepingu alusel töötava raamatupidaja lepingu kohta:
http://www.aktiva.ee/13663/Raamatupidam ... bd5fef17df

Re: Probleem Raamatupidajaga

Postitatud: 22 Veebr 2011 08:32
Postitas lasnakas
Veel niipalju, et käsunduslepingu alusel võib tasu maksta nii eraisikule kui FIE-le kui ka firmale. Eraisikule makstava tasu puhul arvestatakse ja makstakse kõik riigimaksud nagu käsunduslepingu puhul seda tegema peab.

Re: Probleem Raamatupidajaga

Postitatud: 22 Veebr 2011 09:12
Postitas tull6
(Raamatupidajale töötasu maksmise korral sõlmitakse tööleping ........... ) Margus T sulgudes väide on ju maiuspala võõvõtjale. Uhuuu raamatupidajad kus Te olete!

Re: Probleem Raamatupidajaga

Postitatud: 22 Veebr 2011 10:15
Postitas MargusT
Hea "lasnakas"
Tänud asjaliku ja selgitava vastuse eest. Õpetlik oli lugeda. :)

Sain nüüd ka ise vastu näppe :) Ega tasu kommenteerida seal kus teemaga kursis pole ja seda enam, et ilma selgituste ja viideteta.

Edu Sulle asjalike vastuste koostamisel. :)

Re: Probleem Raamatupidajaga

Postitatud: 16 Jaan 2012 11:13
Postitas call911
palun aitage.kuna meie ühistul ei ole raamatupidajad võttis meie maja elanik selle kohustuse endale ja teatas minule et mul on võlg 1506 euot korteril palusin väljavõted ei saanud ,siis otsustas juhatus mind kohtutäiturile üle anda (nad ei olnud nõus isegi maksekrafikud tegema)kuna ma käisin peale ja helistasin kohtutäiturile ja küsisin nõu,sain maksekrahviku,peale krahviku algirjastamist annti mulle ka väljavõte,selle kontrollimisel selgus et ma olen võlgu tegelikult 755 euri,nad ei taha isegi mind juttule võtta sellise summaga.mida ma teen?

Re: Probleem Raamatupidajaga

Postitatud: 18 Jaan 2012 22:02
Postitas suisse
Kuidas sai teie võla sissenõudmine minna enne võla suuruse kindlaks määramist kohtutäituri kätte, eelnema peaks kohtuotsus või vähemalt peaks olema sõlmitud notariaalne kokkulepe võla tasumiseks ja kui te siis ei maksa, siis saab alles kohtutäiturile anda.

Midagi on teie poolt kirjeldatus valesti ..

Re: Probleem Raamatupidajaga

Postitatud: 13 Dets 2012 16:01
Postitas djgroove
KÜ juhatus lõpetab raamatupidamise teenuste osutamise lepingu 31.12.
Lepingus on kirjas, et teenuse osutaja kohustub koostama raamatupidamise aastaaruanne ja esitama seda ühistule hiljemalt kolme kuu jooksul arvates majandusaasta lõpemisest (meie majandusaasta 01.01 - 31.12)
Raamatupidaja väidab, et see on täiendav töö ja küsib lisaraha. Juhatus on arvamusel, et raamatupidamise aastaaruanne koostamine on arvestatud igakuise tasu sisse. Kellel on õigus?
Tänan!

Re: Probleem Raamatupidajaga

Postitatud: 13 Dets 2012 16:40
Postitas lasnakas
djgroove kirjutas:KÜ juhatus lõpetab raamatupidamise teenuste osutamise lepingu 31.12.
Lepingus on kirjas, et teenuse osutaja kohustub koostama raamatupidamise aastaaruanne ja esitama seda ühistule hiljemalt kolme kuu jooksul arvates majandusaasta lõpemisest (meie majandusaasta 01.01 - 31.12)
Raamatupidaja väidab, et see on täiendav töö ja küsib lisaraha. Juhatus on arvamusel, et raamatupidamise aastaaruanne koostamine on arvestatud igakuise tasu sisse. Kellel on õigus?
Tänan!
Loogiline. Leping lõpetatakse 31.12 ja sellega on finito!, pärast lepingu lõpetamist tööd enam ei tehta. Raamatupidajaga võib lepingu kuu viimasel päeval lõpetada vaid siis, kui koheselt on võtta uus raamatupidaja, kes vana tööd jätkab.
KÜ raamatupidajal ju vahetult pärast kuu lõppu põhitöö toimuma hakkabki: eelmise kuu andmete alusel arvete tegemine ja raamatupidamise koondid eelneva kuu või aasta kohta. Mõttekam oleks leping lõpetada näiteks 25.01. või 31.01.13 ja nõuda selleks ajaks ka aastaaruanne, kui seda kõike soovitakse vana raamatupidaja käest saada.

Re: Probleem Raamatupidajaga

Postitatud: 13 Dets 2012 17:07
Postitas djgroove
Loomulikult on uus raamatupidaja olemas. Küsimus ei ole eelmise kuu andmete alusel arvete tegemine, siis on juba uus majandusaasta. Küsimus on selles, et kohustuste hulgas on aastaaruanne koostamine ja selle aasta jooksul iga kuu makstud tasu sisaldab seda kohustuse täitmist, sest lepingus on kirjas: maksumus ja tasumise tingimused - tasu suurus lepingus fikseeritud tööde eest (kohustub koostama raamatupidamise aastaaruanne ja esitama seda ühistule hiljemalt kolme kuu jooksul arvates majandusaasta lõpemisest).

Re: Probleem Raamatupidajaga

Postitatud: 13 Dets 2012 19:46
Postitas lasnakas
djgroove kirjutas:Küsimus on selles, et kohustuste hulgas on aastaaruanne koostamine ja selle aasta jooksul iga kuu makstud tasu sisaldab seda kohustuse täitmist, sest lepingus on kirjas: maksumus ja tasumise tingimused - tasu suurus lepingus fikseeritud tööde eest (kohustub koostama raamatupidamise aastaaruanne ja esitama seda ühistule hiljemalt kolme kuu jooksul arvates majandusaasta lõpemisest).
Nojah, oleks ta leping edasi läinud, siis oleks pidanud ta selle sama igakuise tasu eest ka aastaaruande tegema vastavalt lepingule. Te ise aga lõpetate ju lepingu ära enne, kui üldse on võimalik alustada aastaaruande vormistamist, sest andmed selleks saab ju alles jaanuaris. Lepingu lõppedes lõpeb ka töösuhe ja nõuda pole enam midagi.