1. leht 3-st

korteriühistu revident

Postitatud: 29 Apr 2006 14:29
Postitas raamatupidaja
Kas korteriühistu revident peab olema oma ühistu liige või on lubatud ka väljaspoolt kutsuda näit. audiitor või revident vms. Kuidas on uuemad seisukohad?

Postitatud: 30 Apr 2006 01:20
Postitas Heino
Revideerimise määrab üldkoosolek ja vastavalt seadusele ei tohi olla revident või audiitor revideeritava MTõ juhatuse liige ega raamatupidaja.

Postitatud: 30 Apr 2006 13:29
Postitas Valge
õldkoosoleu otsusega võite audiitori väljast sisse osata. Võin oma kogemustele tuginedes äelda, et kui üldkoosolek valib revidendi, siis valige ikka isik, kes saab aru raamatupidamisest ja tunneb ka seadusandlusi. Muidu juhtub see, et mitteoskajad hakkavad juhatuse tääd segama.

Postitatud: 01 Mai 2006 01:36
Postitas Heino
Tean ka juhuseid, kus revidentiks valitakse üldkoosolekul kõige rohkem häält tõstnud kodanikud ja see ei vii kuhugi.

Postitatud: 15 Mai 2006 19:28
Postitas sirts
Kas aastaaruande juures peab tingimata olema revisjoni aruanne või võib ka ilma?

Postitatud: 15 Mai 2006 21:04
Postitas Heino
Vaata kuidas sul on põhikirjas. Kas seal on nõutud revidenti või ei, vastavalt sellele ka aruandes.

Postitatud: 16 Mai 2006 00:30
Postitas sirts
Asi selles, et me ei suuda kuidagi revidente tööle panna. Nad lihtsalt ei viitsi.

Postitatud: 16 Mai 2006 00:35
Postitas Heino
Jah, see on vana probleem. Aga lase neil siis niisama ära kinnitada ja oma "dabroo" aruandele anda.

Postitatud: 16 Mai 2006 11:43
Postitas urmas88
Järelvalvet teostab üldkoosolek. Ta V•IB määrata selleks audiitori või revisjoni. Juhul, kui see on määratud, PEAB olema aastaaruandele lisatud revisjoni või audiitori arvamus.

Postitatud: 16 Mai 2006 20:16
Postitas sirts
Ja kui revisjonikomisjon kuue kuu jooksul seda ei suuda teha, kas siis jääb aastaaruanne esitamata?

Postitatud: 16 Mai 2006 23:22
Postitas Valge
Jagan kogemusi - uusimaid.
Meie majas on ullikes pead tõstnud ehk need kes majandamisest miskit ei tea, kuid kisama on meistrid ning nad ise ka ei tea mille peale. Kuna koosolekul osalevad tavaliselt (kahjuks) need kellel midagi teha ei ole ehk pensiokad ja ullikesed (tegusatemal on tegemist), siis otsustas üldkoosolek osta sisse välisauditi. Kuna mul ei ole midagi varjata, siis ootasin seda põnevusega. Tänaseks on neil läbihelistatud ligi 30 audiitorit ja mitte keegi ei taha Kõ-dega tegeleda. Kurb, ehk siit võiks järeldada seda, et keegi polegi huvitatud mida Kõ-s tehakse. Kui proffi abi on tõesti vaja, siis pole seda kuskilt saada – ka raha eest mitte.

Aga raamatupidamise aastaaruande auditeerimiskohustus on kõikidel aktsiaseltsidel ning sihtasutustel. Osaühingutel on audiitorkontroll kohustuslik alati kui osakapital ületab 400 000 krooni.
Kõ-s määratakse põhikirjas järelvalve ja üldkoosolek määrab selle koosseisu, kuid majandusaastaaruande juurde ei ole kohustust lisada revisjoni akti. Vaadake Maksekorralduse seadust https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=974547
Soovitus on igal juhul, kuid kohustust ei ole. Mina isiklikult olin meie maja revisjoniga väga rahulolematu ehk ta võttis panga väljaminekud ja vaatas vaid neid. Koostääks ei olnud ta üldse aldis ehk ta arvas, et revident on see kes (nii nagu NLiidu ajal) peabki alati vigu leidma (kas on see põhjendatud siis või mitte) ja need üldkoosolekule viima. See ajendas mind koostama dokumendi „revisjoni ettevalmistamise ja läbiviimise reglement”.

Postitatud: 16 Mai 2006 23:57
Postitas sirts
Et sa selle reglemendi koostasid ja siia portaali üles panid on väga tänuväärt, sest seni ei ole ma kusagilt elidnud juhiseid, milline üks revisjoniakt ja revisjoni korraldus peab välja nägema. Revisjonikomisjoni liikmed küsisid minult, soovitasin ise uurida. Lõppkokkuvõttes võin ma siis sel juhul ka nende tää ära teha, kui keegi ei viitsi ise midagi välja uurida.
Aga kõige hullem ongi, et ullikesed ja kiuslikud pensionärid (sorry, ei käi kõigi kohta!) eläavad vanas ajas. Ja rõesti tahavad revisjoniga juhatusele n.ä ära teha. Meie majas on õnneks normaalsed inimesed nii juhatuses kui revisjonis, kuid kõigil on aega vähe ja sellepärast ei viitsitagi teha.

Postitatud: 17 Mai 2006 12:00
Postitas urmas88
[quote:9d11691c50]Kõ-s määratakse põhikirjas järelvalve ja üldkoosolek määrab selle koosseisu, kuid majandusaastaaruande juurde ei ole kohustust lisada revisjoni akti. [/quote:9d11691c50]

On küll kohustus. Siinkohal väljavõte MtüS'ist.

§36. Majandusaasta aruanne

(2) Juhatus esitab aruanded üldkoosolekule kuue kuu jooksul, arvates majandusaasta lõppemisest. [u:9d11691c50]Kui mittetulundusühingul on audiitor või revisjonikomisjon, peab aruannetele lisama audiitori järeldusotsuse või revisjonikomisjoni arvamuse. [/u:9d11691c50]

Postitatud: 17 Mai 2006 17:32
Postitas Valge
Ma pole kordagi esitanud revisjoni akti ja maksuhaldur ei ole seda pidanud ka vajalikuks väljanõuda :). Olen temaga suhelnud ja see ei oleuline faktor.

Postitatud: 17 Mai 2006 18:29
Postitas urmas88
Soovitan maksuametilt sellised asjad kirjalikult küsida. Pärast ei ole midagi tõestada ja millegagi kaitsta.

Revident

Postitatud: 15 Okt 2006 20:38
Postitas aasa
Maksuametile pole vaja saata revidendi otsust. Meie pole sead siiani teinud ja keegi ei tunne huvi ka. See on rohkem üldkoosolekule vajalik, et oleks peale juhatust veel keegi, kes oleks ühistu raamatupidamisega ja aruandgea kursis

Postitatud: 16 Okt 2006 12:15
Postitas Valge
Revisjon ei peaks ainult raamatupidamist kontrollima vaid ikka kogu juhatuse täätulemusi revideerima (otsused, nendest kinnipidamine, pakkumised, lepingud, kogu dokumendihaldus...jne). Mulle isiklikult meeldib rohkem audit. See hõlmab endas väga laia ampluaad

Re: korteriühistu revident

Postitatud: 29 Juun 2007 12:39
Postitas draakon
Kas majandusaasta aruande peab enne kinnitama revident või korteriühistu üldkoosolek? Millal peab selle esitama maksuametile? Kui kaua on revidendil õigus tutvuda majandusaruandega ja selle lisadega (ma vajaksin selleks umbes 1 nädala, sest ei oska nii hästi neid raamatupidamise nippe ja kahtlen mõningates asjades?).
Palun kirjutage neist asjust.

Re: korteriühistu revident

Postitatud: 29 Juun 2007 12:58
Postitas Heino
draakon kirjutas:Kas majandusaasta aruande peab enne kinnitama revident või korteriühistu üldkoosolek?
Eelnevalt kontrollib ikka revident või audiitor ja siis alles üldkoosolek kinnitab või lükkab tagasi.
draakon kirjutas:Millal peab selle esitama maksuametile?
Nende puhul, kelle majandusaasta langeb kokku kalendriaastaga, loetakse 30. juunil esitatud aruanne veel õigeaegselt esitatuks.

Re: korteriühistu revident

Postitatud: 29 Juun 2007 18:55
Postitas Valge
Revident võib igal hetkel kontrollida juhatuse tööd ning ajalise piirngu võib kehtestada vaid üldkoosolek.

Re: korteriühistu revident

Postitatud: 02 Juul 2007 23:20
Postitas aasa
Minu meelest pole küll suurt vahet, kas kehv audiitor või hea revident. Tulemus võib olla sama. Küll on aga suur vahe hinnaklassil. Audiitoorite tasud on üldjuhul hoopis teisest klassist. :lol:

Postitatud: 03 Juul 2007 08:15
Postitas k24
Valge kirjutas:...Mulle isiklikult meeldib rohkem audit. See hõlmab endas väga laia ampluaad
Tegelikult on vastupidi. Revisjon hõlmab kogu Ühistu juhtimist, aga auditi ülesanne on vaid raamatupidamisaruande kontrollimine ja sellele hinnangu andmine. Audit on kallis seepärast, et audiitorid on kvalifitseeritud, atesteeritud ja tegutsevad Audiitortegevuse seaduse alusel ning audiitoril on auditi tulemuste ees pmst varaline vastutus.

Kas audit või revisjon, selleks mine mõne audiitori jutule - võibolla sul vaja hoopis finantskontrolli. Määratle täpselt oma eesmärk ja siis soovitatakse sulle sobivat järelevalve liiki.

Re: korteriühistu revident

Postitatud: 03 Juul 2007 08:59
Postitas sirts
Meie tellisime üldkoosoleku nõudel auditi, sest oma revisjonikomisjon ei hakanud tööle. Audiitor arvas, et tuleks teha dokumentaalrevisjon. Meil polnud selle vastu midagi. Ometi jäi see ära, sest ilmselt oleks nõudnud liiga palju aeg ja raha. Audiitor võtab meil siin lõunaosariikides 500 krooni tunnist. Kuidas ta neid tunde arvestab, ei saanudki ma aru, seega oli nagu kokkuleppehind.
Ma ei tea, kuidas vannutatud audiitorid täpselt töötavad, kuid kuna meil on enamus elust arvutis ja veebis, siis oli tal minu arvates neid arve väga kerge liita-lahutada. Tedsin ka varem, et audiitor teeb oma järeldusotsuse n.-ö vaid ühel lehel. Kui mingeid olulisi puudusi välja tuua ei ole, siis onsee minu arvates standartne tekst. Muide, see shokeeris meil tõsiselt neid paari ühistu liiget, kes lootsid ilmtingimata juhatuse raha raiskamise eest vangi panna. :)

Re: korteriühistu revident

Postitatud: 03 Juul 2007 09:52
Postitas k24
Meil andis audit kahel lehel seletuse, et mis-kus-mida. Leppisime selles ka niimoodi kokku, muidu oleks tulnud kah standardteks ...aruanne kajastab õigesti ja õiglaselt ...

Postitatud: 03 Juul 2007 09:56
Postitas Valge
k24 kirjutas: Tegelikult on vastupidi. Revisjon hõlmab kogu Ühistu juhtimist, aga auditi ülesanne on vaid raamatupidamisaruande kontrollimine ja sellele hinnangu andmine.
Kas sa tead, et on maailmas on olemas väga konkreetsed sertifikaadid mis annavad ülevaate just kvaliteedist. Üks neist on ISO 9001-2000 või siis finatsvallast Majandusaasta audit PWC

Milleks teha audit?
tõestus tegevuste vastavusest korteriomanike ja elanike ootustele
kinnitus tegevuste efektiivsusest
sõltumatu hinnangu andmine probleemidele ja juhatuse tegevusele
...jne

Olen ise kvaliteedi audiitor (BVQI), seega tean millest kirjutan

Tavaliselt kontrollitakse just raamatupidamist, kuid tuleks kontrollida ka juhatuse tegevust.