1. leht 1-st

kuidas makstakse revisjonile tasu

Postitatud: 24 Mai 2010 09:16
Postitas t33liblikas
Minul on järjekordne küsimus, millele ei leidnud vastust foorumist.

Need ühistud, kes maksavad revidendile/ revisjonikomisjonile tasu (nt ühekordset revisjoniakti valmides) - kuidas te tasu vormistate?

Kui nt üldkoosolek kinnitab tasu revisjoni eest 5000.- hea töö eest, kuidas juhatus selle vormistama peaks?

Kas revidendiga sõlmitakse käsundusleping või on muu lahendus?

Re: kuidas makstakse revisjonile tasu

Postitatud: 24 Mai 2010 15:20
Postitas tull6
Ikka leping,ikka leping. Kui on FIE siis teeb arve.

Re: kuidas makstakse revisjonile tasu

Postitatud: 24 Mai 2010 16:20
Postitas t33liblikas
Eksju, loogiline. Aga kui põhikirjas on punkt, et revisjon ei või olla ühistus lepinguline töötaja? Olen seda näinud mitmes põhikirjas. Peaks põhikirjast selle siis välja võtma?

(sellega on ilmselt silmas peetud, et ei tohi olla töölepinguga töötaja nagu koristaja, raamatupidaja vm, kellele määrab tasu juhatus. Tekiks konflikt.)

Re: kuidas makstakse revisjonile tasu

Postitatud: 24 Mai 2010 16:27
Postitas tull6
See nüüd põhikirja punktiks küll ei sobi. 2009a.a okt tulid MTÜ seaduses muudatused,mis tuleb vastavusse viia ja põhikirjad muuta. Revident vaatab ka põhikirja vastavust seadusele.

Re: kuidas makstakse revisjonile tasu

Postitatud: 25 Mai 2010 20:10
Postitas Roland66
Kui üldkoosolek otsustab, et maksta revidendile tasu, siis peaks ka maksma. Lepingulise töötaja piirang on toodud sisse huvide konflikti vältimisest lähtuvalt. Kuidas saaks raamatupidaja oma tööd kontrollida? Palgaline töötaja ei saa olla sõltumatu, kuna ta saab ühistult palka ja seega mõjutatav, revident peab olema neutraalne. Lepingulist töötajat mõeldakse, et ta on pidavas lepingulises suhtes KÜ-ga. Parem oleks, kui revident on väljast poolt maja. Seadus seab veel mõningad piirid revidendile, vaata seadusest järele. Tasu võite maksta vastavalt KÜ otsusele ja sellele makstes ka viidata, ma takistusi ei näe.

Re: kuidas makstakse revisjonile tasu

Postitatud: 25 Mai 2010 22:47
Postitas ergon
ma isegi mõtlesin seda, et viidata üldkoosoleku otsusele aga sellelt tasult tuleb kinni pidada tulumaks ja maksta sotsmaksu.

Re: kuidas makstakse revisjonile tasu

Postitatud: 25 Mai 2010 22:53
Postitas Roland66
Kui maksta FIE-le või firmale, siis ei peaks, eraisikule peaks küll. Siis peaks olema täpsustus, et kas 5000 on neto, bruto või koos kõikide maksudega.

Re: kuidas makstakse revisjonile tasu

Postitatud: 26 Mai 2010 10:40
Postitas tull6
Ei ole/ei ole ka olnud seadus(t)es terminit `bruto-neto-koos kõigi maksudega`

On olemas TASU (VÕS) ja TÖÖTASU (TLS) alati bruto.

Rolandi66 kirjutatud on isikute endi poolt kunagi käibele lastud n.ö isetegevuslik termin ,mis on tekitanud ikka palju segadust ja raamatupidajatele lisatööd. Igaljuhul juriidiliselt ei ole õige käitumine.

FIE-le ja firmale makstakse arve alusel.

Re: kuidas makstakse revisjonile tasu

Postitatud: 26 Mai 2010 19:05
Postitas Roland66
Maksuameti jaoks jah, kui ma lepin inimesega kokku, et saad 5000 kätte, seega tuleb kõik maksud juurde arvestada, kui ütlen et 5000 on bruto, seega maksud arvestatakse maha. Kahjuks on meil enamuses käibel neto põhimõte palkadest rääkimisel. Kojamees küsib, et palju ma saan kätte, teda muud ei huvita. Hakkan talle seletama, et bruto on nii ja nii, ei viitsi ta mind kuulata, vaid küsib, palju ma kätte saan. Peamine on see, et me väljendamie inimesega rääkides ennast täpselt ja mõlemad mõistakisme, millest on jutt. Muidu võib hiljem tulla arusaamatusi.