1. leht 1-st

päris algusest

Postitatud: 02 Okt 2006 18:46
Postitas priba
Tere - sooviks lühidalt teada - millest siis peaks pihta hakkama ja kui suured on asutamiskulud.
Situatsiooin ise selline. Väike kuu korteriga maja. Vastvalminud - elanikud sees - mõned tääd veel teha - kasutusluba veel ei ole.
Arendaja on valinud haldusfirma, kes saatis juba esimesed arved korteriomanikele.
Korteriomanike enamus otsustas et ei soovi haldusfirmat - saame ise hakkama - moodustame korteriühistu.
Kaua võtab asutamine aega? - Kas siinsed asutamisdokumendid on nn. põhjadena kasutatavad? Kuidas toimub prügilepingu, gaasilepingu jms. ülevõtmine. Need on tõenäoliselt hetkel arendaja nimel. Kui ükski korteriomanikest ei ole halduslepingule alla kirjutanud - kas seda üldse siis olemas on? (ses mõttes et kui seda on teinud arendaja - kas korteriomanikel tekib sellega seoses üldse kohustust maksta)

Põhimõtteliselt - kas on olemas mingit manuaalitaolist asja - kuidas peaks Kõ-d asutama?

Postitatud: 02 Okt 2006 19:07
Postitas Heino
Korteriomanike poolt on tarvis moodustada initsiatiivgrupp, kes kutsub kokku korteriomanike asutamiskoosoleku ning korraldab kõik vajalikud toimingud koosoleku läbiviimiseks.


Asutamiskoosolekul:

toimub koosolekust osavõtjate kirjalik registreerimine, kus oleks fikseeritud osalejate arv ning korteriomaniku ees- ja perekonnanimi. Kaasa võtta pass ja omandit tõendav leping;
valitakse koosoleku juhataja ja protokollija;
otsustatakse korteriühistu asutamine;
Korteriühistu asutamise poolt peab hääletama üle poole korteri-omanikest tingimusel, et neile kuulub korteriomandi eseme mõtteliste osade kaudu suurem osa ehitisest ja maatükist. Kohustatud subjekti olemasolu korral nõustub ta enamuse otsusega.


võetakse vastu korteriühistu põhikiri
koostatakse ühistuliikmete nimekiri
valitakse korteriühistu juhatus või juhataja
valitakse revisjonikomisjon või revident
kehtestatakse korteriühistu asutamiskulude katmiseks sihtmakse või analoog - võib kanda suvalist nimetust, võib siduda ka liikmemaksuga vms. (selle tasumine on kõikidele kohustuslik)
korteriühistu nime valimine
kehtestatakse osakapital, mis moodustatakse ühistu liikmete osamaksudest, ei või olla väiksem ühistu asutamise aasta majandustegevuse aastakava ühe kuu eeldatavatest kuludest
asutamiskoosoleku protokollile kirjutavad alla koosoleku juhataja ja protokollija.
Järgmisena tuleb Hooneregistrist võtta asutamiskoosoleku protokolli alusel tõend ehitise kuuluvuse kohta. Kinnisasja ehk korteriomandi puhul tuleb võtta kinnistusraamatu kande ärakiri korteriomandite kuuluvuse kohta.
Seejärel lepitakse notariga kokku aeg, kus isikuttõendavate dokumentidega peavad kohal olema kõik juhatuse liikmed. Notar koostab Tallinna Linnakohtu Registriosakonna mittetulundusühingute ja sihtasutuste registrile avalduse, millele kirjutavad alla kõik juhatuse liikmed, samuti koostatakse juhatuse liikmete allkirjade näidis.

Korteriühistu mittetulundusühingute ja sihtasutuste registrisse kandmiseks tuleb lisaks notariaalselt tõestatud juhatuse liikmete allkirjadega avaldusele lisada veel:

notariaalselt tõestatud juhatuse liikmete allkirjade näidis
korteriühistu põhikiri, mis peab olema allakirjutatud ühistuliikmete poolt
ühistuliikmete nimekiri
hooneregistri tõend või kinnistusraamatu kande ärakiri
andmed juhatuse liikmete nimede, isikukoodide ja elukohtadega
juhatuse sidevahendite (telefon, faks vms.) numbrid


http://www.korteriyhistuabi.com/ky/modu ... page&pid=1

märkus

Postitatud: 02 Nov 2006 14:42
Postitas vatuvatu
Kas selline asi nagu hooneregister enam eksisteerib?

Postitatud: 02 Nov 2006 17:20
Postitas Heino
1. veebrauarist 2004 väljastab ärakirju Tallinna Hooneregistri valduses olnud registritoimikute dokumentidest Tallinna Säästva Arengu ja Planeerimise Amet.