Eelpooltoodut kommenteerides ;
1). Energiamärgise väljastamise hind tavalisele paneelikale 1800-2000 kr.
2). Energiamärgise väljastamiseks ei pea eelnevalt energiaaudit tehtud olema. Küll aga tahab märgise väljastaja Tellijalt saada soojuse ja üldelektritarbimised viimase 3 aastasel perioodil. Midagi ise Tellija arvutama ei pea , märgise väljastaja aga küll - tarbimised tuleb normaalaasta peale viia siis ,,kaalumisteguritega" korrutada ja lõpuks köetava pinnaga jagada.
3) Energiamärgise väljastaja peab lisaks märgisele tegema ,,miniauditi". See on välja pakkuma antud majale kõige sobilikumad energiasäästualased meetmed -seda küll ilma meetme maksumusteta. On antud ette soovitavate näidismeetmete nimekiri mille ette tuleks - või x märkida. See tundub olema küll parasjagu segadust tekitav kuna
kahlten kõvasti kuivõrd kvaliteetselt see välja kukub. Eriti , mis puudutab küttesüsteemi osa. Arvan , et selles osas on enamus energiaaudiitoreid ja ka märgise väljastajaid mitte kõige paremad spetsialistid ( ennast ma nende hulka ei loe).
4). Lisaks eelpooltoodule peab energiamärgise väljastaja tehtu registreerima ehitusregistris, kuivõrd kergeks see osutub ??
5) kuna märgise tellimine ei ole eriti kallis oleks see mõistlik ikkagi tellida. ,,Musta " tsenaariumi järgi võib selle tellida iga korteriomanik ja hiljem ühistust kulutatu, mis on normaalset tunduvalt suurem, sisse nõuda.
Samas on mulle veidike segane, mida soovitada elamutele, kes on hiljuti teinud suuri kulutusi elamu lisasoojustamiseks. Märgise arvutamisel tuleb 3 aasta tarbimisega arvestada-seega mida hiljem seda teha ,seda parem tulemus. Ilmselt on siin ka mõni loogilisem (õigem) arvutus lubatud , sest vastilmunud määruses on kaudne vihje sellele ,,soovitavalt viimase kolme aasta tarbimine " -ilmselt olen juba ajast maha jäänud.Statistika:Postitatud Postitas küttespets — 10 Mär 2009 00:19
]]>