Seoses KÜ juhatuse passiivsusega KÜ juhtimisel (ei üldkoosolekuid, ei
majandusaruandeid ega majanduskavasid jne.) sooviksin abi järgnevatele
küsimustele:
1. Kas KÜ palgalise töötaja ametikoha loomiseks peab olema KÜ
üldkoosoleku nõusolek või piisab KÜ juhatuse poolt tehtud vastavasisulisest otsusest?
2. Kuidas toimub kortermajas kommunaalteenuste arvestus (nt. gaasi
maksumuse arvestamine, kui kortermaja korterites puudub
gaasinäiturid)? Kas on seadus(ed), mis üldiseid kommunaalteenuste
(gaas, vesi, küte jt.) maksumusarvestusi reguleerivad? Palun mõningaid internetiviiteid.
3. Kuidas on kõige parem viis teavitada KÜ juhatust erakorralise
üldkoosooleku kokkukutsumisest KÜ liikmete poolt, et välistada hilisem
juhatuse poolne etteheide, et me pole erakorralise koosoleku
kokkukutsumise kirja kätte saanud.
Tegelikult võimalusi on, kuid milline neist oleks parim variant võimaliku hilisema juhatuse etteheite vastu, et pole ma mingit kirja saanud (tähitud kiri, tavaline kiri KÜ postkasti trepikojas, tavaline kiri juhatuse esimehe enda postkasti, e-posti teel, käest-kätte).
4. Kas KÜ liikmete poolt kokkukutsutud erakorralisel koosolekul võivad
KÜ liikmed hääletada igasuguste KÜ majandamist puudutavate
küsimuste/kitsaskohtade üle või mitte? Või peame esmalt valima uue juhatuse, kandma juhatuse liikmed registrisse, ootama ära B kaardi väljastamise ja alles siis korraldada uus üldkoosolek, kus võib arutada/hääletada KÜ majandamisega seotud teemadel?
Punkt 1 - ei julge hetkel midagi kirjutada, sest puuduvad sellekohased kogemused.
Punkt 2 - Kommunaalteenuste puhul ühistu reeglina vahendab summasid. See tähendab seda, et arve esitatakse vastavalt peanäidul olevatele andmetele ning KÜ ise korjab liikmetelt kokku summad, mis vaja teenusepakkujale ära tasuda. Kui korterites puuduvad eraldi näidikud, siis võetakse aluseks üldsumma ning selle summa kokkukorjamise tingimuste osas ühistus otsustab üldkoosolek (pannakse ruutmeetrite vms. alusel).
Punkt 3 - Kõige parem viis on esitada juhatusele sellekohane kutse. See, mil viisil, on juba koosoleku korraldajate otsustada. Kõige efektiivsem viis on minna ukse taha, anda ette paber, kus märgitakse, et kutse on kätte saadud ning allkiri alla ning seejärel kutse kätte anda. Kui see variant ei toimi, aitab tähitud kiri, mille tulemusena peab juhatuse liige postkontorisse minema ja saab kirja kätte allkirja vastu. Nii on kindel, et jälg on maas ja kohe näha, kas kutse saadi kätte või mitte. See, mida ühistu liige peale allkirja andmist kutsega teeb, ei oma enam tähtsust, sest ta on seaduse silmis selle kätte saanud.
Punkt 4 - Korteriühistus toimuvate tegevuste ja majandamiste üle otsustabki ainult üldkoosolek ehk ühistu liikmed. Ühistu juhatuse ülesanne on olla ühistu liikmete esindaja ning otsuste täideviimise eest vastutav.
Ehk siis juhatus ei ole mingi jumalik organ, kelle taktikepi järgi ühistu liikmed tantsivad, vaid hoopis vastupidi. Ilma koosoleku loata omavolilisi majandamisi teha ei tohi. Siinkohal tulevad loomulikult mängu erandid ... oleneb põhikirjast, kodukorrast jne. Kui liikmed ei ole asja tõsiselt läbi arutanud ja kaasa mõelnud, saab põhikirja igasuguseid õiguseid määrata, mida hiljem kahetsetakse.Statistika:Postitatud Postitas meelismih — 04 Sept 2009 13:48
]]>