Samas soovitan ,, küttemaailmaga" suhtlemisel olla ettevaatlik. Nende reklaam on võimas ja kasumilootused suured. Ehitajate ja projekteerijate konkursid mida nad lubavad KÜ soodsama variandi leidmiseks teha on fiktiivsed ja osutuvad KÜ kahjulikuks.
Aasta tagasi olin nende üheks põhiprojekteerijakst , et ilmselt oli minu poolt koostatud projektides on ,,liiga" väikesed radiaatorid ja torud - mis neile ei sobinud (sellega ei teeni nad ,,piisavalt")
Nad kasutavad põhiliselt koolipingist tulevaid noori, kes vajalikke arvutusi piisavat ei valda, mistõttu ,,pannakse"radiaatorid suure varuga. Selline süsteemi töötab üldjuhul normaalselt-külma ei ole karta. Sest kui vee temperatuur on kõrgem optimaalsest piiravad termostaatventiilid küttevee läbivoolu radiaatorist. Sellises reziimis ei olegi tähtis termostaatventiilide eelseadistamine - ainuke viga on selles , et see võimaldab soojuse raiskamist ( aken lahti - ja toatemperatuur normaalne).
Mis peab kütteprojekt sisaldama, selle kohta on Eest Projekteerijate Liidu poolt väljatöötatud eeskirjas. See on üpris mahukas ja suhteliselt ebamäärane. Kõige olulisem projekteerijaga lepingu tegemisel oleks seal sõna ,,tööprojekt". Sellise projekteerimise staadiumi korral, peab projektis olema määratud kõik küttesüsteemi ehitamiseks vajalik (s.h termostaatventiilide seadearvud). Samuti on oluline enne projekti koostamist kokku leppida küttesüsteemi materjalid (torud, küttekehad , ventiilid jne) .Statistika:Postitatud Postitas küttespets — 19 Nov 2008 14:09
]]>