Seda, et haldur eeldab haldusfirma olemasolu, ma ei usu. Praegu koolitatakse Eestimaal haldureid, korteriühistu juhte ja enamusel neist pole mingeid firmasid. Ilmselt võib ta selle tunnistusega minna mõnesse kinnisvarahalduse firmasse end tööle pakkuma küll või olla FIE või loomulikult teha ka oma firma, kuid eeldada seda ei saa. Üks FIE sõlmib koostöölepingu teise FIEga või organiseerib muul moel hoonete haldamist, kuid see on sügavalt tema enda asi, kuidas ta töid organiseerib.
Mina paneks halduri ja tegevjuhi vahele võrdusmärgi. Ka tegevjuhil peavad olema teadmised ja oskused (eeldused) seda tööd teha. Tegevjuht ei pruugi end aga halduriks nimetada. Kui see pole litsentsi nõudev tegevus(vist veel ei ole), siis võib seda ka ilma igasuguste paberiteta teha. Küll aga on hea teada, mis inimene on see, keda tegevjuhiks palgatakse. Kui kedagi eriti võtta ei ole, siis võidakse palgata täiesti sobimatu ja ollakse hädas.
Erinevalt oma majas elavast juhatuse liikmest, kes puhtast patriotismist on ehk nõus seda tööd mõnda aega tegema ilma tasuta, tuleb tegevjuhile kindlasti ka palka maksta. Seetõttu on hea tegevjuhi leidmine päris keeruline.Statistika:Postitatud Postitas sirts — 09 Mai 2007 14:24
]]>