Ehk siis kolme kuu ühistu fondide rahad + vesi ja elekter.
Minu silmis 1 kuu on arusaadav, kaks kuud elab veel üle, aga kolm kuud on konkreetne tahtlik mittemaksmine. Selle aja jooksul oleks saanud rahad juba ammu kokku koguda.
Mina olen viimased kaks kuud käinud inimesele selgitamas, milles on mure. Loomulikult nõme on kuulata seda, et tööd ei ole ja laps tahab süüa, aga püüan selles osas hoida külma närvi. Ühelt poolt saan tõesti aru, teiselt poolt aga arved tuleb alati ära maksta - pigem ise nälgin, aga võlgu mina ei jääks. Eriti arvestades seda, et iga kuu muutub arve koos võlgadega aina suuremaks ning kui juba esimene arve oli ülejõu, mida inimene siis teeb, kui postkasti laekub arve, millel on kolm eelmist arvet võlgadena? Jube vaadata, et sellele ei mõelda 
Minu puhul õnneks on tegemist volitatud ühistu liikmega, mis tähendab seda, et mul on nüüd võimalik helistada korteri tegelikule omanikule ning hakata selgitama, mis on maksmata jätmise tagajärjed. Niipalju kui tean, on sellel inimesel rohkem kohusetunnet kui volitusega toimetaval tegelasel ning võimalik, et see lahendab ka olukorra.
Puru, sulle soovitan välja võtta seadustest lõigud, mis kirjeldavad arvete mittemaksmise tagajärgi ning ühistu õiguseid sellise olukorra tekkimisel. Kirjuta valmis üks kena neutraalne kiri, kus on väljavõtted kirjas ning edasta see korteriomanikule. Kui võimalik, suhtle silmast-silma, mis on mõnikord tõhusam.
Elektri väljalülitamisega seoses soovitan eelnevalt saata just nimelt hoiatuskiri, nagu eelpool mainisin. Pane sinna lisaaja tähtaeg ning kui võimalik, anna see kiri edasi allkirja vastu.
Meil oli hoovil ühe korteriomaniku autoromu, mida hakati seal samuses lammutama. Tulemuseks oli romula tunne. Sai inimesega käidud mitu korda rääkimas ... koristagu ära, tõstku kuuride taha vms. peaasi, et ei oleks platsil kõigile näha - ei ole ilus. Vastu sain ainult lubadusi ja lubadusi, et kui vaba päev, küll siis tehakse. Asi kestis pea kolm kuud. Loomulikult olid teised ühistu liikmed samuti negatiivselt meelestatud ning mainisin, et ma ei saa midagi teha niisama - kirjutagu avaldus, kus on allkirjad all ning siis tegelen edasi. Järgmisel hommikul oli avaldus olemas, vormisin valmis kurja kirja, kus andsin mõista, et kui selleks tähtajaks pole romu kadunud, võtab juhatus ette vastavad meetmed. Läksin ukse taha, näitasin teiste liikmete avaldust, lasin sinna alla kirjutada "Sain avaldusest aru, kuupäev, allkiri" ning andsin endapoolse tähtajalise teavituse. Ka sinna sama tekst alla, et sai aru ja kuupäev.
Möödus nädal ning romu oli läinud.Statistika:Postitatud Postitas meelismih — 22 Jaan 2009 08:17
]]>