Tegelikult on ka 0,07% päevas rohkem kui 25% aastas...mis on suht röövellik. (0,5%/p = 180%/a !!!)
Kui tasumise tähtajaks on kuu viimane kuupäev ja laekumine KÜ kontole toimub järgneva kuu 1.kuupäeval, siis arvestatakse viivist kogu 1.kuupäeva eest. Keegi ei hakka vaatama ega uurima mis kell summa laekus ja milleks see uuring, kui KÜ näiteks pidi mingi ülekande või pangalaenu maksma 31.kuupäeval, kuid raha selleks just sel päeval kontol veel ei olnud, siis ei oma üldse tähtsust kui see raha laekus 1.kuupäeval kasvõi kell 6 hommikul.
0,07% päevas tähendab 100 euroselt arvelt viivist vaid 0,07 eurot 1 päeva kohta, 10 päevaga 0,70 eurot. Mida suurem põhivõlg, seda suurem viivis. Võlglased, kas te arvate et KÜ juhatus ja raamatupidaja tahavad meelsasti tegeleda lisatööga?
Viiviste arvestamine ja võlglaste tagaajamine on lisatöö ja selle eest peaks eraldi tasu võtma. On KÜ-sid, kes kasseerivad võlgnikult iga neile tehtud meeldetuletuse eest veel lisaks viivistele 1,50 eurot iga meeldetuletuse eest.
Selles eelpooltoodud kohtulahendis kohus pidas õigeks KÜ ÜK otsuse 0,5% viivise kohta ja kohustas võlgnikul selle maksma. Lugege ja veenduge ise.Statistika:Postitatud Postitas lasnakas — 27 Juul 2013 11:55
]]>