Statistika:Postitatud Postitas lasnakas — 10 Sept 2013 13:51
Statistika:Postitatud Postitas Thom — 10 Sept 2013 13:27
Statistika:Postitatud Postitas lasnakas — 10 Sept 2013 10:10
Statistika:Postitatud Postitas Uutma — 10 Sept 2013 04:46
Aga mida on neil hädakisa tegijatel koosolekul mittekäimise õigustuseks öelda?Meie puhul siis 3-toalised, kes on vähemuses ei suuda kindlasti läbi suruda aegade algusest peale olnud m2-põhise asemele nt. korteripõhist arvestust admin.kulude jagamisel.
Või teine näide - viimasel kordus-üldkoosolekul, kus osales 90-st krt-st ca 20 otsustas, et majal vahetatakse välisuksed ja paigaldatakse fonosüsteem. Ja nüüd on osade mitteosalenute seas hädakisa lahti, et kuidas saab nii vähene kontingent teha kogu maja kohta käivaid otsuseid e käputäis inimesi otsustab kõikide eest. Muidugi on kõige lihtsam öelda, et käige koosolekutel ja hääletage.
OhhLihtsalt väga raske on diskuteerida sellistel teemadel inimestega, kes on 60+ aastat, ei valda riigikeelt (ehk palju infot jääb omandamata) ja ajavad jäigalt oma rida.
Statistika:Postitatud Postitas Uutma — 10 Sept 2013 04:39
See, kas teenus ostetakse sisse või teostatakse ise ei oma antud küsimuses mu arvates mitte mingisugust tähendust.Muidugi otstarbekam teenus sisse osta,aga tasumine korteripõhine.
Kui suur kulu on paberikulu võrreldes raamatupidamise kuluga? Kas raamatupidaja töö maht on korterite arvust päriselt (kas või ligilähedaseltki) lineaarses sõltuvuses? Kui suuremas osas korteriühistutes on vaja korteriomanike vahel ära jagada prügi, elektri, vee, gaasi ja küttekulu, siis kas raamatupidaja teeb Sinu arvates 30 korteri puhul kästitsi kandeid mitte 5 teenuse eest vaid 20 korteri eest ja 200 korteri puhul mitte 5 teenuse eest vaid 200 korteri eest ja tal on tööd selle võrra 10x rohkem?Sama ka arvetega,paberit kulub ju kõigil võrdselt.
Olen Sinuga nõus, et otseloomulikult on omanike otsustada, aga omanikud teevad selle otsuse korterit ostes. Hilisem jaotuse ümbervaatamine peaks tulenema tarbimisest: nt kui Sina soovid, et muru üle 3 cm kõrguseks ei kasvaks, aga mina ei soovi rohkem kulutada kui kohaliku omavalitsuse nõuded ette näevad, siis oleks ju õiglane ja loogiline kui Sina katad selle nö toredusliku kulutuse niita sagedamini ja mina selle osa, mis on vajalik KOV'i nõuete täitmiseks?See on ikkagi omanike enda otsustada,kuidas õiglasemalt jagada.Kui tekivad probleemid,siis viimases hädas võiks m2 põhiselt jagada.
No ilmselgelt peaks!Siis võiks m2 põhiselt jagada ka parkimiskohti,või keldripokse näiteks.3toalised(suuremate m2-tega korterid) peaksid loogiliselt siis mingi eelise saavutama-nemad ju maksavad ka rohkem.
Statistika:Postitatud Postitas Uutma — 10 Sept 2013 04:25
Statistika:Postitatud Postitas Thom — 09 Sept 2013 21:54