http://www.meiekodu.ee/index.php?acid=2 ... cle_id=322
Kui tahad oma ühistus midagi muuta, tuleb selleks teha palju eeltööd. Esiteks pead oma ajad juriidiliselt korrektselt vormistama, alates koosoleku kokkukutsumistst. MTÜS-is on sellest juttu ja toon väljavõtte vajalikest puntidest.
§ 20. Üldkoosoleku kokkukutsumine
(1) Üldkoosoleku kutsub kokku juhatus.
(2) Juhatus peab üldkoosoleku kokku kutsuma seaduses või põhikirjaga ettenähtud juhtudel ja korras, samuti siis, kui ühingu huvid seda nõuavad.
(3) Juhatus peab üldkoosoleku kokku kutsuma, kui seda nõuab kirjalikult ja põhjust ära näidates vähemalt 1/10 mittetulundusühingu liikmetest ja põhikirjaga ei ole ette nähtud väiksema esindatuse nõuet.
(4) Kui juhatus ei kutsu üldkoosolekut käesoleva paragrahvi lõikes 3 nimetatud asjaoludel kokku, võivad taotlejad üldkoosoleku ise kokku kutsuda samas korras juhatusega.
(5) Üldkoosoleku kokkukutsumisest peab ette teatama vähemalt seitse päeva, kui põhikirjaga ei ole ette nähtud pikemat tähtaega.
(6) Üldkoosoleku kokkukutsumise teates tuleb märkida üldkoosoleku toimumise aeg ja koht ning üldkoosoleku päevakord. Põhikirjaga võib ette näha täpsema korra üldkoosoleku kokkukutsumise teate saatmiseks.
Loe tähelepanelikult punkte 3-6. Kui soovid üldkoosolekut kokku kutsuda siis paead saama taotlusele allkirjad 1/10 ühistu liikmetsest s.t. veel 2 või 3 inimest, sõltuvalt korterite arvust ühistus. Ära pead märkima põhjuse, miks soovid, et kutsutakse kokku üldkoosolek. Taotluse pead andma allkirja vastu tunistajate juuresolekul, midu pärast väidab, et ei ole midagi saanud juhul, ka siis, kui keeldub vastu võtmast ja alla kirjutamast.
Selleks, et kokku kutsuda KÜ liikmete üldkoosolek ja viima läbi ja saavutada soovitud tulemus, pead ise minema sinna ettevalmisttuna s.t sul peavab olema oma koalitsioon ehk hääled koos, sinu ideid peab toetama vähemalt 51% liikmetest, mis garanteerib sulle sinu otsuste vastuvõtmise ühistu liikmete poolt. Kuidas seda teha? Pead tegema selgitustööd naabritega, et miks soovid, mis on valesti, mllised on sinu ideed. Kui inimesed tulevad koosolekule, peavad nad juba teadma, miks nad seal on, mida otsustavad ja miks nii on vaja otsustada. Koosolek on sisuliselt formaalne otsuste vastuvõtmine tulenevalt seadusest. Soovitan omale poolehoidjaid leida 2/3 liikmetest, tavaliselt juhtub nii, et mõni kipub koosolekul meelt muutma ja teed ennast ise lolliks, kui sul hääli koos ei ole. Kui keegi ei soovi mingil põhjusel koosolekul osaleda või kardab esimeest jne, võta volitus, siis on sul juba kaks häält. Volituste arvu ühele isikule koosolekul osalemiseks saab piirata ainult põhikirjaga vaevalt, et teie põhikrjas on selline nõue olemas.Statistika:Postitatud Postitas Roland66 — 20 Veebr 2010 05:24
]]>