Millises järjekorras on aga mõistlik vana korruselamu renoveerimistöid planeerida, sellele saame vastuse Tallinna Tehnikaülikooli professorilt Karl Õigerilt.
1. Rõdud ja rõduelemendid, et tagada elanike turvalisus
2. Varikatused, mis on samuti tihti ohtlikus seisus
3. Fassaadi välisplaadi kinnitused suurpaneelelamutes..........
4. Katuskorrusmaja katus
5. Küttesüsteemi renoveerimine ning seadistamine, ............
...........................
Meie majal maja soojapidevamaks muutmisel küll selline tööde järjekord pole olnud. Ei ole senini ka energiaauditit tellinud, vaid talupojamõistusega tegutsenud. Muidugi, juhatuses on ka sellised mehed, kes asja jagavad.
Soojuse ja kütte kokkuhoidmiseks pidasime esmatähtsaks igasuguste välisavauste korralikku sulgemist: uued tihedalt sulguvad välisuksed, ümberpaigaldatud koridoriradiaatorid, tihedad keldri- ja koridoriaknad - neid pole professor nimetanudki. Järgmiseks sammuks oli küttesüsteemi renoveerimine, et kõigis korterites oleks ühtlane temperatuur, 22 kraadi piires. Samaaegselt tehti korda vundamendi ääred ja soojustati keldrisolevad küttetorud. Meil ei ole maja fassaad veel soojustatud, kuid soojuse eest maksame tihtipeale vähem kui naabermaja (neil lisaks laenumaksed), kus kallis seintesoojustus pandud. Kõik on suhteline!Statistika:Postitatud Postitas lasnakas — 15 Okt 2009 08:51
]]>