onKui pikk on mõistlik aeg, kuna saab alustada eelmise korteriomaniku võla nõudmist uuelt omanikult? Meil on korter ostetud 2,5 aastat tagasi, meie oleme enda arved alati korralikult maksnud aga arve peal on alati rida eelneva perioodi võlg 10 000-. Pole siiani mingit selgitust saanud mille eest eelmine omanik üldse võlgu on ja hagi ka keegi esitanud ei ole. Ei saa ju suvalist summat ära maksta, sest millegi alusel on see ju vaja ka eelmiselt omanikult pärast sisse nõuda, kuid meie ostulepingus seisab, et müüjale saab 3 aastat pretensioone esitada ja müüja kinnitab, et on kõik võlad tasutud. Samas pole ühistu ka eelmise omaniku käest seda võlga nõudnud. Kuid, kas ühistul on õigus näiteks paari aasta pärast meie vastu hagi esitada, kuigi praegust tal selle summa kohta mingeid tõendeid/selgitusi pole?
Korteriühistuseadus § 7 lõige 3
Korteriomandi võõrandamisel või pärimisel on korteriomandi omandaja kohustatud korteriühistule tasuma korteriomandi võõrandaja või pärandaja poolt tasumata jäänud majandamiskulude ja muude maksete eest.
Siin ei ole mitte poole sõnagagi mainitud mnõistlikust ajast. Seega on see võlg uuel omanikul kohe olemas, mitte mingi "mõistliku aja" pärast.
Aga loomulikult peab juhatus uuele omanikule suutma täpselt selgitada millise aja jooksul ja mille eest see võlg tekkinud on.Statistika:Postitatud Postitas pimeloom — 17 Jaan 2010 14:11
]]>