Statistika:Postitatud Postitas pimeloom — 14 Mai 2011 12:56
Statistika:Postitatud Postitas rubenovich — 11 Mai 2011 12:15
Statistika:Postitatud Postitas pimeloom — 21 Apr 2011 20:58
Statistika:Postitatud Postitas k24 — 17 Mär 2011 17:02
Kui nüüd sinu moodi lasta emotsioonidel möllata, siis samalaadselt vastates usun, et sinu näol on tegemist läbipõlenud endise juhatuse liikmega, kes tagandati juhatuse koosseisust ja nüüd elad end siin foorumis teiste peal välja.Kas otsid õigustust oma tegemata jätmisele, et ei suutnud volituse tähtaega silmas pidada ?
Punkt 1 – ma pole öelnud, et vale, vaid küsinud Sinult selgitusi ja viiteid sinu enda seisukoha väitele, et juhatuse õiguslik tegevus saab otsa tähtaja kukkumisega. Ja punkt 2, sa räägid juba endale vastu. Ühes kohas väidad, et aja kukkumisega kukub ka juhatuse õigused, aga juba teises kohas oled nõus kohtulahendiga, et võib jätkuda tahteavalduse olemasolul.Seadus (MTÜS) ütleb, et valitakse tähtajaliselt.Sa ütled, VALE. RK ütleb, et suhe saab olla vaid tähtajaline ja vaikimisi ei jätku ja VÕIB (ei pruugi) jätkuda tahteavalduste olemasolul. Sa ei näe RK seisukohta, et volitus saab olla vaid tähtajaline, aga tood sisse tahteavalduse mõiste (mis võib, aga ei pruugi tuvastatav olla). Enne sellest juttu ei olnud muide. Sa näed seda, mida tahad näha.
Kuna need lahendused oled pakkunud selles oma väite kontekstis, et tähtaja kukkumisega lõpeb õigusliku juhatus eksistents, siis ütlen sulle, kuna sa ise aru ei saanud, et need ettepanekud on idiootlikud. Ehk teisisõnu, üks kogemustega seaduserikkuja ehk rahvakeeli „pätt“ ütleb, et sa võid pättust küll teha, aga peaasi, et sa vahele ei jää.Tahad lahendusi:
1. Juhatus (mis sest, et volitusteta) kutsub ÜK kokku ja ÜK valib juhatuse. Parem veel, kui 1/10 liikmeid kutsuvad ÜK kokku.
2. Käitu nagu sul oleks voltus olemas, st ära tee midagi teisiti.
Jah, väidan küll.Kas väidad siis peale tähtaja lõppu, et tohid autot kasutada ?
Statistika:Postitatud Postitas MargusT — 17 Mär 2011 16:01
Ühistu ja selle juhatuse liikme suhe on võlaõiguslik ja tähtaja suhtes on küsimused võrreldavad. Kas väidad siis peale tähtaja lõppu, et tohid autot kasutada ?Aga auto kasutamise teema ei ole analoogne, ega sobi minu arvates siin arutamiseks. Auto kasutamise volitus on puhtalt võlaõiguslik suhe .....
Kas otsid õigustust oma tegemata jätmisele, et ei suutnud volituse tähtaega silmas pidada ?Ja lisaks. Ma ei vaidle, ...
Statistika:Postitatud Postitas k24 — 17 Mär 2011 09:44
Statistika:Postitatud Postitas lasnakas — 17 Mär 2011 07:16
Moraali lugemist ja tagantjärgi targutamist soovin ma siit kõige vähem lugeda. Selle asemel võiks siin valitseda asjalik arutelu.Kordan oma varasemat soovitust, et kõige olulisem see, et juhatusel oleks tegutsemiseks üldkoosolku volitus olemas ja et juhatus oma volituste tähtaegu jälgiks. Kui seda lihtsat tõde järgida jäävad ka selleteemalised vaidlused ära.
Statistika:Postitatud Postitas JanekK — 17 Mär 2011 06:13